, sobota 13 kwietnia 2024
Utalentowani odebrali stypendia
Stypendium odbiera Izabella Cziommer, maturzystka Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Cieszynie. fot. Wojciech Trzcionka Dodaj do Facebook

Utalentowani odebrali stypendia

TWO
Dwudziestu dwóch młodych ludzi odebrało w niedzielę stypendia przyznane przez Fundusz Stypendialny Śląska Cieszyńskiego działający przy Macierzy Ziemi Cieszyńskiej. Łącznie między uczniów i studentów podzielono ponad 60 tys. zł.
Uroczystość wręczenia stypendiów uzdolnionym młodym ludziom, których rodziny znajdują się w trudnej sytuacji finansowej, odbyła się w Śląskim Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie. To właśnie jego dyrektorka Ewa Gołębiowska sześć lat temu wpadła na pomysł utworzenia funduszu, który będzie pomagał młodzieży. Od tego czasu stypendia otrzymało już 85 uczniów i studentów.

— Chcielibyśmy, żeby stypendiów było jak najwięcej i żeby były jak najwyższe, jednak pozyskiwanie środków nie jest łatwe — mówi Mariusz Makowski, prezes Macierzy i wiceprzewodniczący Funduszu Stypendialnego Śląska Cieszyńskiego. — Pieniądze pochodzą ze składek członkowskich, od darczyńców, z kwest. Organizujemy też Koncert Noworoczny, z którego dochód przeznaczamy na stypendia — dodaje Marta Kawulok, szefowa funduszu.

W niedzielę stypendia otrzymali uczniowie klas maturalnych, absolwenci i studenci pochodzący z powiatu cieszyńskiego. Wyniosły one 900, 1000, 1800 i 3800 zł. Te najwyższe (było ich 13) w dużej części sfinansowała Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości w Łodzi.

Stypendia otrzymali: Magdalena Barczuk, Izabella Cziommer, Alojzy Pietroszek, Magdalena Szary, Urszula Gabryś, Benedykt Greń, Magdalena Kobiela, Adrian Zygmański, Iwona Cieślar, Katarzyna Cieślar, Jakub Chmelarczyk, Eunika Czyż, Mateusz Łysek, Andrzej Malinowski, Michał Pasieka, Magdalena Piaszczyk, Daniel Popiel, Anna Słowik, Grzegorz Suszka, Agata Wardas i Paweł Wawrzyczek. Specjalne stypendium za wyniki sportowe otrzymał biegacz narciarski Tomasz Sikora.
Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Gratuluję.:)

Fajna sprawa. Tak trzymaj MZC.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama