, środa 26 czerwca 2024
W Istebnej o lokalnej współpracy w ramach "Centrum Partnerstwa Lokalnego"
- Za każdym razem w toku ożywionej dyskusji dowiadujemy się czegoś ciekawego i budującego o danej gminie - mówiła podczas spotkania w Istebnej Joanna Zeman, koordynator projektu. 



Dodaj do Facebook

W Istebnej o lokalnej współpracy w ramach "Centrum Partnerstwa Lokalnego"

WOK
Przedsiębiorcy, samorządowcy i przedstawiciele organizacji pozarządowych spotkali się 27 stycznia w Istebnej, by rozmawiać o korzyściach i trudnościach lokalnej współpracy. Spotkanie zorganizował PUP w Cieszynie w ramach projektu \"Centrum Partnerstwa Lokalnego\".
- Za każdym razem w toku ożywionej dyskusji dowiadujemy się czegoś ciekawego i budującego o danej gminie, o tym jak dużo się dzieje i jak wiele jest osób chcących zrobić coś pożytecznego na rzecz lokalnej społeczności zupełnie bezinteresownie - mówi Joanna Zeman, koordynator projektu. - Na spotkania przychodzą przede wszystkim liderzy działający w przeróżnych obszarach, którzy są znani w środowisku, ale również i takie osoby, które dopiero uczą się działać lokalnie i chcą się czegoś nowego dowiedzieć. I mimo podobnych trudności każda gmina wypracowała sobie własne, specyficzne rozwiązania.

Podczas spotkania w Istebnej, które stało się polem do wymiany doświadczeń, zaprezentowano również założenia projektu "Centrum Partnerstwa Lokalnego", zasady uczestnictwa oraz ofertę biura Centrum Partnerstwa Lokalnego, które pełni funkcję informacyjną, promocyjną i szkoleniową dla uczestników projektu oraz wszystkich zainteresowanych.

W ramach takie spotkania obdędą się w każdej gminie powiatu cieszyńskiego. Do tej pory odwiedzono już 7 gmin: Cieszyn, Skoczów, Ustroń, Goleszów, Brenną, Wisłę oraz właśnie Istebną.

Projekt pn. "Centrum Partnerstwa Lokalnego" współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Jego założeniem jest promowanie idei współpracy i partnerstwa trójsektorowego: samorządu, biznesu i organizacji pozarządowych w celu podniesienia efektywności oraz jakości dialogu społecznego w regionie aby szybciej reagować i skuteczniej rozwiązywać problemy na lokalnym rynku pracy.

W ramach projektu odbędą się m.in. dwie konferencje promujące idęę dialogu społecznego, cztery edycje szkoleń z zakresu tworzenia partnerstw oraz wydawnie publikacji upowszechniającej idęę partnerstwa, która powstanie pod koniec projektu.

Okres realizacji projektu: od 1 marca 2010 r. do 31 sierpnia 2011 r. Wartość przedsięwzięcia wynosi 337 065,65 zł. Projekt, wspólnie z Powiatowym Urzędem Pracy w Cieszynie, organizuje Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości Społecznej "Być Razem" z Cieszyna.

POLECAMY: Centrum Partnerstwa Lokalnego - informacje, adresy, telefony
Komentarze: (6)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

gorzej z treścią

Centrum partnerstwa lokalnego, Peryferie partnerstwa centralnego..., czyli, jak w złożony sposób, meandrycznie, snuć biurokratucznie proste prawdy, za niemałe pieniądze... - warsztatokracja?

informacja jest bardzo ogólna... stwierdzenia oczywiście słuszne, niczym kwieciste preludium do działań biurokratyczno-szkoleniowych a może szkoleniowo/warsztatowo/-biurokratycznych, przy minimum niezbędnym tych ostatnich? - taką mam, myślę ,że nie płonną, nadzieję...

gatka szmatka - pieniądze z Łuni sóm to trza wydać a co zostanie z programu - żodyn nie wiy ale to takie nowoczesne jak sie zaplanuje - kiejśi szkubaczki też planowali dobrze że na piwo można wlyśc do karczmy byle kiedy .
Wszystkim powodzenia i sukcesów !!!!

Partnerstwo trójsektorowe - pierwszy krok do korupcji. Ale na pewno marnotrwastwo pieniędzy podatników. Nie lepiej budować wały albo bezkolizyjne skrzyżowania?

"Jego założeniem jest promowanie idei współpracy i partnerstwa trójsektorowego: samorządu, biznesu i organizacji pozarządowych w celu podniesienia efektywności oraz jakości dialogu społecznego w regionie aby szybciej reagować i skuteczniej rozwiązywać problemy na lokalnym rynku pracy."... Już nie wiedzą, jak ten dziki pęd do koryta z publiczną kasą nazwać...

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama