, piątek 23 luty 2024
Wójtowie i burmistrzowie nie słuchają starosty
Mirosław Kożdoń ostatnio coraz częściej słyszy od kolegów samorządowców „nie". fot. WO Dodaj do Facebook

Wójtowie i burmistrzowie nie słuchają starosty

WO
Starosta cieszyński Mirosław Kożdoń nie może ostatnio dojść do porozumienia z niektórymi kolegami wójtami i burmistrzami. Jak się dowiedzieliśmy, samorządowcy znowu sprzeciwili się jego prośbie.
Najpierw wójt Zebrzydowic, jak pisaliśmy w Gazeciecodziennej.pl, sprzeciwił się powiatowi i nie przekazał pieniędzy z budżetu gminy na rozbudowę cieszyńskiego szpitala. Potem, o czym informowaliśmy jako pierwsi, wszyscy samorządowcy Śląska Cieszyńskiego nie zgodzili się przyznać staroście specjalnego zezwolenia, dzięki któremu mógłby wjeżdżać służbową skodą pod zakazy. A teraz sprzeciwili się jego prośbie, aby posiedzenia Związku Komunalnego Ziemi Cieszyńskiej, zrzeszającego 12 gmin powiatu i Jaworze, przesunąć z środy na inny dzień.

— W środy zawsze mamy Zarząd Powiatu, a bardzo chcę uczestniczyć w spotkaniach Związku Komunalnego Ziemi Cieszyńskiej, dlatego poprosiłem o przesunięcie terminu na piątek — wyjaśnia nam Mirosław Kożdoń.

Wójtowie i burmistrzowie nie zgodzili się na zmianę terminu. Nie zrobili tego jednak złośliwie. — Środowe spotkania to już tradycja ustanowiona jeszcze za czasów burmistrza Jana Olbrychta — wyjaśnia burmistrz Cieszyna Bogdan Ficek. Inny samorządowiec (prosił o nie podawanie nazwiska) dodaje: — Byliśmy jednomyślni, że to starosta powinien dostosować się do nas, a nie my do niego. W końcu jednej osobie jest łatwiej zmienić terminarz niż trzynastu.

Ten sam samorządowiec przyznaje jednak, że jemu i jego kolegom nie spadłaby z głowy korona, gdyby kiedyś zmienili dzień spotkań. — Przecież świat się nie zawali, jeżeli nie spotkamy się w środę, a w piątek albo wtorek. Tradycja nie może brać góry nad zdrowym rozsądkiem.

— W takim razie my musimy zastanowić się nad przeniesieniem zebrań Zarządu Powiatu na inny termin, bo spotkania Związku Komunalnego Ziemi Cieszyńskiej są dla nas bardzo ważne — przekonuje starosta.
Komentarze: (21)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

To ma być "Wiadomość dnia" !?

W poprzednim "rozdaniu" Zarząd zbierał się w czwartki, w obecnie wybranym składzie w środy. Rozumię rozterki PANA STAROSTY zebrać silną ekipę - pięciu ludzi - w inny dzień przerasta jego siły. Żal mi Go, tak się stara, a ta okoliczna "hołota" nie jest w stanie nawet zrozumieć jego intencji, trudna praca, oj trudna!!!

Cezarze Salve !
Nie przejmuj się robakami, oni nie wiedzą co czynią, nie mają szacunku do pomazańca, spotka ich kara. Tak trzymaj o Wielki Ponadczasowy, Jutrzenko Podbeskidzia, Promyku słońca w tym ciemnym tunelu, Poeto wieków, Mechaniku czasoprzestrzeni !

"... wyciągi z ustaw..."
Radny obowiązany jest kierować się dobrem wspólnoty samorządowej gminy. Radny utrzymuje stałą więź z mieszkańcami oraz ich organizacjami, a w szczególności przyjmuje zgłaszane przez mieszkańców gminy postulaty i przedstawia je organom gminy do rozpatrzenia, nie jest jednak związany instrukcjami wyborców.
Radny obowiązany jest kierować się dobrem wspólnoty samorządowej powiatu. Radny utrzymuje stałą więź z mieszkańcami oraz ich organizacjami, a w szczególności przyjmuje zgłaszane przez mieszkańców powiatu postulaty i przedstawia je organom powiatu do rozpatrzenia, nie jest jednak związany instrukcjami wyborców.
Mam pytanie:
Kiedy przestały powyzsze obowiązywać?

Dyć to się nie godzi! Jo mom osobiście pomysł jak dycki tą sprawę rozwiązać. Dyć to je tak proste, że samo się do gymby ciśnie. Jak samorządowcą brakuj dnia w tydniu żeby se wspólnie pogodać to niech kiery wpadnie na pomysł i dorobi ósmy dzień. Czy to je taki trudne pyto się bamber stela? Jo się do polityki nie cis i ciść sie ne bydem- to je tylko takim mój pomysł, no dobre mój i starzyka też.

Jestem za Starosta i nie rozumiem tego poruszenia. Sluszna sprawa BRAWO!

Mirek Kożdoń naszym przyjacielem jeeeeeeest!!!

Odnoszym wrażyni, że najważniejszymi problemami w powiecie sóm - przepustki do dowolnego parkowanio, termin spotkań, ściepka na coś co i tak już stoi i nie bydzie dokonczone (szpitol). Mośći panowie, chyba ni mocie innych problemów...

Wójtów i burmistrzów wybiera się w wyborach bezpośrednich, a starosta, no cóż to tylko czyjś kolega z piaskownicy.

To teraz z każdej odmownej odpowiedzi na prosbe starosty będzie informacja dnia. Przecież to normalne , że sa inne zdania. Kto pyta nie bładzi . Widac ktos chce skłócić staroste z wójtami i burmistrzami. A tak wogóle nic ciekawszego się nie dzieje w terenie ?

zapytał + odmówili=zmieni termin zarzadu - czy to jest temat wart artykułu . I tu sprawdza się powiedzenie byłego starosty pana Andrzeja Georga nie ważne jak pisza ważne że pisza.

A w zasadzie to by trza zastanowić się po co jest dziś potrzebny ZKZC? Jak by tak Gminy robiły swoje a Powiat swoje i ładnie ze sobą współpracowały to chyba ZKZC nie miał by racji bytu. Wiadomo, że chodzi o unijną kasę dla "większych" projektów ale... jakoś Ich nie widać. MOże są ale efekty, Panowie i Panie: efekty... NI ma? NO to o co biega? Przecież nikt mi nie powie, że Komuś może specjalnie zależeć na tych paru stówkach diet dodatkowych. Jest "związek komunalny" a ta gospodarka komunalna jakaś taka rachityczna, w każdym razie narzekań cała fura. Ciekawe czy znajdzie się Ktoś "z j..." i zapyta ile (i czy?) tak naprawdę jest warte kolejne kilkugodzinne pierdzenie w stołki. Przepraszam za wyraz "stołki".

I to kolejny przyklad,ze Pan Starosta Miroslaw Kozdon jest czlowiekiem, ktory stara sie wykonywac swoja prace rzetelnie i sumiennie... Zyje problemami calego powiatu nie zapominajac o NASZEJ ziemi cieszynskiej!Nie wiem o co caly ten krzyk i w moim przekonaniu"dziwna" kolejna prowokacja (redaktora B.... )
Poprostu poprosil o zmiane terminu spotkania (aby samemu moc uczestniczyc w kolejnym waznym spotkania), a tu wielkie HALO jak by cos sie stalo! Popieram i trzymam kciuki za Pana Staroste bo widze,ze to czlowiek pracowity i sumienny...

* Odnosnie poczatku artukulu ("nie przekazał pieniędzy z budżetu gminy na rozbudowę cieszyńskiego szpitala") to calkowita glupota Wojta.
Pan Kozdon ruszyl bardzo mocno sprawe "piety achillesowej" czyli cieszynskiego szpitala.Jest w trakcie zalatwiana duzej sumy pieniedzy z budzetu Panstwa i walczy o dofinansowanie kolejnego etapu budowy (wiem z oficjalnych wiadomosci Starostwa).

* Co do "specjalnego zezwolenia", ktore zostalo tutaj opisane jako tylko dla Pana starosty to z tego co mi wiadomo :

Starosta cieszynski wystapil z propozycja aby wszyscy Burmistrzowie i Wojtowie oczywiscie wraz z ich zwierzchnikiem czyli ze Starosta uzyskali zezwolenie na wjazdy pod zakaz ale tylko do aut sluzbowych i tylko na czas zalatwiania spraw sluzbowych...

Czy ktos sie orientuje w ilu miejscach w calym powiecie pojawia sie codziennie Burmistrz,Wojt czy Starosta aby rozmaiwiac i rozwiazywac problemy powiatu czy miasta ???

NO CALE SZCZESCIE,ZE PAN BACZA NIE NAPISAL ZE TO KOZDON CHCE PRYWATNIE ZEZWOLENIE ...

W moim skromnym odczuciu (jako Cieszyniaka – Obserwatora) to kolejna prowokacja i proba sklocenia samorzadowcow...

REDAKTORZE – Zajmij się Pan czyms pozytecznym bo pisac to trzeba ale nie o (przepraszam) PIERDOLACH...

Pozdrawiam
Cieszyniak

Ciekawe kto ukrywa sie pod pseudonimem Cieszyniak - cos mi sie wydaje ze sam starosta albo jego bliski wspolpracownik, bo zeby tak dokladnie wypunktowac wszystko... Pozdrawiamy Pana Kozdonia

Drogi Erwinie! Jesli czyms sie interesujesz to reagujesz na glupoty w danym artykule... Szczerze nie sadze zeby Starosta mial ochote i przedewszystkim czas na bawienie sie w posty na forum.
Pozdrawiam

Drogi Cieszyniaku, starosta juz raz zabieral glos na forum... Wiec czas na pewno ma. A czy ma ochote, to juz sprawa wzgledna. Ja uwazam po prostu, ze sie osmiesza swoimi igraszkami. Szczegolnie ta sprawa z zezwoleniem do wjazdu pod zakaz jest zalosna... Widac punkt widzenia zmienil sie, bo zmienil sie i fotel... Pamietam ze jak Kozdon byl radnym w Cieszynie to takie wpadki zaraz wytykal. A teraz sam w nie wpada...

Nie sądze Erwinie, że Cieszyniak to ukryty pod tym nickiem Pan Starosta, ponieważ Cieszyniak kompletnie nie zna zasad administracji samorządu terytorialnego, jak opisał cyt." wszyscy Burmistrzowie i Wójtowie na czele z ich zwierzchnikiem czyli ze Starostą". Przecież między nimi nie ma żadnej podległości służbowej, wynika to z prostych ustaw, a to chyba wiedziałby Pan Kożdoń.

Cieszyniak napisał:
(...) Jest w trakcie zalatwiana duzej sumy pieniedzy z budzetu Państwa.

Nie z budżetu państwa, a województwa. Jak dostanie 3-4 miliony to będzie wszystko. A nie sądzę, aby w środku roku budżetowego dostał coś z Warszawy, tym bardziej, że takich rozgrzebanych „inwestycji centralnych” jest w kraju kilkadziesiąt...

(...) aby rozmawiac i rozwiazywac problemy powiatu czy miasta.

Jak za starych dobrych czasów – towarzysz sekretarz przyjechał, porozmawiał i na miejscu rozwiązał od ręki wszystkie palące problemy lokalnej społeczności ;-)

lepiej nic nie robić ani nie próbować bo wtedy nikt się do niczego nie doczepi , tak jak jest naprzykład w stolicy naszego pięknego powiatu- jakoś to będzie .....i dziennikarze nie mają o czym pisać( o przepraszam hitem miesiąca było zbieranie kupek po pieskach bo tym się ostatnio pan burmistrz zajmuje ). Sam się dziwię staroście, że chce mu się tak walczyć z wiatrakami i zbierać przy okazji tak wiele milutkich opinii od sympatycznych forumowiczów.

Dobrze ze moj szef jest nad morzem na wakacjach i tego nie czyta ;-)

Ludzie? Coście tacy smutni? Ludzie! Opamientajta sie! Ni ma: powiatowych dutków, gminnych dutków, wojewódzkich dutków, "centralnych" dutków!!! Sa tylko nasze piniondze. A z tych "europejskich" trza się bedzie za jakiś czas wyspowiadać, ni ma lekko. W razie czego i tak załaci... "durny" podatnik.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama