, wtorek 21 maja 2024
Wisła: Dworzec PKS sprzedany!
- Bardzo żałuję, że nie zdążyliśmy wykupić dworca PKS-u - mówi Jan Poloczek, burmistrz Wisły. fot. Katarzyna Koczwara Dodaj do Facebook

Wisła: Dworzec PKS sprzedany!

KK, JM
Jak dowiaduje się portal gazetacodzienna.pl, sprzedany został dworzec autobusowy w Wiśle. Nowym nabywcą jest właściciel sieci supermarketów Intermache.
Do transakcji doszło w poniedziałek, 17 stycznia. - Potwierdzamy fakt zakupienia nieruchomości w Wiśle - mówi Eliza Orepiuk z Dyrekcji Komunikacji i Informacji Grupy Muszkieterów, właściciela sieci supermarketów Intermarche. - W tym momencie trudno nam określić, kiedy rozpoczniemy tam jakąś inwestycję. Uzależnione jest to między innymi od rozmów z miastem oraz planów zagospodarowania przestrzennego. Jak zapewnia Orepiuk, na razie sytuacja pasażerów się nie zmieni.

PISALIŚMY: Cieszyński PKS pójdzie pod młotek

- Bardzo żałuję, że nie zdążyliśmy wykupić dworca PKS-u - przyznaje Jan Poloczek, burmistrz Wisły. - Jeżeli nowy nabywca nie będzie chciał zmienić charakteru tego miejsca, nie widzimy problemu, natomiast jeśli planuje jego reorganizację, konieczna będzie współpraca miastem, ponieważ trzeba będzie wprowadzić zmiany do Planu Zagospodarowania Przestrzennego.

Już wkrótce więcej informacji na ten temat.
Komentarze: (51)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

A ja mam pytanie w związku ze sprzedażą dworca w Wisle.
Czy pracownicy pracujący na dworcu w Wisle zostali przeniesieni do Cieszyna, czy prezes dał im przysłowiowego kopa w d....?

Podzielam zdanie "Sympatyka".

hcieliście Poloczka to macie. cztery lata będzie grzał stołek i sprzeda w Wiśle to co nie zdążył zxa poprzednich kadencji (razem ze swoją Lidzią)a jeszcze wleci mu do kieszeni. Ruina zapyziała dziura

bedzieta wskakiwac przy szlabanie w Jaworniku:)

Pieniądze za dworzec zostaną przejedzone i to szybko. Jeżeli nie zmieni się kierownictwo tego molocha to szybciutko będzie sprzedana zajezdnia i dworzec w cieszynie.

panie burmistrzu Poloczek jak mógł pan pozbyć się najlepszego terenu w Wiśle. Teraz pozostał już tylko "rynek"

*PKS = Postój Koło Słupa (PKS)

A dlaczego moj poprzedni komentarz nie zostaj dopuszczony???? Prawda w oczy kole????? Ludzie i tak wiedza jak w Wisle biednie urzeduja i "wysprzeduja swoj majatek". Naprawde godne pozalowania.!!

Do>pytanie!!
A jak z ciezkimi torbami dojsc doOrlenu!!!!!!!!!

Rządy Poloczka dwie kadencje O inwestycji;
trzecia kadencja - sprzedany dworzec, zamknięty wyciąg na skoczni, a co będzie za 4 lata?

na szczęście robotnik może wejść na drogę kariery, i wtedy pensja max, limuzyna z kierowcą i laską, hotele, bankiety, tłum posłusznych roboli do dyspozycji, samoloty i fanfary... Zapraszamy..:)

MIASTO WISLA
prs 0717.11/11
Wisla 20.01.2011r.
Pan
Adam Siekierka
Prezes Zarzadu Panstwowa
Komunikacja Samochodowa w Cieszynie sp. z 0.0.
SU).., vt.Oc.-J ~ PQ....~ erve"2.c..-S I e..
Wladze miasta Wisly z zaniepokojeniem przyjely informacje o sprzedazy dworca PKSw Wisle.
Poniewaz dworzec PKSpelnil wazna funkcje w obsludze lokalnego ruchu pasazerskiego dla Wisly,
Istebnej, Ustronia, a takze na trasach dalekobieznych, Kolobrzeg, Warszawa, Lublin, Kraków,
Czestochowa i obsludze miast aglomeracji Slaskiej, zwracamy sie o przedstawienie planu
zabezpieczenia obslugi ruchu pasazerskiego na wymienionych wyzej trasach. Prosimy równiez o
przedstawienie technicznego planu zabezpieczenia obslugi ruchu pasazerskiego, osób przyjezdzajacych i
wyjezdzajacych z Wisly.
Wisla, Ustron, Istebna, Brenna i Szczyrk gminy nBeskidzkiej Piatki" generuja ogromny ruch
turystyczny, a sprawna obsluga ruchu turystycznego jest zródlem dochodów podmiotów ja
prowadzacych. Wyrazamy nadzieje, ze srodki uzyskane ze sprzedazy majatku zlokalizowanego na
terenie Wisly rzeczywiscie pomoga przedsiebiorstwu odzyskac kondycje finansowa, a obsluga ruchu
pasazers~iego na tym nie ucierpi.
Prosimy o przedstawienie w trybie pilnym pisemnego stanowiska w sprawie do protokolu na sesji
Rady Miasta, która odbedzie sie w dniu 27 stycznia br. o godz. 14.00.
Przewodniczacy Rady
rHJf~V5t.}!
Janusz Podzorski

Bombaj cieszyński to głównie DAS, Transkom, krótkodystansowy tabor PKS-u, wszelkiej maści busy, dworzec PKP, a raczej to co po nim zostało no i oczywiście piękne targowisko

pks dworzec buduje pużniej sprzedaje a robotnik i tak najniższą krajową pensję dostanie

he,he!kolejny"supermarkeciok" w centrum Wisły!"bardzo żałuję,że nie zdażyliśmy wykupić dworca PKS-u"-J.Poloczek.jeszcze pl.dworcowy w Cieszynie-ciekawe co "wybudują"(propozycje),zajezdnia na Górnej(propozycje).kiedy z prawdziwego zdarzenia"węzeł przesiadkowy"na Hajduka.kiedy wspólna polsko-czeska komunikacja choćby autobusowa między Cieszynem a Cz.Cieszynem?czy to jakiś problem?co Powiat,władze Gmin robią(zrobią)z transportem publicznym.tak z obserwacji wynika,że to Ich nic nie interesuje.czym,jak,kiedy się dojedzie do pracy,szkoły itp.można podać prosty przykład"zainteresowania"władz Powiatu i Gmin Powiatu przyjazdem "Flirta"z Katowic.nikt się z nich nie raczył pojawić i zobaczyć jak ludzie podróżują w XXI w."bliżej""stolicy"województwa.

no i oczywiście nie po ręce GC i uznany za robota

Z bombajem nasze pksy i busiarze maja bardzo dużo wspólnego :) czyli brud, syf i ubóstwo. Busy ludzie kochani są symbolem bombaju, przeładowane, rozklekotane, bez drzwi, z etatem bileciarza przekrzykujacego gdzie dany bus jedzie!! Szynobusy wygodne punktualne szybkie, czyste i pachnace muszą być!!!!

Przeczytałem na stronie Wisły to pismo bigermajstra do PKS i jest to kompletna niekompetencja nowego burmistrza pisana chyba na kolanie i dopisywana długopisem.Byłbym zdumiony jeśli prezes PKS-u stawi się na spotkanie po takim 'zaproszeniu'.Zresztą burmistrz Wiseł może wezwać co najwyżej swoją sekretarkę a nie prezesa poważnej firmy z Cieszyna.Oczywiście ktoś burmistrza nastawił negatywnie że mu dworzec sprzedali - myślał że go będą na kolanach prosić o zezwolenia.Nie te czasy i nie w ten sposób to się odbywa - powrotowi do komunistycznych metod mówimy NIE.

Ale co to ma wspólnego z Bombajem??? Panowie, na temat proszę!!!

PKS CIESZYN: na dzień 31.12.2009:

Suma bilansowa: 6949799,47 zł
Kapitał własny: 813255,2 zł
Kapitał zakładowy: 3000000 zł
Przychody ze sprzedaży: 16077925,9 zł
Wyniki netto: -513940,56 zł

Zatrudnienie: 202 osób

zresztą kiedyś nie było mowy o oszronionych szynach bo jeżdziły właśnie parowozy a teraz co z tego że ropniok jak -20 na zewnątrz i maszyny stop bo zamarzły koła lub trakcja elektryczna czyli postęp zamienił się w erę kaminia łupanego.przyjdzie większy halniok i słupy energetyczne pobulo i lokomotywy elektryczne stop a parowóz jedzie dalej aż go trąba powietrzna zbiere.

pociągi i kolejki to se możecie w chałupie puszczać na makiecie kolejowej.nikt nie wtopi kasę w remont szyn kolejowych coby paru fanatykom zrobić połączenie ze Skoczowem czy Bielskiem.słyszeliśmy też bajeczkę o szynobusach ale to chyba SNY O POTĘDZE miłośników kolei.zresztą ostatnie zadymy na PKP mówią wszystko o tym poronionym pomyśle.natomiast żeby dojechać za 30 minut z C-na do Wisły to trzeba mieć w super stanie tory plus lokomotywka a stan kolei to zabytki rodem z czasów Franza-Jozefa albo z Wolsztyna czyli XVIII wiek.

ale jak PKS jeździł, to żeby zaoszczędzić 50 groszy wybierali mikrobusy konkurencji - a ha wam w de, głupie wiśloki i cieszynioki. Jak kogo nie stać na brykę - niech drałuje! koniec z dofinansowywaniem nierobów.

pociągi jeździłyby co 20 minut z Cieszyna do Bielska i do Koniakowa! Precz z komuną!

... wszystko sprzedajcie a potem torba i kij...

Hej, bezimienny z 11:32! Nie ciesz się zawczasu. Może będziesz musiał drałować znacznie dalej!

przyszłością PKS proszę się nie martwić bo ma jeszcze do sprzedania Zajezdnię i dworzec Cieszyński.no bo dworzec będzie jeden na placu PKP i stamtąd będą odjeżdżać wszystkie busy.ktoś tu użył pięknego słowa 'skomunikowane' i będą te odjazdy ze sobą skomunikowane nawet z odjazdami MPK Cieszyn.

A nie lepiej żeby samorządy się dogadały (Ustroń, Wisła, Skoczów, Cieszyn + Starostwo) i zainwestowały w rozwój linii kolejowej na naszym terenie ? Jeżeli pociąg jechałby z Wisły Uzdrowiska do Cieszyna w powiedzmy 30 minut (nie jest to niemożliwe) to kto jechałby 45 minut autobusem ? W Cieszynie zbudować jeszcze z 2 przystanki w Ustroniu dokończyć na Poniwcu, w Goleszowie też z 2/3 przystanki postawić i ludzie by korzystali z tańszego i szybszego środka transportu.

jaka paranoja? Stop&shop. Jakbyś mieszkał w Istebnej albo Koniakowaie i jechał pksem to byś wiedział co znaczy łazić z siatami (albo z kurami) przez miasto.

Supermarket i dworzec PKS! Paranoja!

zbankrutował pekaes, a co tam, je.ał go pies

A w Bombaju, na rozstaju, powiesił się słoń na trąbie i jajami w kaktus rąbie -rymowanka ta a właściwie jej kontekst pokazuje wspólny wątek tematu "Bombaj" z tematem dyskusji o przyszłości PKS :)

chyba tylko chore, nadęte ego każe wam kontynuować bzdurny spór o Bombaj i jego populację.

W pełni się zgadzam, ale w tym momencie akurat ma to niewielkie znaczenie. Moja uwaga o Bombaju odnosiła się do wcześniejszej wypowiedzi, w której ktoś napisał (nie podpisując się), cytuję: "Podróżując po cywilizowanych krajach widziałem coś takiego: Stolica ok 20mln ludzi", sugerując, że w cywilizowanym kraju standardem jest stolica o liczebności rzędu 20mln mieszkańców. Prawdopodobnie chodziło tej osobie o 2mln i tylko to chciałem wytknąć, a na rozmowę o miastach świata i formach urbanizacji chętnie się umówię na żywo, najlepiej przy kawie i ciastku.

Pracownicy PKS - podziękujcie związkowcom! Mniej pracujcie - więcej związkujcie!!!!!

obyście się solidarnie nie obudzili z ręką w nocniku - kiedy plac po firmie, na którą ujadacie jak wściekłe psy kupi Biedronka

Pała to na dzielnicowego sobie mów, ja tam z geografii po znajomości zawsze dobry miałem, (r.i.p. dr.Gibiec) chociaż do szkoły to zawsze pod górę i nie po drodze, a dane to z netu mam więc nie wnikam w to jak się mają do rzeczywistości, ale podobno wiki zazwyczaj prawdę mówi http://pl.wikipedia.org/wiki/Miasto

Z geografi pała...bierz mniej bo tracisz wiadomości.

Z wiki jest tak ze kazdy moze przemycic głupotę. Z liczebnością ludności jest tak że są dane oficjalne i szacunkowe (np wawka oficjalnie 2 mln + jakieś pół miliona nie zarejestrowane). Ponadto i tu uwaga: liczy się w granicach miasta (administracyjnych) a nie bierze się wszystkich przylepek (typu Ząbki) będących de facto częścią aglomeracji. I porównywany przez Ciebie Bombaj może i ma 14 mln (na pewno znacznie więcej), ale niedaleko od nas jest takie miasto nazywa się Istanbuł. Miasto nie duże powiem - średnie (bo widziałem znacznie większe).Oficjalnie może 6. Nieoficjalnie jakieś 14. Ale nikt tak naprawdę nie wię bo nie da rady tego policzyć. Taki Szanghaj ma średnicę 200km. Moskwa tylko 100 (w granicy autostrady MKAD).

supermarket, a autobusy będą stać na ulicach, wystarczająco ciasnych, albo latem na zielonej trawce. Tak władze dbają o mieszkańców. Spóźnili się z zakupieniem dworca ... Uważam mimo wszystko, że jednak to miasto decyduje o przeznaczeniu obiektu i nie powinno wydać zezwolenia na zmianę sposobu użytkowania. Tak samo jak każdy prywatny właściciel posesji (dom,ogród) bez zgody miasta też nie może samowolnie robić co mu się podoba.

Ci którzy pamiętają spektakl teatru TV pt: SIEKIEREZADA powinni skojarzyć o czym piszę.Otóż niazapomniną rolę grał Jan Kobuszewski i jego praca polegała na rozdaniu siekier drwalom.I w PKS-ie cieszyńskim mamy takiego siekierowego-pomimo skojarzeń z nazwiskiem prezesa nie chodzi o jego osobę.Ale co oprócz rozdawania siekier co robił siekierowy - opowiadał bajki drwalom(czytaj załodze PKS).Więc sytuacja w tej firmie przypomina kabaret i zawdzięczają go no właśnie KOMU ?

Bombaj, największe miasto świata ma około 14mln ludzi, ale odnośnie dworców autobusowych to generalnie masz rację

Podróżując po cywilizowanych krajach widziałem coś takiego: Stolica ok 20mln ludzi i dworzec autobusowy (komunikacja lokalna czyli do 150km) wyglądała tak: Pomieszczenie ok 20x10m + elektroniczna tablica + pare punktów kasowych. 'Peron' to po prostu wydzielony pas ruchu szer 3m. tak by 3 autobusy sie zmiesciły jeden za drugim. I podjeżdża, odjeżdza, następny i tak w kółko. Więc po jaką cholerę w centrum trzymać odłogiem taki plac? Autobusy mogą parkować gdzieś indziej. Np na Orlenie za kasę. I tak wyjdzie taniej niż utrzymywanie placu.

zaraz za kasami

Ciekawe, na co takiej sieciówce dworzec autobusowy?
I gdzie teraz będą zatrzymywać się autobusy?

tekie niedorzeczności wypisuje nowy burmistrz Wisły a nawet nazwy PKS nie umie rozszyfrować.Panie Poloczek komuna i państwówka się dawno skończyły może za Pana poprzedniej kadencji PKS był państwowy.Jak gminy się złożą to może sobie Wisła swój dworzec wybudować!
Aż przykro że takiego burmistrza-bigermajstra mocie we Wiśle.

teraz i Wieśpol cienko przędzie i nie stać ich na takie luksusy jak dworzec.Wystarczy im kąsek placu naprzeciwko dworca w Wiśle i stamtąd odjeżdżają.Może PKS też kąsek tego placu wynajmie i będą odjeżdżać z tego samego PLACU! I rozkład jazdy będzie skomunikowany tak żeby jeden drugiemu nie podbierał klientów.
CO TY NA TO LESZKU P. ??

i miał kasę mógł sobie ten dworzec kupić i zrobić z niego co mu się podoba.Dziwne bo przecież tak kiedyś prężna f-ma Wispol pod dowództwem dawnego dyra z PKS też mogła sobie to kupić a nawet wspólnie z poprzednim burmistrzem Wisły który uważał że mu się ten dworzec należy gratis-komuchowskie przyzwyczajenie!

Najprościej jest wyprzedawać swój majątek! a może by tak zarząd spółki wziął się do jakiejś poważnej roboty?

Niedawno świętowali pięćdziesiątkę… Pomijając okres radosnego monopolu, ujeżdżacze Jelczy, Autosanów, Sanosów i Karos wzięli zimny prysznic budząc się w dobie wolnej konkurencji a w zasadzie wolnej amerykanki. Zasadom, a właściwie ich braku, sprzyjał wojewoda, ten od spadkobiercy niegdysiejszej „przewodniej siły narodu”. Dzielna załoga, zwarta pod sztandarami 3 związków zawodowych, bardzo się starała, aby nikt nie był w stanie przedsiębiorstwa dostosować do praw rynku. Wielu uczciwych pracowników to widziało, ale zwyczajnie bali się „trójcy mędrców”. Nie będę wymieniał „zasług” genialnych dyrektorów a później prezesów, którzy po Panu Leszku wzięli jeden z lepszych PKS-ów i udowodnili, co można do spółki ze związkami osiągnąć. A reprezentowali wszystkie barwy, widać talenty rozdano po równo. No i fotografa ( czytaj: prokuratora) przy tym nie było. Obecnemu wodzowi wtóruje dzielny „profesorek”, który ma doświadczenie w przejmowaniu upadających substancji. Kto przejmuje się przyszłością pracowników, którym kończy się praca? Podniesie się podatki i przez jakiś czas dostaną kuroniówkę. Można by długo o różnych zasługach, różnych ważnych naszego 1201 letniego grodu, ale, po co?

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama