, niedziela 23 czerwca 2024
Szwarc pożegna się z Sejmem
Jan Szwarc myśli już o emeryturze. fot. ER Dodaj do Facebook

Szwarc pożegna się z Sejmem

WO
Poseł Jan Szwarc z Ustronia zapowiedział w rozmowie z Gazetącodzienną.pl, że nie wystartuje w przyspieszonych jesiennych wyborach do Sejmu, o ile te odbędą się.
— Na tę chwilę jestem zdecydowany nie kandydować, ale ostatecznej decyzji jeszcze nie podjąłem. Mam już swój wiek i mogę spokojnie iść na emeryturę — mówi nam 61-letni poseł Sojuszu Lewicy Demokratycznej, który w Sejmie zasiada od 2001 roku. Szwarc jest zdania, że obecny parlament musi zostać rozwiązany. Gdy to się stanie i pozna układ sił na listach wyborczych Lewicy i Demokratów, podejmie ostateczną decyzję o starcie do Sejmu. — Ale chyba dam sobie spokój — wyznaje.

Z polityki nie wycofuje się natomiast drugi poseł ze Śląska Cieszyńskiego Tadeusz Kopeć (Platforma Obywatelska), który zapewnia, że wystartuje w przyspieszonych wyborach. — Na razie pracuję normalnie, przygotowuję czternaście interpelacji i czekam na pierwsze obrady Sejmu po wakacyjnej przerwie — mówi poseł z Cieszyna.

Szwarc nie przejdzie do historii Sejmu jako zbyt aktywny poseł. Jak niedawno pisaliśmy, w tej kadencji nie wygłosił żadnego oświadczenia a tylko 5 wypowiedzi, złożył 10 interpelacji i 12 zapytań poselskich. A kadencję wcześniej miał 17 wypowiedzi i 7 interpelacji. Dla porównania Kopeć dotąd wygłosił w sumie 105 wypowiedzi i 17 oświadczeń, złożył 39 interpelacji oraz 16 zapytań poselskich.
Komentarze: (16)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dlaczego Janie ! A Tadeo wielki ty nasz pomagerze kochany tak żeś sie narobił, że powinni cie wpisać bez wybierania, Misiaczku ty śmieszny

Jasiu nie rób tego. O kim będą pisać, że się nie przemęcza, a tak zawsze można było se znane nazwisko zobaczyć w niektórych rankingach w prasie.

Niestety ani Jasio ani Tadzio nic dla Polski nie zrobili dobrego. Ot znikli w partyjnych bojach które ich wyniosły. Popatrzcie se ludzie na głosowania. A Jasio powinien coś zrobić z zawiedzionymi nadziejami Osób które na niego tak bardzo liczyły. Tadzio idzie tą samą drogą. Rozbudza nadzieje maluczkich a brnie ściażką wyłącznie własnej kariery. Jak jego Koleżka Jasiu O.

Tadzio jak dojdzie do wladzy to na pewno podziala.

Ciekawe jakie wtyki ma Tadzio w "gazecie" ze ciagle mu kampanie tocza??? Pan Szwarc jest czlowiekiem znacznie starszym i niestety zchorowanym, wiec po co te glupie porownania?? No wiem to kampania rusza ;/
Erwin o czym ty piszesz ???
PS.A z tego co wiem to Tadzio niezbyt lubiany jest na Wiejskiej... Ani kolegow, ani dobrych wystapien...
Pozdrawiam

Biedny schorowany posel Szwarc. Dobrze ze ta mordega za gruby szmalec przy Wiejskiej juz sie konczy, bo moglby tego stresu i przemeczenia biedak nie wytrzymac...

Szkoda ze mamy tylko dwoch poslow na Slasku Cieszynskim, bo dziennikarze nie moga sie popisac... Jak zostanie tylko Kopec, to juz w ogole bedzie bieda.

A moze to Szwarc zaczal kampanie, a to jego chwyt reklamowy. Cwaniaczek z niego. A Tadek niech sie uczy. Beger GÓRĄ!

Cytat:
Niezbędnym warunkiem dla właściwego funkcjonowania administracji samorządowej (dodajmy – nie tylko dla tej administracji !) będzie osiągnięcie wyższego poziomu kultury prawnej wśród polityków lokalnych i pracowników administracji ale również nieustająca dbałość o kulturę prawną mieszkańców. Świadomość praw i obowiązków ,rozumienie przepisów regulujących funkcjonowanie samorządu ,ułatwia funkcjonowanie władz publicznych i przeciwdziała zjawiskom patologicznym. Administracja samorządowa stanie przed koniecznością bieżącego zapoznawania się zarówno z prawodawstwem polskim jak i z tymi aktami prawa wspólnotowego które nie wymagają dostosowania do nich prawa krajowego (rozporządzenia) oraz z tymi (dyrektywy), które ,wymagają dostosowań we wskazanym czasie.

Rozpoznaje to Olbrychcik nas kochany. Fajna mowa - trudna sprawa - kiepskie wykonanie. A co? On tyz na wylocie?

kultura prawna... he, he, he!!!

Drogi redaktorku jeśli dla ciebie ważne są wypowiedzi i interpelacje w sejmie i twoim zdaniem świadczą one o działalności publicznej to ta gazetka cosik długo nie pociągnie 
Jana Szwarca ludzie cenią i szanują za konkretne działania nie za pyskówki w sejmie, przejedź się chłoptasiu do Celmy, Kuźni, pogadaj z ludźmi, co ten człowiek zrobił dla mieszkańców regionu (np. ostatnio załatwił Poradnię w Szpitalu Reumatologicznym dla Cieszyńskiego) tylko tak uczciwie a nie tak przymilnie coby se przypodobać chłoptasiów z PO. Ech żeby takich ludzi jak Szwarc więcej było, każdy, kto go osobiście poznał lub tylko się z nim chwilowo zetknął uczciwie musi stwierdzić, że takich ludzi z tak ogromną kulturą osobistą i życzliwością już dziś się nie spotyka. Trochę zwykłego ludzkiego obiektywizmu życzę a mniej włazi… partyjnym kolegom redktorku.

Posłowie nie som od załatwiania! Ludzie opamiątajta sie. Komuna już minuła. Teraz trza normalności i porządku a nie tego aby kazdy następny "załatwiał" coś w Sejmie. To nie jest to myślenie, to popieranie myślenia I-go sekretarza "Ja Wam Towarzysze załatwię. Powiem więcej Was też załatwię. Tylko mi nie podskakiwać".

Janek do emerytury Ci jeszcze daleko. Nie wycofuj się. Trudno o takich ludzi w parlamencie. Chyba,że się mylę bo może się zmieniłes ? Wspieram Cię. Pa

Co internauta o Twoich chorobach i wieku? chyba wróg .Nie daj się Janek startuj!! Ludzie z Ustronia zagłosują na Ciebie ,nie na XYZ

Tak jest ALDO jestem "ZA a nawet PRZECIW" niech Jano startuje. W końcu komunka zagościła w naszych łbach głęboko. Jak by przyszło do przedrenowania ich na właściwe tory to znakomita większość mogła by tego nie strzmiać.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama