, środa 28 luty 2024
WYBORY: Kandydaci na posłów zmierzą się w debacie w Skoczowie
Kandydaci na posłów będą mieli okazję na żywo wystąpić przed elektoratem. fot. Wojciech Trzcionka Dodaj do Facebook

WYBORY: Kandydaci na posłów zmierzą się w debacie w Skoczowie

WOJCIECH TRZCIONKA
— Liderzy partii mają swoje debaty telewizyjne, czemu my nie mamy mieć swojej? — pyta Andrzej Bacza, przewodniczący Rady Miejskiej Skoczowa, który też postanowił zorganizować przedwyborcze spotkanie z udziałem lokalnych polityków.
Kandydaci na posłów Lewicy i Demokratów, Ligi Polskich Rodzin, Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości zmierzą się w piątek wieczorem w debacie organizowanej w Miejskim Domu Kultury Skoczowie. — Pomysł zrodził się po debacie Kaczyński-Kwaśniewski i dziesiątym z kolei pytaniu mieszkańca Skoczowa: kto tu u nas w ogóle startuje? Dlatego jedynym kryterium doboru uczestników debaty było to, że kandydat musi mieszkać na Śląsku Cieszyńskim — wyjaśnia Andrzej Bacza.

Do debaty, która rozpocznie się o godz. 18.00 Andrzej Bacza zaprosił Alfreda Brudnego (LiD), Kazimierza Węgrzyna (LPR), Tadeusza Kopcia (PO) i Janusza Króla (PiS). — Chciałem też zaprosić kandydata Polskiego Stronnictwa Ludowego Jana Poloczka, ale partia ma w tym terminie jakieś inne ważne spotkanie. Zaś do członków Samoobrony nie udało się nam dotrzeć — tłumaczy Bacza.

Jaka będzie konwencja debaty? Po krótkim powitaniu i słowie wstępnym prowadzącego Andrzej Baczy, każdy z polityków będzie miał po trzy minuty na przedstawienie siebie oraz programu partii dla regionu i Polski. Potem każdy z polityków zada kontrkandydatom po dwa pytania. Następnie pytania zadawał będzie prowadzący dyskusję, a na koniec do głosu dopuszczona zostanie widownia. — Myślę, że całość zamknie się w dwóch godzinach — mówi Bacza i dodaje z uśmiechem: — Zapraszam wszystkich chętnych. Mam nadzieję, że poleje się krew.
Komentarze: (28)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Ale ja chetnie przyjade ;-)

Moge zastapic Poloczka ;-)

Formuła może i dobra ale prowadzący dałby se spokój
nadaje się tylko do prowadzenia sesji .

Panie Bacza proszę o zapytanie przyszłych posłow czy pomogą mieszkańcom Kaczyc otrzymać odszkodowania za zniszczony majątek w wyniku trzęsienia ziemi w sierpniu 2006r o sile 3,5 w skali Richtera z epicentrum w Karwinej. Strona Polska i Czeska wymawiają się jeden na drugiego.
z powazaniem kaczan

głosujmy na LiD albo na PO

No to czad !

Dlaczego zaproszono tylko liderów list???Nie dość, że są uprzywilejowani miejscem na liście, to jeszcze tylko oni mają możliwość zaprezentowania się na debacie!Namawiam wszystkich: GŁOSUJCIE NA KANDYDATÓW NA DALSZYCH MIEJSCACH NA LISTACH!!!

Zaproszenia kierowałem do poszczególnych partii, jedynym warunkiem było zamieszkanie kandydata na terenie Powiatu cieszyńskiego. Zapraszam.

A czy do przedstawicieli KW LPR wysłano zaproszenie? (LPR, UPR i PR)

Monika Olejnik? kto poprowadzi ten quiz? 1,5 min. na odpowiedź? Będzie sondaż kto ma przewagę lewa strona czy prawa? A Samoobrone pominęli w zaproszeniu?

a ja głosuję na Rojka! prowadzi aktywną, ciekawą kampanię! wejdźcie na jego stronę www.wojciechrojek.pl pozostali kandydaci przy nim to kiepski towar dla wyborcy, czas im podziękować:)! trzymaj się Wojtek!

do Pana Posła Kopcia - Ziemia Cieszyńska nie powinna być z duzej litery.....? błąd ortograficzny na plakacie!!! kompromitacja!!!

Wojcich Rojek jakie on może mieć doświadczenie daleka droga jeszcze do posłowania. Napewno nie zagłosuje!!!!!!!!!!!

a ja napewno będe głosować na Pana Posła Tadeusza Kopeć to człowiek godny zaufania

a ja na pewno zagłosuję na Rojka! wreszcie Platforma Cieszyńska ma nową twarz...na Kopcia nie mogłam juz patrzeć!

....błąd ortograficzny na plakacie!!! kompromitacja!!!....................... To najmniejsza kompromitacja. Samo PO jest większą (:)

....błąd ortograficzny na plakacie!!! kompromitacja!!!....................... To najmniejsza kompromitacja. Samo PO jest większą (:)

dalej się czepiam...Panie Pośle Kopeć.....Materiał finansowany ze środków Komitetu Wyborczego Platforma Obywatelska PR(L)....to nie ta epoka:)

Pan Andrzej Bacza tak jak nie umie prowadzić obrad Rady, tak nie umie znależć dobrej formuły na taką debatę. Tylko ignorant może oczekiwać od polityka że przedstawi siebie, program dla regionu i dla Polski w trzy minuty ! Poza tym co tam program i kandydaci, byle samemu zabłysnąć i byle się krew polała. Mam nadzieję że wymienieni kandydaci zachowają godność i nie dadzą się napuszczać wzajemnie na siebie. Chyba czymś sie różnimy od "Warszawki"?

Teraz już po 3 sztuki. Czy latarnie to wytrzymają? Czy może to mieć wpływ na bezpieczeństwo ruchu kiedy kierowca patrząc na te słodkie buzinki, zamiast na znak, przejedzie dziecko przed Kopernikiem?

I co?

ja będe głosował na Posła Kopcia znam go osobiście i wiem że na nim się nie zawiedziemy!!!!!!!!!!!

Cieszyniak - gratuluję wiary. Dziwna to jednak znajomość która owocuje takimi wnioskami. Chyba? Chyba, że Wasze braterstwo jest jak te spod znaku PZPR-u. Typ BMW. Sory, nie przeszkadzam. NIe po drodze mi z tym facecikiem. NIe cierpię maluczkich udających wielkich. A już te obie kadencje w Powiecie... naprawdę, trochę skromności... Cieszyniak. A już myślałem, że jesteś "bezinteresownym" osobnikiem?

Nareszcie ktoś kto ma oczy i rozum ma odwage napisac co widzi i wie. Brawo

A PIS WISI GDZIE POPADNIE, NAWET NA PRZYSTANKACH I DRZEWACH.............................może PiS nie ma kolesi z PZPR i SB ciągle rządzących w Cieszynie i nie rozwiesili mu plakatów na latarniach miejskich?

Typowy, tępy komentarz

Typowa dla PO inteligencja tryska z pyska, jak na każdym plakacie (:)

Co ta za kandydaci na listach PIS-u: Mendrek, Dziedzic..... Toż to kompromitacja, oni by mieli kłopot zdążyć na posiedzenie Sejmu, po całonocnej imprezce w domu poselskim.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama