, czwartek 29 luty 2024
Płetwonurkowie odnaleźli topielca w zbiorniku w Czarnem
Strażacy po raz pierwszy użyli w akcji łodzi motorowej, którą mają od roku. fot. WO Dodaj do Facebook

Płetwonurkowie odnaleźli topielca w zbiorniku w Czarnem

WO
Płetwonurkowie odnaleźli topielca w zbiorniku w Czarnem

Zakazem kąpieli w zbiorniku, z którego pobierana jest woda pitna, mało kto się przejmuje. fot. WO


Płetwonurkowie odnaleźli topielca w zbiorniku w Czarnem

Kąpiel w zbiorniku w Czarnem jest niebezpieczna, ale ochłoda bierze górę nad zdrowym rozsądkiem. fot. WO


Płetwonurkowie odnaleźli topielca w zbiorniku w Czarnem

Akcja strażaków przyciągnęła mnóstwo gapiów. fot. WO


Płetwonurkowie odnaleźli topielca w zbiorniku w Czarnem

Turyści nic sobie nie robili z tego, że ktoś się utopił i wypoczywali w cieniu wozów strażackich. fot. WO

23-letni mężczyzna z Wisły utonął w niedzielę po południu nad zaporą w Czarnem. Jego ciało płetwonurkowie wyłowili z wody dopiero dzisiaj, 24 gdoziny po tragicznym wypadku.
Wypadek wydarzył się w niedzielę około godz. 15.00 u ujścia Białej Wisełki do zbiornika w Czarnem. 23-latek z Wisły, który na co dzień mieszka w Wadowicach, najprawdopodobniej — jak mówili strażacy — raczył się z kolegami alkoholem, a potem wszedł do wody i już nie wypłynął. Koledzy zgłosili jego zaginięcie policji, a ta wezwała na pomoc strażaków. Ci najpierw przywieźli na miejsce łódź motorową Cieszyna, a potem czekali na płetwonurków z Rybnika. Gdy ekipa w końcu około 19.00 dotarła nad zbiornik, rozpoczęły się poszukiwania.

— Akwen jest spory, wkrótce zrobi się ciemno, więc dzisiaj możemy nie odnaleźć topielca — mówił Gazeciecodziennej.pl kapitan Jerzy Lazar, który na miejscu dowodził akcją strażaków. Około godz. 21.00, gdy zrobiło się ciemno, nurkowie przerwali poszukiwania topielca. Nad zalew wrócili w poniedziałek o 11.00. — Będziemy szukać do skutku — przekonywali płetwonurkowie. Ciało 23-latka wyłowili z wody dopiero po południu.

W miejscu, gdzie utonął mężczyzna odpoczywały w niedzielę całe rodziny. Mało kto przejmował się akcją strażaków. Ludzie kąpali się, opalali, grillowali w cieniu wozów bojowych, podchodzili nad brzeg zbiornika zobaczyć co się dzieje. Nikt z osób, z którymi rozmawialiśmy nie wiedział, że kąpiel w zbiorniku jest zabroniona. — Tam są jakieś tablice ostrzegawcze? — pytała turystka z Katowic. Są, choć mocno pordzewiałe.

Niedzielny wypadek był trzecim przypadkiem utonięcia w zalewie na przestrzeni ostatnich 15 lat. — Panie, tam pod wodą są konary, pozostałości domów, słupów. Łatwo o nieszczęście, ale nikt się tym nie przejmuje. Nawet policja ani straż miejska. Nie dość, że nie przeganiają ludzi z wody, to nawet nie baczą na to, że ludzie parkują samochody na trawie i nad wodą — piekli się mieszkaniec Wisły-Czarne.
Komentarze: (10)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

no to są skutki picia wódki a ci turyści to żenada wykopać ich z wisły

Bez tych turystow byscie poumierali...

...no właśnie, gdzie tu jest odpowiedzialność policji i straży miejskiej, która powinna egzekwować przestrzeganie prawa? Oprócz tablic (wyraźnych i nie pordzewiałych) powinny być zabezpieczenia, ale widać straż miejska jest zbyt zajęta, żeby się przejmować takimi "drobiazgami"...

jednego pijaka mniej.....

A skad pewnosc ze pil. Moze po prostu pech...

..to chyba wysokoprocentowy pech !!!

Turyści najpierw do tej wody sra.. i sikają, a potem to piją w swoich kranach.

A ty - ktoś, nigdy do wody nie sikałeś, co ;-)

Straż Miejska jest zajęta ... monitoringiem centrum z fotela w biurze.

Skoro to jest zbiornik wody pitnej-bo Ustroniacy ponąć ją pija to współczuję im bardzo a zakzay powinno sie bezwzględnie egzekwować!!!W centrum Wisły sa baseny przecież no nie?!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama