, sobota 13 lipca 2024
WYBORY: Kandydaci zwarci i gotowi
— Trochę się przygotowałem, ale do fryzjera specjalnie przed debatą nie idę — śmieje się Alfred Brudny. fot. Wojciech Trzcionka Dodaj do Facebook

WYBORY: Kandydaci zwarci i gotowi

WOJCIECH TRZCIONKA
Kandydaci na posłów, którzy dziś wieczorem w Skoczowie staną do debaty, zapewniają, że nie przygotowali żadnych haków na swoich przeciwników.
Jak już pisaliśmy w Gazeciecodziennej.pl, do debaty, która w piątek o godz. 18.00 odbędzie się w Miejskim Domu Kultury w Skoczowie przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Bacza zaprosił Alfreda Brudnego (LiD), Kazimierza Węgrzyna (LPR), Tadeusza Kopcia (PO) i Janusza Króla (PiS). Wszyscy oczekują po spotkaniu merytorycznej wymiany poglądów.

— Trochę się przygotowałem, ale do fryzjera specjalnie przed debatą nie idę — śmieje się Alfred Brudny. Kandydat LiD cieszy się na ciekawą wymianę zdań i liczy, że debata przyciągnie sporą widownię. — Nie robię agitacji, nie zwołuję drużyny wojowników, którzy by mnie wspierali z widowni. To spotkanie ma być szansą dla wyborców, aby nas poznali — przekonuje.

Janusz Król też liczy, że dyskutanci nie przyprowadzą „swoich", którzy będą specjalnie dogryzać przeciwnikom, ale kilku znajomych na debatę zaprosił. — Liczę na ciekawą wymianę poglądów. Specjalnej tremy na razie nie odczuwam — przekonuje kandydat PiS.

— Ja dla wszystkich kandydatów będę miał ten sam zestaw pytań — mówi Tadeusz Kopeć. — Wśród nich nie będzie jednak pytań agresywnych. Trudno byłoby osobom, które znam i które cenię zadawać napastliwe pytania. Moi koledzy z innych partii nie ponoszą przecież winy za działania liderów ich ugrupowań — dodaje kandydat PO.

Debata ma trwać dwie godziny. Po krótkim powitaniu i słowie wstępnym prowadzącego Andrzej Baczy, każdy z polityków będzie miał po trzy minuty na przedstawienie siebie oraz programu. Potem każdy z polityków zada kontrkandydatom po dwa pytania. Następnie pytania zadawał będzie prowadzący dyskusję, a na koniec do głosu dopuszczona zostanie widownia.
Komentarze: (70)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

że Alfred Brudny powinien jednak iść do fryzjera...

Nie ma czasu. Idzie na debatę. Bo od rządów PiS-u mu włosy dęba stają.

a czemu zostali zaproszeni tylko wymienieni w informacji wyżej...a gdzie Rojek, Dziedzic....pewnie są lepsi, dlatego ich nie zaproszono...jak zwykle "układ", tym razem kopciowo-królowo-brudno-baczowy....pozdrawiam

Nic do tych panów nie mam, ale dlaczego liderzy partii PO i PiS umieścili ich kolejno na 12 i 15 miejscu skoro są tacy dobrzy?

Informuję, że zaproszenie kierowałem do partii biorących udział w wyborach, jedynym warunkiem było miejsce zamieszkania kandydata - w powiecie cieszyńskim, miał to być jeden przedstawiciel z danej listy. "Skoczowiokowi" proponuję zorganizowanie spotkania w innej formule, tak aby wszyscy byli szczęśliwi. Pozdrawiam serdecznie i zapraszam na 18.

Alfed Brudny to swój chłop. Fryzura nie ma znaczenia, ważne żeby coś zdziałał dla dobra naszego regionu. Jako radny Sejmiku Województwa nie raz pokazał, że walczy o sprawy naszej ziemi. Szkoda że jest z LiD-u no ale cóż i tak będę na niego głosował.

Po wczorajszym "przesłuchaniu" w TVP jest za Kaczyńskim. Temu facetowi leży na sercu dobro Polski, jestem o tym przekonany. Dał się poznać z Ruskim, Niemcami i resztą zgromadzenia. Jest nerwowy, ale chce dobrze i wie jak to robić, w odróżnieniu od pozostałych!!!

Tylko LiD!

byłem kiedyś w SLD, było kilku lepszych od Brudnego...ale Alfred miał "chody" na górze i zawsze był wyżej! w partii liczy się znajomość z wierchuszką, a nie umiejętności...głosujcie na tych co są niżej!

głosujmy na ludzi z cieszyńskiego

Lewica i Demokraci

Ale Alfred Brudny jest na trzecim miejscu dopiero. Myślę , że powinieneś na niego zagłosować bo to na prawdę nie jest ani "wierchuszka" ani "układ".

Tylko LiD

wciąż jesteście za układami a to kanał dla Polski i Polaków!

Tylko LiD, co za wstyd!!!

A ja proponuje PO i Kasie Raszke-Sodzawiczny. Niech raz kobieta od nas zostanie poslanka.

.....Po wczorajszym "przesłuchaniu" w TVP jest za Kaczyńskim....................................Better late than never!!!! Edgar odkrył Amerykę. Eureka. Większa jest radość z jednego nawróconego grzesznika i z odnalezienia jednej zagubionej owieczki....... (:)

Panie Edgarze. Za jakimi "Układami". Po pierwsze nie widziałam tego punktu w programie LID. Po drugie gdyby było tak jak Pan twierdzi to przecież w ciągu ostatnich dwóch lat PiS rozwaliłby ten "układ"w drobny pył. Przecież Minister Ziobro nie darowałby sobie tej uciechy ducha żeby LiD zniszczyć i rządzić. Jak Pan się czuje w państwie podsłuchów? Czy dalej mamy zajmować sie "układami"? Pewnie i jest racja w tym, że układy to kanał dla Polski. I ze trzeba z tym walczyć, ale czy oby za wszelką cenę i w taki sposób, przez CBA? I na koniec jedno zasadnicze pytanie, czy jeżeli PiS przegrałby te wybory, zakładając taka sytuację, to znowu mamy walczyć z układami w PiS? Bo przecież, skoro mamy walczyć z układami to walczmy z wszystkimi układami, a nie tylko tych ugrupowań, które obecnie maja parcie na ekran. Pozdrawiam

Do Ingi. Pani Kasia mogłaby wnieść do sejmu głównie ładną buzię i nieograniczone poparcie Pana Starosty. Trochę tego mało jak na sejm. Może niech spróbuje najpierw czy ludzie ją wybiorą na radną gminną lub powiatową. Rojek już próbował i do powiatu się nie dostał, a do sejmu się nadaje ?

właśnie dobrze , że jest z LiD-u.Mój głos ma na
pewno!!

dajcie sobie spokój z Kasią tak jak i Kożdoń nie nadaje sie na Staroste tak Kasia na Posłanke.

co to za matka która ma dziecko chore a startuje w wyborach i chce zostać posłanką?????????? a co w ogóle z dzieckiem wtedy??????????

do powiatu Rojek miał 3 wynik w okręgu...na 4 mandaty...nie został radnym przez blok, a nie swój słaby wynik....

A który z dotychczasowych starostów nadawał się na starostę. Żaden!!!!

Oni i tak nie wejdą bo czapa na górze układa miejsca i mają gdzieś nasz powiatek na skraju kraju.

Ale pomysł dobry - więcej spotkań niech się pokazują na żywo, a nie tylko z plakatu !!!

Kasia Sodzawiczny - tragedia z blond włosami.... nic sobą nie prezentuje. I raczej szkodzi staroście niż mu pomaga....

Jak trza było robić porządek z Georgiem to mądrych nie było? A Kto trzymał UKŁAD z Sikorą? A Kto forował SWOICH na urzędowe posadki i wydzwaniał po całym powiecie? A Kto się "prywatnie" miesza w prywatyzacje? Na te też odpowicie.

a co Pani Kasia Raszka -Sodzawiczny ma z zębami że tak zawsze dzwiwnie mówi i ściska wargi ???????

..Jak trza było robić porządek z Georgiem to mądrych nie było?........................... A kto wybrał tego czerwonego pajaca, przebierańca na starostę? Chluba PO?

GŁOSUJMY NA LiD

LID

LID

te twarze z plakatów na każdym słupie,tylko na czas wyborów się tak prezentują,a na co dzień nie mają żadnego znaczenia i w ogóle o tych nazwiskach nie słychać

Są żałośni, a szczególnie ta leciwa Kotkowska zrobiona na osiemnastkę. Ludzie i my na takie wygłupy musimy patrzeć. Precz z nimi!

Zagłosuję na PO, bo taka ta ordynacja, że ci nasi posłowie i tak posłużą za maszynki do głosowania dla liderów. A wsród liderów, to po wczorajszej debacie widać jasno, że tylko Tusk może poprowadzić Polskę do nowoczesności, rozwoju i dobrobytu.

dureń, nie durst. ......że tylko Tusk może poprowadzić Polskę do nowoczesności, rozwoju i dobrobytu..... I zbawienie wieczne też nam zapewni (:)

Na zbawienie trzeba samemu zapracować. Zagłosuj na PIS, to będziesz miał tanie państwo, teczkę w CBA, IPN i Bóg wie gdzie jeszcze, będą Cię pokazywali palcami za granicą, codzienną konferencję Ziobry, każdego tygodnia wódz wskaże Ci nowego wroga, 7 km autostrad rocznie i 3 m-ce wcześniej będziesz sobie mógł zamówić kolejkę do lekarza....itd. itp....

Zagłosuj na LiD.... może wrócimy do ludożerstwa jak na Ukrainie w latach 30 (:) Albo na PO kiedy już się zdecydują czy stoją na lewej czy na prawej nodze.

Ale na pewno nie głosuj na PiS. Wtedy mózg Ci sie odklei i z całą pewnością złamiesz sobie nogę. Jako inwalida polityczny nie dostaniesz nawet minimalnego wsparcia od LPR-u a Mikke razem z Ziobrą zamkną cię z tą złamana nogą do więzienia razem z czterystoma teczkami o których nic nie wiedziałeś do tej pory, i psem Dorna, który nie wiadomo co zacznie jeść jak już zeżre wszystkie meble. Będziesz tam siedział przez czterdzieści lat, chyba że Sabę wcześniej dorwie mały głód. Wtedy to już zupełnie postradasz zmysły i może sie okazać że faktycznie lepiej jak już człowiek pochodzi od jakiejś czerwonej małpy niż jak miałby mieć cokolwiek wspólnego z kaczkami. NIE GłOSUJ NA PIS - TO CIę ZNISZCZY!

Ćpałeś coś? Czy masz klej by sobie przykleić mózg. Jeśli go w ogóle kiedykolwiek posiadałeś. Masz rację. Chcę głosować na LiD, może zostanę sekreterzem obwodowym i głodni chłopi spod Cieszyna zjedzą mnie podczas wiecu. (To wcale nie surrealizm tylko dane z Ukrainy lata 30. vide Czarna księga komunizmu, ale Ciebie tego nie uczyli na WUML-u i w "firmie")

Proszę administratora tego forum o zwrócenie uwagi poprzednikowi za brak kultury osobistej na forum. Co do "ćpania" to doradcy Kaczyńskiego zajmują sie dilerką więc sie do nich zgłoś jak jesteś na głodzie. Widzę, że chyba już nie wytrzymujesz emocjonalnie presji . Możesz zacząć pisać nowa książkę proponuje następujące dwa tytuły :" Czarna księga kaczyzmu" albo np " Czarna msza kaczyzmu"... z resztą wymyśl coś sam. Co ja Ci będę najlepsze wskazówki sprzedawać.

nawiasem mówiąc...ciekawe czy obgryzasz już paznokcie ze stresu...bo to chyba tez jest taki mały symptom "ludożerstwa"...

Proszę administratora tego forum o zwrócenie uwagi poprzednikowi za brak kultury osobistej na forum. Co do "ćpania" to doradcy Kaczyńskiego zajmują sie dilerką więc sie do nich zgłoś jak jesteś na głodzie. Widzę, że chyba już nie wytrzymujesz emocjonalnie presji . Możesz zacząć pisać nowa książkę proponuje następujące dwa tytuły :" Czarna księga kaczyzmu" albo np " Czarna msza kaczyzmu"... z resztą wymyśl coś sam. Co ja Ci będę najlepsze wskazówki sprzedawać. (Przedwyborczy artykuł sponsorowny przez PO i inne ciemne, sorry óswiecone siły nieczyste pedałow, lesbijki i inne dewiacje pt. róbta co chceta)

mów do mnie jeszcze ... "skarżypyto" brzmi tak bardzo dewiacyjnie...mrrrr....prawie, jak 'Zero tolernacji", wykształciuchy, mordy, dziady, ZOMO, trzy miliony mieszkań, tanie państwo, pedały. Ależ Ty twórczy jesteś...pisz, pisz. Jak przez dwa lata żeśmy wytrzymali ten marazm to i twoje pisaniny też przeżyjemy.

kurcze, zapomniało mi sie najważniejsze pytanie! Boisz sie Teletubisia?

Ostrożnie z tymi komentarzami,bo jeszcze zrobią nam pobudkę o 6 tej rano w kominiarkach

Boisz sie Teletubisia?.......................................... Nie!!! Boję jedynie się "oświeconej" głupoty.

Jak łatwo jest wmówić w naszym kraju wielu osobom? każdą bzdurę. Ostatnio na tapecie jest
powtarzanie w kółko bzdury o tym jaki to wstyd za granicą być Polakiem z powodu premiera Kaczyńskiego i rządu. Ludzie stuknijcie się wreszcie w głowę. Zdecydowana większość Anglików, Francuzów, Hiszpanów czy Włochów interesuje się naszym krajem tyle ile papierkiem leżącym na ulicy obok kosza. Wydaje wam się, że nadal jesteśmy pępkiem świata i cały świat z zapartym tchem śledzi to co dzieje się na naszym krajowym podwórku. Nic bardziej błędnego. O Polsce mówi się tylko wtedy, gdy potrafimy się przeciwstawić szkodliwym dla nas zamierzeniom UE. Polityka uległości wobec Niemiec czy Rosji lansowana przez Tuska i Bartoszewskiego, nie mówiąc już o LiD - powoduje jedynie, że nas Polakow traktuje się jak III lub IV kategorię Europejczyków. To uległość polityków PO, UW i LiD doprowadziła do odrodzenia się rewanżystów w Niemczech, to oni doprowadzili do uzależnienia naszego kraju od surowców energetycznych z Rosji, do tego stopnia, że jeśli dojdzie do budowy gazociągu na dnie Bałtyku, to odetnie nam to
możliwość budowy gazociągu z Norwegii. Bartoszewski i Geremek kłaniali się Niemcom w pas - może to nawyk z młodych lat a oni ponad naszymi głowami robili interesy z Rosją- jak zwykle. Dopiero postawa rządu PiS wymusiła na UE zmianę stosunku do Rosji i podejście do interesów Polski jako do interesów całej Unii. Na Zachodzie Polska to "Solidarność", Jan Paweł II i Wałęsa, ale nie jako polityk tylko symbol obalenia komunizmu. Nie dajcie się ogłupiać Tuskowi bzdurami o wstydzie za Polskę poza granicami kraju. To właśnie rząd PiS-u przywrócił nam należne miejsce wśród narodów Europy. Teraz z podniesioną głową walczymy o swoje, a nie na klęczkach podpisujemy wszystko to co wymyślą w Brukseli. Jeżdżę za granicę i dopiero teraz jestem dumny i doceniany jako Polak a nie niewolnik Rosji czy Niemiec.

Masz rację poprzedniku, że zwykli ludzie za granicą interesują się Polską tyle co zeszłorocznym śniegiem, ale jak już zasłyszą coś kompromitującego, głupiego i śmiesznego to jakiś czas się z tego naśmiewają. A przez ostatnie 2 lata zapewniam cię, że nasze dyplomatołki dały wiele po temu powodów. Pamiętasz jak nasz prezydent tajemniczo się rozchorował i nie pojechał na spotkanie z prezydentem Francji i kanclerzem Niemiec, bo w niemieckiej prasie jakiś pismak napisał o dwóch kartoflach no i..... Lech się obraził, a w Europie śmiech. A to że samotnie, wśród 27 krajów Uni wetujemy, czy to jakiś mało zrozumiały system wetowania decyzji unijnych, czy to nie zgadzamy się na ustanowienie dnia przeciw karze śmierci, jako JEDYNI, bo nasza słynna dyplomacja nie potrafi pozyskać ani jednego sojusznika!!!
Co do Rosji, to czy jest to normalne, że nikt z naszej tzw. dyplomacji przez 2 lata nie "zhańbił się" spotkaniem z Putinem czy choćby tamtejszym Ministrem Spraw Zagrnicznych, może dałoby się np. znieść embargo na eksport mięsa i innych art. spoż., przywrócić żeglugę w zalewie Wiślanym?
Merkel zapraszała Polskę do współpracy przy budowie gazociągu pólnocnego, ale nasza dyplomacja nie jest zainteresowana, lepiej wyznawać zasadę wszystko, albo nic, a więc nie będziemy mieć nic do powiedzenia. A niedawna kompromitacja naszej "Gąski Balbinki" z zaproszeniem obserwatorów OBWE na wybory???
A co do Niemiec, to przyjmijcie, że jest to nasz najważniejszy partner gospodarczy i głownie dzięki wymianie hadlowej z Niemcami mamy rozwijającą się gospodarkę i na stosunki z nimi mamy "dmuchać i chuchać", a nie opowiadać bzdury o rozliczeniach z czasów wojny. I jeszcze niedawna postawa naszych dyplomatołków na Litwie, gdzie w wyniku ustaleń nasi partnerzy chcieli podpisać porozumienie energetyczne, a Polska znowu "nie". Litewska prasa nie pozostawiła na nas suchej nitki.
I nie powtarzaj za kaczorem bzdur o kłanianiu się w pas, bo tak jak powiedział Tusk w debacie, oni obaj powinni się kłaniać w pas przed prof. Bartoszewskim za to, co przez te wszystkie lata zrobił dla wolnej Polski.
Przykre jest gdy tyle rodaków, daje posłuch insynuacjom, kłamstwom, bzdurom i antagonizowaniu społeczeństwa przez "wodza" J. Kaczyńskiego, któremu nawiasem mówiąc najlepiej to wychodzi na swoich konwencjach wyborczych i w radiu Maryja, bo w bezpośrednim "starciu' to zdarza mu się zapominać języka w gębie!!!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama