, piątek 23 luty 2024
Poseł Kopeć pobił posła Szwarca
Poseł PO Tadeusz Kopeć z Cieszyna. fot. WO Dodaj do Facebook

Poseł Kopeć pobił posła Szwarca

WO
Poseł Kopeć pobił posła Szwarca

Poseł SLD Jan Szwarc z Ustronia (wraz z Adamem Małyszem i Apoloniuszem Tajnerem podczas wizytacji budowy skoczni w Malince). fot. WO

Tadeusz Kopeć (PO) dużo częściej niż Jan Szwarc (SLD) zabiera głos w Sejmie. Bardziej też oszczędza. Szwarc ma za to większe mieszkanie i nowszy samochód.
Porównania działalności i majątków dwóch posłów reprezentujących powiat cieszyński na Wiejskiej Gazetacodzienna.pl dokonała na podstawie ich oświadczeń i rejestru wystąpień sejmowych dostępnych na internetowej stronie parlamentu. Wnioski? Poseł Kopeć pobił posła Szwarca nie tylko w liczbie wystąpień sejmowych, ale i górki uzbieranej na koncie. Szwarc mniej się udziela na mównicy, za to ma większe mieszkanie i nowszy samochód.

Kopeć często zabiera głos w Sejmie. Dotąd wygłosił w sumie 105 wypowiedzi i 17 oświadczeń, złożył 39 interpelacji oraz 16 zapytań poselskich. Szwarc w tym samym czasie nie wygłosił żadnego oświadczenia i tylko 5 wypowiedzi, złożył 10 interpelacji i 12 zapytań poselskich. A kadencję wcześniej (Szwarc zasiada w Sejmie od 2001 roku) miał tylko 17 wypowiedzi i 7 interpelacji. Były burmistrz Ustronia z Sojuszu Lewicy Demokratycznej wypada więc blado przy byłym wicestaroście cieszyńskim z Platformy Obywatelskiej. Przynajmniej w porównaniu aktywności parlamentarnej.

A jak wygląda zestawienie majątków dwóch reprezentantów Śląska Cieszyńskiego w Sejmie? Z oświadczeń Kopcia wynika, że po odejściu ze Starostwa Powiatowego w Cieszynie w 2005 roku miał oszczędności w wysokości 62 tys. zł, 14,5 tys. euro, 22 tys. dolarów i 209 funtów, a w drugim roku posłowania wynosiły one (ulokowane jako ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe): 39 tys. zł, 214 funtów oraz 25 tys. dolarów, 15 tys. euro i 4 tys. zł. Szwarc dwa lata temu (po zakończeniu swojej pierwszej kadencji w Sejmie) deklarował 30 tys. zł oszczędności, a w tym roku wpisał do oświadczenia 40 tys. zł.

Ze strony sejmowej dowiadujemy się ponadto, że w 2004 roku poseł PO zarobił 90 tys. zł, a w ub. roku — 113 tys. plus 28 tys. z diet, zaś poseł SLD odpowiednio 91 tys. i 21 tys. zł z diet (2004) oraz 118 tys. i 27 tys. zł (2006).

A co łączy obu posłów opozycji z naszego regionu. Od lat mają te same samochody i mieszkania. Kopeć jeździ peugeotem 305 z 1998 roku i ma 72-metrowe lokum, zaś Szwarc czteroletnią toyotę avensis i 80-metrowe mieszkanie.
Komentarze: (10)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Ludzie dzielą sie na tych co dużo pracują i mało zarabiają (większość) oraz na tych, którzy mało pracują i dużo zarabiają. Posłowie należą do tej drugiej grupy. Gdyby jeszcze byli na coś potrzebni ...

Aktywność parlamentarna i społeczna mierzona ilością wystąpień może być istotna jedynie dla WYJĄTKOWEGO PRZYGŁUPA. Może by tak sprawdzić, co Panowie Posłowie realnie zrobili dla mieszkańców regionu, dla pracowników Kuźni, Sanatoriów, Celmy itd. co zrobili dla ochrony środowiska, służby zdrowia … Wtedy proporcje wyglądają zupełnie inaczej!, ale cóż jeśli ktoś pisze artykuł na wyraźne zamówienie polityczne i ma dobre układy akurat z takim a nie innym posłem to obiektywizmu i rzetelności nie ma co oczekiwać.

Ale Tadeo jest ładny za to, uwielbiam Tediego

Artykuł dobitnie pokazuje, że miarą mądrości nie jest głowa tylko pysk.

Człowieku "z tela": ja bym nie pytał co zrobili dla Tych lub Tamtych, ale raczej czego nie udało im się dzięki Bogu zepsuć.

Nie czepiam się Tadeusza, ale myślę o ogóle tzw. "rządu"

Tekst zamowil penwie Wielce Szanowny Ojciec Dydektor Rydzyk...

Obaj są przystojni ...i na tym koniec

gó...o mie obchodzi wiela godajóm ui co majóm. MOgóm mieć i 5 chałp albo żodnej. Pytanie je taki- co im się udało zrobić... a tu tfu Gombrowiczowska GEMBA i PUPA

Ale głupota! Jasne, że obydwaj som daremni. No ale wiecie ze TAM mozna gadać tylko to co każą to si im poniekąd nie dziwię. Piniądze niech mają. Ale przecież ludzie lubiom komuś do "d..." zaglądać. To kręci nniektórych oj kręci. Najgorsze? Najgorsze, że żaden z "naszych posłów" nie wyszedł poza swoją grupkę partyjną. Jeden broni starego, drugi udaje że jest europejczykiem. Całoś diobła worta. Oj elektoracie, elektoracie aleś to spieprzył równo. NO jak żeś wybroł tak mosz!!!!!!!!

Jak się Ktoś wychowoł na powiatowej "seks-aferze" to jak ma robić porządek na krajowym podwórku. Ciekawe Kto wystartuje taraz. Może Ficek z Kożdoniem, lub: Herma ze Szczurkiem. To by były dopiero... zestawy!

Jak tak mozna o Posłach, chamstwo.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama