, sobota 13 kwietnia 2024
W Ustroniu kobieta pobiła posła
W Ustroniu najwięcej głosów zebrała Katarzyna Raszka-Sodzawiczny (PO). fot. Wojciech Trzcionka Dodaj do Facebook

W Ustroniu kobieta pobiła posła

TWO
W Wiśle PiS dopiero na czwartym miejscu zdeklasowane przez PO, LiD i PSL. Tadeusza Kopcia, który wszędzie wygrywa, w Ustroniu na głosy bije działaczka PO Katarzyna Raszka-Sodzawiczny.
W Cieszynie największe poparcie z wszystkich kandydatów uzyskał Tadeusz Kopeć (PO), który zgromadził 3779 głosów (21,50 proc.). W Cieszynie PO zdobyła aż 51,25 proc. głosów. PiS uzyskał wynik 21,95 proc. Spore poparcie zdobyła koalicja LiD uzyskując 17,85 proc. głosów.

W Skoczowie najlepszy wynik również uzyskał Kopeć. Zdobył 1723 głosy, o dwa więcej niż drugi Stanisław Szwed (PiS). Trzeci wynik pod Kaplicówką miał Alfred Brudny (LiD) - 1352 głosy. PO wygrała w Skoczowie 4766 głosami. PiS uzyskał 3256, a LiD 1993 głosy.

W Ustroniu na pierwsze miejsce wysunęła się Katarzyna Raszka-Sodzawiczny (PO), która pochodzi z uzdrowiska. — Jestem stąd, więc wynik nikogo nie powinien dziwić — mówi Gazeciecodziennej.pl. Raszka-Sodzawiczny zdobyła w uzdrowisku łącznie 1073 głosy deklasując rywali - drugiego Kopcia (882), trzeciego Szweda (749) i czwartego Brudnego (662). PO zdobyła w Ustroniu 4278 głosów. PiS uzyskał 1997 głosów, a LiD 1475.

W Wiśle na trzecie miejsce wysunęło się PSL, a to za sprawą Jana Poloczka, byłego burmistrza miasta, który kandydował z trzeciego miejsca ludowców na Podbeskidziu. Poloczek zdobył w swoim rodzinnym mieście łącznie 604 głosy i zajął drugie miejsce po Kopciu (639). Trzeci był Brudny (517). W Wiśle też wygrała PO (2921) przed LiD (1028) i PSL (488). PiS uzyskało tam poparcie zaledwie 488 osób.

Z ciągle nieoficjalnych danych Okręgowej Komisji Wyborczej w Bielsku-Białej wynika, że wybory wygrała PO. Uzyskała 41,76 proc. głosów, co da jej 4 mandaty. Tyle samo posłów będzie miało PiS, które uzyskało 35,41 proc. poparcia. Ostatni, dziewiąty mandat przypadnie komitetowi LiD, który wsparło 12,80 proc. wyborców.

Najwięcej głosów w okręgu otrzymał dotychczasowy poseł PiS i kandydat tego ugrupowania Stanisław Szwed. Głosowało na niego 42.604 wyborców. Cztery mandaty poselskie PO najprawdopodobniej zdobyli: dotychczasowi posłowie Tomasz Tomczykiewicz (41.035 głosów) i Tadeusz Kopeć (16.325), dotychczasowa senator Mirosława Nykiel (33.180) i bielski rzemieślnik Adam Wykręt (10.180). Z listy PiS do Sejmu, oprócz Szweda, wejdą najprawdopodobniej dotychczasowi posłowie: Jacek Falfus (18.814), Kazimierz Matuszny (13.379) i Stanisław Pięta (10.996). Posłem LiD prawdopodobnie zostanie nauczycielka Bożena Kotkowska (15.234). Według nieoficjalnych informacji próg wyborczy przekroczyło jeszcze PSL z poparciem 6,48 proc. wyborców. Poniżej niego były: Polska Partia Pracy - 1,34 proc., Liga Polskich Rodzin - 1,14 proc. i Samoobrona RP - 0,91 proc

PKW na podstawie nieoficjalnych danych z 99,05 proc. lokali wyborczych w Polsce podała, że Platforma Obywatelska uzyskała 41,39 proc. głosów, a Prawo i Sprawiedliwość 32,16 - proc. Lewica i Demokraci mają 13,2 proc. głosów, a PSL - 8,93 proc.

Samoobrona uzyskała 1,54 proc., LPR - 1,30 proc., Polska Partia Pracy - 1 proc., a Partia Kobiet - 0,27 proc. Wszystkie te ugrupowania nie przekroczyły progu wyborczego.

Frekwencja wyniosła 53,79 proc.
Komentarze: (51)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Żądam nie używania nazwy "Podbeskidzie" tym bardziej pisanej z dużej litery! Co to za twór?

W Wiśle PiS dopiero na czwartym miejscu zdeklasowane przez PO, LiD i PSL Co w tym dziwnego? "Rybki" plus czerwoni osadnicy z Zagłebia tam zamieszkują.

Podbeskidzie to nazwa umowna - chyba nie beda w gazecie pisac: teren dawnego województwa bielskiego. Tak jest bardziej zrozumiale. Czepiasz sie kolego.

Yhy to w takim razie Oświęcim, Andrychów itd. dawne miejscowości w woj. bielskim to też "Podbeskidzie"?

Tysiąc razy wolę oglądać w Sejmie Panią Katarzynę, niż Pana Matusznego.

Niestety oglądać nie będziesz :-( Żywieckie podbeskidziany zgotowały nam ten los...

Tytuł na otarcie łez. Promotor je otrze i przytuli. Postawił chłopiec na złego konia. "... stracił konia, strcił wóz..."

No i bardzo dobrze moja noga więcej w Wiśle nie postoi!!!

To podżywieckie wsie, a nie Żywiec! Żywiec murem za PO!!!

"Podżywieckim podbeskidzianom" Śląsk Cieszyński mówi NIE! ;-)

Przyłączam się do chóru Śląska Cieszyńskiego! Żywiec swoim okolicom również mówi NIE!

Koniec świata bliski, pomieszało sie wam w czaszkach PO to UBEKISTAN. Zobaczycie niedługo kto się uwłaszcza ale was to nie obchodzi jednokomórkowce bo Polskę macie gdzieś.

Komu się pomieszało - to widać. Wszędzie widzisz UBeków, a cel Twojego życia to zlikwidować UBeków. Cóż, jak to ktoś kiedyś powiedział: "nie zgadzam się z Twoimi poglądami, ale gotów jestem umrzeć, byś mógł je głosić". I tyle. Wolność rządzi!

wp.pl

Szkoda, ze raczej nie zobaczymy cie na sejmowych korytarzach. Ale na pewno dalej bedziemy cie spotykac na korytarzach cieszynskiego starostwa. Czy moze teraz szykuje sie jakas lepsza fucha w Warszawie. Moze zamiast rzecznika prasowego starosty zostaniesz rzeczniczka prasowa nowego ministra budownictwa mieszkaniowego Tadeusza Kopcia ;-) Powodzenia mimo wszytsko

Ciekawe, że Nikt NIc od Posłów nie chce? Tylko pierdoły i zaczepki. NI ma się czemu dziwić, ze ten Sejm potem taki "wiejski" jest. Miała być tu jakość, wyszło jakoś takoś. Jacy kandydaci takie posłowanie a może "posłanie" poselskie w hoteliku. I niech NIkt nie liczy, że nagle będzie lepiej. NIc z tego. Teraz dopiero zobaczymy świetlaną "katolicką-opozycję".

Mam 23 lata. Głosowałam na PO i teraz nie wiem, czy jestem UBkiem (raz w przedszkolu doniosłam na kolegę który mnie ciągnął za włosy) czy Oligarchą... Mam mieszkanie i 18-letniego fiata 126p... Widać w żywcu babciom dowodów nie pochowali. Wole obiecywanki cacanki PO i nie psucie gospodarki, niż śledzenie wszystkich i wszystkiego... Zreszta za chwile oikaże się, że w polsce wszyscy oprócz Jarka i Leszka są nieuczciwi...

Tytuł + zdjęcie - co najmniej dwuznacznie to brzmi. Pewnie chciał redaktor dobrze, a wyszło jak zwykle.

Fajny tytuł artykulu bo jest bardzo dwuznaczny.!!!!
Dobrze ze mlodzi o cos walcza tylko motywacja jest tez istotna !! W życiu zawsze jest czas i miejsce na naukę z każdej sytuacji trzeba umieć wyciagac wnioski.
Cieszmy się ze obudzilismy sie w normalnym znowu kraju gdzie nikt nikogo nie bedzie juz zaszczuwał!!
Praworzadnosc mozna i trzeba wprowadzać innymi metodami niż robił to PiS i dlatego przegrał !!!!!!!!!!

BRAWO WISŁA!!!!!!!!!!!!!

Stadium euforii i idiotyzmu w zenicie.

Rozum zawsze był dobrem deficytowym. Śpijcie więc towarzysze spokojnie. Myślcie POzytywnie
Eks ubecy nadal będa pobierali wysokie emerytury, pozostaniemy ostatnim krajem postkomunistycznym, w którym nie dokonano pełnej lustracji. Dziękujemy Ci Donaldzie. Nic nowego. Noc czerwcowa 1992, podczas której byłeś jednym z jej magów, trwa nadal. To przecież Kraj Rycerzy Okrągłego Stołu. A Ci, którzy mogli Polską rządzić, albo spłodzić dzieci, które mogły Nią rzadzić, leżą w Katyniu. Reszta niedobitków wyjechała, falami 1980, 1989 i lata ostatnie. A teraz do roboty "oświeceni z różowego Jasnogrodu". Co by tu jeszcze sprzedać za symboliczną złotówkę?

Za młody jesteś by być UBkiem. Jesteś głUPkiem. A Polska pisze się z dużej litery. Jeszcze PO nie znieniło ortografii, a Bruksela przeoczyła.

Za młody jesteś by być UBkiem. Jesteś głUPkiem. A Polska pisze się z dużej litery. Jeszcze PO nie znieniło ortografii, a Bruksela przeoczyła.

Szalony pisiokowy frustrat beczy i skamle na forum, jakie to miłe, jak człowiek się cieszy z klęski takich psychopatów

Szanowny Panie, już dawno Pan obnażył i swój poziom intelektualny, i język, i całą resztę. Nie musisz już nic pisać. Wszystko już wiemy.

a gdzie ta polska jest???

Po prostu ludzie nie trawią PiS, tego całego chamstwa, agresji, podsłuchów, gnojenia ludzi, fałszywej pobożności Ojca Dyra i dlatego pisioki przegrały, i że nie ma w tym żadnego
ubeckiego spisku

rewelacyjne komentarze tylko czemu nie na temat ???
Wybory wygrali nie najlepsi tylko Ci ktorzy najlepiej sie sprzedaja ,ale od tej reguly sa wyjatki (patrz Ślask Cieszyński) Tak zawsze w zyciu bywa ze przegrani nie maja racji a zwyciezcy biorą wszystko!!
ROzum i rozsadek wzial górę nad ODWETEM bo to nie po chrzescijansku!!!!! Mimo że winnych rozliczyc za komunistyczna Polske trzeba i winnych za układowość w tej nowej Polsce tez rozliczyć trzeba to MIŁosierdzie i przebaczenie jest tu ważniesze niż zemsta !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

I kulturę Urbana, i ZOMOwców przeprowadzających staruszki przez przejście dla pieszych, i tolerancję PZPR, i pobożność Oleksego w Częstochowie, i dystynkcję chwiejącego się uroczo Kwaśniewskiego, i głaskanie ludzi przez esbeków, i cenzurę itd itd. A teraz prosimy Wiśloka o jakiś cytat z jednej z 17 wersji Biblii, obowiazujących w jednej z 17 sekt w Wiśle.

....to MIŁosierdzie i przebaczenie jest tu ważniesze niż zemsta !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
(Adaś Michnik vel Szechter, zionący tolerarancją guru jaśnie oświeconych)

...a gdzie ta polska jest???.. Czytaj Wyspiańskiego. Dla ułatwienia dodam, że nie jest to nazwa nowego modelu komórki ani zespołu disco -polo.

...a gdzie ta polska jest???.. Czytaj Wyspiańskiego. Dla ułatwienia dodam, że nie jest to nazwa nowego modelu komórki ani zespołu disco -polo.

wolę czytać 1984 lepiej pasowało do państwa Pisu. Cytuję i poczytaj pan sobie to wiele razy. Nie dotyczy tylko PISu (tutaj skrzywdziłbym wielu, oj wielu) "Władza to nie środek do celu; władza to cel. Nie wprowadza się dyktatury po to, by chronić rewolucję; wznieca się rewolucję w celu narzucenia dyktatury. Celem prześladowań są prześladowania. Celem tortur są tortury. Celem władzy jest władza."

Słuchaj gnojku, obrażać możesz inne poglądy polityczne, ale lżenie i poniżanie uczuć religijnych jest karalne

Wyzywanie komuś do sekciarzy i publiczne szyderstwa z jego wiary jest parszywe

Orwella czytałem kiedy Ciebie jeszcze nie było na świecie i kiedy za posiadanie takich książek groziło więzienie. I to nie w państwie PiS-u, głupcze. Są też inne podobne książki, choćby "Fahrenheid 451". Polecam też "Inny świat" Herlinga Grudzińskiego , Czarną księgę komunizmu, wszystkie książki Waldemara Łysiaka, coś tam Miłosza, coś Sołżenicyna, "Listy z Rosji" Markiza de Custine, parę pozycji Witkiewicza i jeszcze wiele innych, by Ci się nie wydawało, żeś posiadł wszystkie rozumy.. I byś może kiedyś pojął, że "to wcale nie wymagało wielkiego charakteru, nasza niezgoda, odmowa i upór, bo w gruncie rzeczy, była to kwestia smaku, tak smaku, w którym są strzępy duszy i chrząstki sumienia" (cytuję z pamięci.. a kogo cytuję? )

Proszę zdefiniować pojęcie "lżenie uczuć religijnych"? Nie zauważyłem tego.. Zjawisko to raczej występuje bez przerwy u Ciebie wobec papistów itp. Poza tym Twój język Cię obnaża. I to jest najlepsza Twoja wizytówka.

Jakże co - Potęga smaku (Zbigniew Herbert) ;D Ile mam lat to się nie dowiesz :D zawsze piszę 23 od...("ech nieważne napijmy się"). Co do pozycji które wymieniłeś - Łysiak dla mnie jest beeee, reszta ok i nawet czytałem :D
Z lektur polecam "Bogom nocy równi" Sergiusza Piaseckiego - bardzo dobra rzecz, o przyjaźni i o drugim człowieku... (wiem, że zabrzmiało głupio) ale lubię tę książkę... ale kto to dziś czyta?

Nigdy nie wypowiadam się na temat takiej czy innej wiary i szanuję wszystkie religie, w przeciwieństwie do ciebie.

I drogi pisioczku, to ty zacząłeś obrażać i poniżać każdego, kto nie głosował na twoją partię wyzywając do ubeków, itd.
I potem się dziwisz, że przegraliście. Czasem ktoś na twoje chamstwo odpowie mało elegancko, bo trudno cały czas znosić twoje prymitywne odzywki

Teraz czas aby Pani Kasia rozliczyła się z limitu jaki miala na kampanię, niby tylko 1.000 zł.

1000 zl miala pani Kasia na kosmetyki, a reszta kampanii była w czynie społecznym (:)

dokładnie - na te krwisto czerwne szminki pewnie to wydała , choć mogła wydac to na wizażystę aby nauczył ją malować.

Krwistoczerwonych szminek na zdjęciu nie zauważyłam, co nie zmienia faktu, że wizażysta jest potrzebny koniecznie (dopasowanie koloru włosów do oprawy oczu i sposobu malowania tychże - niezbędne).

Masz rację "żądaj" nie ma takiej krainy jak"podbeskidzie"jak nie ma i wiatru "Halniaka"to takie warszawioki wymyślaja a my tu na cieszyńskim piekymy sztrudle a ni jakąś strudel

zołza chcemy zobaczyć twoje foto, co wstyd prześli portalowi kompleksiaro

Rojek daj spokój Kasi przy niej zawsze będziesz pionkiem na 2500, fryz miałeś super

Dobrze temu poslowi z Ustronia,bo to chyba mięczak i pantoflarz- niech go baby leją

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama