, wtorek 23 kwietnia 2024
Ustroń: internauci pogrążeni w smutku
Bociany z Ustronia przeżyły wielką tragedię. fot. ARC Dodaj do Facebook

Ustroń: internauci pogrążeni w smutku

ER
Gniazdo Czantorki i Beskidka Ustrońskich, które od miesięcy dzięki kamerze można podglądać w sieci nagle opustoszało. Parze boćków przytrafiła się tragedia. Wszystkie cztery pisklaki zginęły.
Para bocianów, która zamieszkała na nieczynnym kominie w Ustroniu wysiadywała cztery jaja. Z jednego nic się nie wykluło. Drugi pisklak zmarł zaraz po wychyleniu główki ze skorupki. Trzeci wydostał się z jajka, ale nagle zmarł. Okazało się, że zaatakował go grzyb przyniesiony wraz ze ściółką przez rodziców i mały się udusił. — Wiemy to z przeprowadzonej sekcji zwłok — mówi Marek Radziszewski, który opiekuje się gniazdem. Czwarty pisklak początkowo miał się dobrze, ale i u niego w pewnym momencie pojawiły się problemy z oddychaniem, więc osoby, który opiekują się gniazdem postanowiły o przewiezieniu go do ptasiego pogotowia w Mikołowie. Maluch został tam otoczony opieką weterynaryjną, był sztucznie karmiony świerszczami i dostawał antybiotyki. — Mamy nadzieję, że przeżyje — liczył Radziszewski. Niestety, po kilku dniach i ten pisklak padł. Tysiące internautów, którzy od tygodni śledzili losy państwa Ustrońskich na stronie www.bociany.edu.pl są pogrążeni w smutku, bo w gnieździe zostali tylko samotni rodzice.
Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama