, wtorek 23 kwietnia 2024
TYLKO U NAS. Górale będą jeździli terenówkami
Edward Wisełka, wieloletni kierowca pogotowia, jest zadowolony z terenowej karetki. fot. WO Dodaj do Facebook

TYLKO U NAS. Górale będą jeździli terenówkami

WO
TYLKO U NAS. Górale będą jeździli terenówkami

Nowe karetki Cieszyńskiego Pogotowia Ratunkowego to mercedesy vito z napędem na cztery koła. fot. WO

Pierwsza z dwóch supernowoczesnych terenowych karetek trafiła już do Cieszyńskiego Pogotowia Ratunkowego. Od piątku jeździ w Wiśle. Druga w poniedziałek wyruszy do Istebnej.
Zakup nowych karetek był konieczny. W Wiśle, po pięciu latach przerwy, ponownie uruchomione zostało ambulatorium, które nie mogło by się obyć bez samochodu ratunkowego. Poza tym, pogotowie musiało w końcu wymienić wysłużoną toyotę, która podczas wieloletniej pracy w Beskidach przejechała 480 tys. kilometrów i już nie nadaje się do niesienia pomocy w trudnym terenie.

— Pogotowia nie było stać na zakup karetek, więc o pomoc poprosiliśmy samorządy. Powiat, gminy i pogotowie zrzuciły się po 90 tys. zł, poza tym jeszcze zaciągnęliśmy kredyt. W ten sposób udało się nam uzbierać 360 tys. zł na dwie karetki — mówi Edward Czaja, dyrektor Cieszyńskiego Pogotowia Ratunkowego.

Przetarg wygrał Mercedes, który zaproponował ratownikom terenowe wersje vito. Pierwszy egzemplarz już dotarł do Wisły. Pracownicy pogotowia są zachwyceni nową bryką w garażu. To automat z napędem na cztery koła i silnikiem 2,1 litra. — W wyposażeniu medycznym ma wszystko to, co powinien mieć — chwali wóz ratownik Mieczysław Śliwka. Edward Wisełka, wieloletni kierowca pogotowia, też jest zadowolony z nowej karetki. — Bardzo często jeździmy w takie miejsca, gdzie nawet quady sobie nie radzą. Nie łudźmy się więc, że mercedes sprawdzi się w każdym terenie. Ale ważne, że jest nowy — przekonuje Wisełka.

Druga terenówka pojedzie w poniedziałek do Istebnej. — Testowaliśmy karetki w warunkach górskich i znakomicie się sprawdzały. Wierzę, że będą nam długo służyły — dodaje Edward Czaja.
Komentarze: (6)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

BRAWO!!!!!!!!!!!! U nas w górach szczególnie w zimie warunki są trudny a jak wiemy życie ludzkie jest czasami liczone w minutach. Jeszcze raz brawo!!!!

wspaniale :) wspaniale :) Widzicie, jednak mozna !!!

Jednak jak ktos chce to mozna!! Brawo Starostwo Powiatowe!! Brawo Starosta KOZDON !! DZIEKUJEMY

Panie Wisełka powiedz Pan prawdę że na testach nie wyjechał Pan tam gdzie wyjedzie się starym polonezem....tak co nowe to nowe ale nic więcej....

Dlaczego kierownictwo Pogptpwia nie mówi prawdy i oszukuje ludzi. Ten zakup to kolejny bubel i totalna pomyłka. Jeden z tych samochodów wogóle nie wyjechał bo był niesprawny ( ten do Istebnej ), a drugi uległ awarii w drugim dniu dyżuru. Poza tym są niskie w środku ( pracownicy nuszą być schyleni ), ciasne ( brak miejsca na potrzebny sprzęt ) i niewygodne. Ale Dyrektor jak zwykle jest z siebie zadowolony.

Prawdomówny czy tobie sie wogóle cokolwiek podobało?
Ale taki już jesteś...

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama