, sobota 13 kwietnia 2024
Wójt postawił się staroście
Wójt Zebrzydowic Andrzej Kondziołka odmówił staroście pomocy. fot. WO Dodaj do Facebook

Wójt postawił się staroście

WO
Jedenaście na dwanaście gmin powiatu cieszyńskiego dołożyło się do budowy pawilonu diagnostyczno-zabiegowego Szpitala Śląskiego. Odmówiły tylko Zebrzydowice.
Kilka dni temu w artykule „Zrzutka na budowę szpitala" pisaliśmy, że starosta Mirosław Kożdoń zwrócił się do dwunastu gmin powiatu o finansowe wsparcie budowy pawilonu diagnostyczno-zabiegowego Szpitala Śląskiego w Cieszynie, która ciągnie się od lat. Kożdoń poprosił o przekazywanie na szpital symbolicznej kwoty 1 zł od mieszkańca. Wyliczył, że w ten sposób zdobędzie 170 tys. zł. To mało biorąc pod uwagę, że ukończenie pawilonu pochłonie 21 mln zł. Chodziło jednak o gest.

— W ten sposób chcę pokazać Urzędowi Marszałkowskiemu w Katowicach, który dotąd pomagał nam finansować inwestycję, że cały nasz powiat wspiera budowę szpitala, że wszyscy są w to zaangażowani — mówi starosta. Burmistrz Cieszyna Bogdan Ficek poparł starostę. — Teraz może pojechać do marszałka i powiedzieć: gminy już dały pieniądze, teraz czas na was — mówi Ficek (Cieszyn dał 37 tys. zł). Inni samorządowcy zareagowali podobnie. Chybie przekazało 10 tys., Skoczów — 25 tys. zł, sąsiednie gminy też dołożyły się z symbolicznym wkładem. Ale nie wszystkie.

Jako jedyne wyłamały się Zebrzydowice. Wójt Andrzej Kondziołka sprzeciwił się wydatkowaniu kilku tysięcy złotych na modernizację szpitala, a radni go w tym poparli. Dlaczego? — Gmina Zebrzydowice zawsze, w ramach możliwości, starała się pomagać służbie zdrowia — tłumaczy Radiu 90 Andrzej Kondziołka. — Jednak ta przysłowiowa złotówka to zaledwie 0,5 proc. potrzebnych pieniędzy. I nie pokazano nam, skąd miałyby pochodzić pozostałe środki potrzebne na dokończenie etapu budowlanego.

Jak komentują taką decyzję wójta Zebrzydowic koledzy samorządowcy z innych gmin? — Andrzej się wygłupia — słyszymy od jednego z nich (prosi o nie podawanie nazwiska). — Jak teraz wyglądamy przed marszałkiem?! — pyta inny (też nie che się ujawnić).

Marszałek Janusz Moszyński mimo to obiecał w tym tygodniu staroście, że jeszcze w tym roku przekaże na kontynuację budowy szpitala 2-5 mln zł.
Komentarze: (4)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Wyglupiamy sie licząc,ze jak damy 0,5%,to" dobry wujek" da resztę.Oby dał,a jeszcze lepiej zeby ich było więcej.A juz na powaznie.Temat rozbudowy szpitala wymaga powaznej dyskusji,moze zmiany planow,ale napewno nie "zlotowki" na odczepne od gmin dla powiatu.

Popieram wojta. Zebrzydowice dasza 5 tys. zl i co w szpitalu za to zrobia? Klozet!

po raz pierwszy chyba zgadzam sie z naszym wojtem

Zastanówmy się o co w tej historyji chodzi? Bo przecież nie o Szpital a już na pewno nie o nasze zdrowie. O kontynuację bodowy, o kontynyację... aby za... dwa lata (?parę tygodni?) Ktoś mógł powiedzieć, że ON TO ZROBI!
No to, to + kiełbasa i jest "mandacik".
Oj sprzydał by się mandacik, oj sprzydał!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama