, piątek 21 czerwca 2024
Policjanci mają nowego szeryfa
Ireneusz Szwarga w policji pracuje od 1991 roku. Jego hobby to wędkarstwo i piesze wycieczki w góry. fot. WO Dodaj do Facebook

Policjanci mają nowego szeryfa

WO
Cieszyński garnizon ma nowego komendanta. Szefem Komendy Powiatowej Policji został 43-letni mł. insp. Ireneusz Szwarga z Bielska-Białej.
Szwarga zajął miejsce mł. insp. Krzysztofa Mancewicza, który po roku pracy w Cieszynie przeniósł się do Bielska-Białej. — Nie wahałem się ani sekundy, gdy zaproponowano mi pracę w Cieszynie. Sprawowałem kiedyś nadzór nad tym garnizonem, więc doskonale znam ludzi, którzy tu pracują i zapewniam, że żadnych rewolucji kadrowych nie będzie. Nie psuje się czegoś, co dobrze działa — zapewnia nowy komendant.

Najważniejszym zadaniem stojącym przed nowym komendantem jest, jego zdaniem, poprawa bezpieczeństwa na drogach. — Będziemy walczyć z szerzącym się piractwem drogowym oraz pijanymi kierowcami — zapowiada Ireneusz Szwarga. — Zabierzemy się też za chuliganów i wandali, którzy niszczą znaki drogowe i malują graffiti — dodaje komendant.

Innym jego celem jest dobra współpraca z samorządowcami oraz sąsiednimi garnizonami policji, szczególnie w Bielsku-Białej. — Umówiliśmy się z komendantem Mancewiczem, że jak on będzie jeździł do domu w Jastrzębiu-Zdroju, a ja do Bielska-Białej, to co kilka dni będziemy spotykać się na wymianę zdań na stacji benzynowej w Wapienicy — uśmiecha się szef cieszyńskiej policji.

Ireneusz Szwarga w policji pracuje od 1991 roku. Skończył Wyższą Szkołę Policyjną w Szczytnie i Politechnikę Wrocławską. Był m.in. zastępcą komendanta w Oświęcimiu i Bielsku-Białej. Jego żona Róża jest informatykiem. Mają trzech synów w wieku 7, 11 i 19 lat. Hobby komendanta są wędkarstwo i piesze wycieczki w góry. — Bielsko jest już wspomnieniem. Moim domem stał się teraz Cieszyn. Przed emeryturą nie dam się stąd wygonić — śmieje się 43-latek.
Komentarze: (3)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Powodzenia Panie Komendancie.

43-latek mysli o emeryturze. Syndrom czasów?

i tak trzymać ;)

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama