, niedziela 23 czerwca 2024
Tiry mogą rozjeżdżać jedynkę
Na jedynce dopiero co drogowcy położyli nowy asfalt, a tiry już go rozjeżdżają. fot. WO Dodaj do Facebook

Tiry mogą rozjeżdżać jedynkę

WO
Od środy, w godz. 11.00-22.00, z powodu upałów i rozpływającego się asfaltu, na drogach obowiązuje zakaz ruchu ciężarówek.
Nie dotyczy on jednak popularnej jedynki biegnącej przez Cieszyn i Skoczów, gdzie dopiero co położono nowy asfalt.

— Po to modernizują drogę, żeby zaraz były w niej koleiny?! Przecież w 30-stopniowym upale z asfaltu zrobi się budyń — z niedowierzaniem kiwa głową mieszkaniec cieszyńskiej ul. Przepilińskiego, biegnącej nad dwupasmówką.

— To jedna z głównych dróg tranzytowych, nie można było zamknąć kierowcom dostępu do granicy — tłumaczy asp. szt. Ireneusz Korzonek z cieszyńskiej policji. Zakaz obowiązuje natomiast na popularnej wiślance, gdzie policja ustawiła dodatkowe patrole.

Generalna Dyrekcja Dróg krajowych i Autostrad (GDDKiA) informuje, że zakaz obowiązuje do odwołania samochody ciężarowe i zespoły pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton.

Od 29 czerwca do końca sierpnia w całej Polsce obowiązują weekendowe ograniczenia w ruchu dla ciężarówek o masie powyżej 12 ton. Zakaz ruchu obowiązuje w piątki od godz. 18.00 do godz. 22.00, w soboty od godz. 7.00 do 14.00, a w niedzielę od godz. 7.00 do 22.00. Zakaz nie dotyczy autobusów, a także kilkunastu grup samochodów ciężarowych, w tym przewożących artykuły szybko psujące się i niektóre środki spożywcze, oraz pracujących na potrzeby skupu mleka, zbóż lub zwierząt, przewożących prasę, czy ładunki pocztowe.
Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama