, piątek 27 stycznia 2023
Powiat: urzędnicy zostali na lodzie
Starosta Mirosław Kożdoń ma pusto w kasie. fot. ER Dodaj do Facebook

Powiat: urzędnicy zostali na lodzie

ER
Starostwo Powiatowe w Cieszynie nie będzie remontowało swojej drugiej siedziby przy ul. Kochanowskiego. Powód? Na rynku brakuje wolnych firm i materiałów budowlanych, które w dodatku drastycznie podrożały, więc starostwo musi zrezygnować z co najmniej połowy inwestycji przewidzianych na ten rok.
— Zupełnie zrezygnowaliśmy z remontu budynku starostwa przy ulicy Kochanowskiego w Cieszynie. Inwestycja była zaplanowana na ten rok, ale postanowiliśmy ją odłożyć i całe pieniądze, łącznie 750 tys. zł, przeznaczyć na zadania w szkołach — mówi Mirosław Kożdoń, starosta cieszyński. Mimo, że na rynku brakuje firm remontowych, a ceny materiałów budowlanych rosną lawinowo, starostwo postanowiło, że z części inwestycji nie można się już wycofać. — Niektóre obiekty są bowiem w takim stanie, że niebezpiecznie jest czekać z ich remontem — dodaje starosta.

Szkolna hala przy ulicy Kraszewskiego miała być remontowana kosztem 150 tys. zł, a będzie za 450 tys. zł. Remont budynku I Liceum Ogólnokształcącego im. A. Osuchowskiego podrożał z 1,9 na 2,4 mln zł. Skąd starostwo weźmie dodatkową kasę? — Musimy zrezygnować z części inwestycji drogowych w powiecie — rozkłada ręce Mirosław Kożdoń. Starostwo mogłoby się dodatkowo zadłużyć w bankach komercyjnych, ale nie chce tego robić, bo przy niskim budżecie, w przyszłych latach okazałoby się, że wszystkie pieniądze zamiast na inwestycje poszłyby na spłatę długów. Dodatkowym zastrzykiem do kasy starostwa miały być pieniądze uzyskane ze sprzedaży pałacyku w Kończycach, jednak już dwa przetargi na tę rezydencję nie przyniosły rozstrzygnięcia. Trzeci jest w trakcie.
Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama