, poniedziałek 4 marca 2024
WYBORY: Zaolzie też głosuje
Głosowanie w wymienionych obwodach odbywać się będzie 21 października od godz. 6.00 do godz. 20.00 fot: schweppes/commons.wikimedia.orgDodaj do Facebook

WYBORY: Zaolzie też głosuje

GL/WO
W wyborach do Sejmu i Senatu będą mogli brać udział również obywatele polscy zamieszkali w Czechach oraz turyści, którzy 21 października będą odpoczywali u sąsiadów.
Jak powiedział „Głosowi Ludu" konsul Konsulatu Generalnego RP w Ostrawie Karol Biedecki, na terenie RC utworzono dwa obwody głosowania: w Ostrawie - w siedzibie Konsulatu Generalnego przy ul. Blahoslavowej 4 (obwód nr 41), oraz w Pradze - w siedzibie Ambasady RP przy ul.Valdštejnskiej 8 (obwód 42).

— Głosowanie w wymienionych obwodach odbywać się będzie 21 października od godz. 6.00 do godz. 20.00 — mówi Biedecki. Dodaje, że obywatele polscy, przebywający w dniu wyborów w RC mogą wziąć udział w głosowaniu, jeżeli posiadają ważny paszport polski lub dowód osobisty oraz zostaną wpisani, na podstawie osobistego zgłoszenia, do spisu wyborców sporządzonego przez konsula, właściwego terytorialnie dla miejsca pobytu. — Zgłoszenia do spisu wyborców można wnieść do konsula najpóźniej do 16 października ustnie, pisemnie lub e-mailem (tel. 00420 596118074, faks - 596118073 lub e-mail: konsulatrp.ostrava@iol.cz ) — podkreśla Biedecki.

Zgłoszenie powinno zawierać nazwisko, imiona, imię ojca, datę urodzenia, miejsce zamieszkania, numer ważnego paszportu lub dowodu osobistego a także miejsce i datę jego wydania oraz numer ewidencyjny PESEL, jeżeli wyborca go posiada.
Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama