, sobota 13 kwietnia 2024
PISZEMY PIERWSI. Olbrycht dostał propozycję wejścia do rządu Tuska
Jan Olbrycht od trzech lat jest wiceprzewodniczącym Komisji ds. Rozwoju Regionalnego Parlamentu Europejskiego. fot. Wojciech Trzcionka Dodaj do Facebook

PISZEMY PIERWSI. Olbrycht dostał propozycję wejścia do rządu Tuska

WOJCIECH TRZCIONKA
Platforma Obywatelska proponowała europosłowi Janowi Olbrychtowi tekę ministra rozwoju regionalnego w nowym rządzie tworzonym przez Donalda Tuska - dowiedziała się Gazetacodzienna.pl. — Byłem sondowany w tej kwestii — przyznaje w rozmowie z nami Olbrycht.
Jan Olbrycht to łakomy kąsek dla Tuska. Zdaniem polityków PO, byłby idealnym szefem resortu rozwoju regionalnego, który odpowiada m.in. za podział funduszy unijnych spływających do Polski. Były burmistrz Cieszyna i marszałek województwa śląskiego, od 2004 roku jest europosłem z ramienia PO i ma świetne notowania w Brukseli. To ekspert w dziedzinie pozyskiwania środków unijnych. Niedawno był zaangażowany w ocenę wykorzystywania unijnych funduszy przez Rumunię i Bułgarię. Od trzech lat jest wiceprzewodniczącym Komisji ds. Rozwoju Regionalnego Parlamentu Europejskiego. A kilka dni temu został laureatem nagrody Eurodeputowany Roku 2007 w kategorii polityka regionalna. Olbrycht wydawał się PO oczywistym kandydatem na ministra również z innego powodu — europoseł pomagał tworzyć program rozwoju regionalnego Platformy.

Czy propozycja ze strony PO była? — Byłem sondowany w tej kwestii — przyznaje w rozmowie z Gazetącodzienną.pl Jan Olbrycht. Jednoznacznej odpowiedzi nie dał i zasugerował, że wolałby dalej pracować w Parlamencie Europejskim. Myśli, że dalsze propozycje się nie pojawią. Dlaczego? — Ministrem rozwoju regionalnego powinien być polityk z samej czołówki PO, który będzie koordynował pracę kilku ministerstw. Przedstawiłem władzom PO swoją koncepcję i obiecałem pomoc. Zapewniam, że nie będę stał z boku — tłumaczy nam Jan Olbrycht.
Komentarze: (38)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Byłoby fajnie, ale na razie nie ma co zapeszać. Zobaczymy

To bylby odpowiedni czlowiek na odpowiednim stanowisku. Niech sie Pan zgodzi, Panie Janie!

jak to słysze to mi sie nóż w kieszeni otwiera. za tego młota rozkradziono cały cieszyn z zakładów pracy . trzeba być strasznym bubem aby miec czelność tego nie przyznac . boże widzisz i nie grzmisz... nie macie pamieci wcale

Boże dzięki ci za PIKI

Tym razem gra w piki nie daje wyników: młot nad młoty z ciebie. Nie pokalecz się tym nożem - kieszeń to taka newralgiczna okolica ;)

przypomnij sobie kier o ile masz szanse czym stał cieszyn zanim wszedł ten pan . powiedz co jest teraz ? jes t zaro a dla czego . jeśli sprzedaje coś to gdzieś lokuje kase inwestuje , planuje. a tu co było a ni ma . prawo bima? a kto to bim?......

kier a wiesz że olbrycht to rodzina z celińskim a jak myślisz kto za tym ciemniakiem stoi?????

piki: coś się zaciąłeś - nie rozumiem tego bełkotu
kozak: tak? a kim panowie są dla siebie? może braćmi? bliźniakami?

piki - dowiedz się najpierw czyje były te zakłady i kto je likwidował. Na pewno nie należały do miasta. Poczytaj trochę, to nie jest takie trudne.

Hmm, co by tu teraz spieprzyć?

Byłem sondowany w tej kwestii — przyznaje w rozmowie z nami Olbrycht..... Co by tu teraz spieprzyć?

Jak zwykle cały ten wspaniały cieszynek: wysraństwo, wychciejstwo i bezinteresowna zowiść. Jak zwykle jesteście wspaniali i najlepsi! Współczuję Olbrychtowi, że musiał was codziennie oglądać.

miłego dnia kier i reszta

PIKI ty lepiej se poczytaj co to jest samorzad i na co ma wpływ burmistrz, a jak se poczytasz najnowasza historie polski to bedziesz wiedzial z jakich powodow tak sie stalo...

Pan Olbrycht to cwany dyplomata, dobrze miec nie zlą fuche i stac sobie z boku od rodzimych politykow bo tu nigdy nie wiadomo co będzie dalej

Oj Babo ! Babo ! Jesteś bardzo zawistna, a może sama masz ochotę na odrobinę dyplomacji ????? Bierz się do pracy - wtedy dobra przyszłość dla Ciebie !!
Panu Olbrychtowi gratuluję - jeszcze nie stanowiska - ale już wstępnych rozmów.
Kochani Cieszyniacy - macie piękne miasto i dużo wspaniałych ludzi - przestańcie być tacy zaściankowi , nieufni i zawistni !!!!!!!!
Pozdrawiam wszystkich !!!!!!!

Biuro podróży "Komar" sprzedaje już bilety po atrakcyjnej cenie na wycieczkę do Wisły. W programie jeden punkt:Oglądanie autochtonów. (Oni wszyscy nienawidzą PISiorów). Poziom nienawiści u Wiślańskich matołków jest niespotykany we wszechświecie. Wycieczka pojedzie autobusem pancernym będzie bezpiecznie. A kto wie dlaczego Wiślaczki jak jedna baba zagłosowali by nawet na diabła, żeby tylko pisiory od korytka odsunąć ? No kto wie? Kto wie i powie, dostanie bilet gratis.

No bo oni są we Wiśle namoczeni. A gupota bierze się od pleśni. Ja nie chce biletu bo we Wiśle jest morowe powietrze. A do Istebnej pojade przez Szczyrk.

Jeśli ktoś jest przeżarty nienawiścią, to wy.
Jak ktoś nie głosował za PiS, to jest dla was śmieciem, które go należy zniszczy, paranoja

Nie, panie redaktorze, nie pierwsi. Wczoraj tę informację podało tvn24 oraz Fakty tvn.

Tam jest 17 sekt i każda z nich ma na aucie rybkę innego kształtu. Byc może już się rozmnożyli do 18 lub 19 sekt. Czyli kastraci umysłowi. Tymiński też tam wygrał.

No kto wie? Kto wie i powie, dostanie bilet gratis.................
Tam jest 17 sekt i każda z nich ma na aucie rybkę innego kształtu. Byc może już się rozmnożyli do 18 lub 19 sekt. Czyli kastraci umysłowi. Tymiński też tam wygrał.

NIe przepadam za Janem O. ale trudno też odmówić mu "siły politycznego przebicia". Zatem dobrze by było aby Jan pozostał w Brukseli i europosłował w Naszym imieniu. To czyni bardzo dobrze, a już na pewno lepiej niż inni Nasi tam wybrańcy. W kraju jest wielu kandydatów do tej funkcji i myślę, że Donaldzik zdaje sobie z tego sprawę. Zaryzykował bym również kontynuację i wykorzystanie Pani Gęsickiej. Trudno, błądzić może Każdy ale wiedzę i chęć działania można, nawet trzeba, wykorzystać. W końcu ma to kiedyś być Nasz Wspólny Kraj.

a komu przeszkadzała dobrze prosperująca firma, mająca zbyt w Egipcie i USA nie mówiąc o reszcie świat
z niedźwiadkiem w Logo

Olbrycht sprawdził się jako Burmistrz w 99% To jakie stanowisko teraz zajmuje jest świadectwem jego kwalifikacji i wiedzy.

Czy naprawde Tymiński też wygrał w Wiśle ? Ale jaja, Wiślanie to wy sóm przepieróny bedom o was grać i śpiewać - a i w telewizji bedom pokazywać

Więźniowie głosowali na PO, Berlin i Moskwa się cieszy z wyników w Polsce, Rodacy się cieszą toż to 1 szy cud Dońcia. Boże Chroń Polskę

dimu-perełko komentarzy-sprawdż ile był miejsc pracy w Cieszynie jak p. O zaczynał, a ile jak kończył-reszta to tylko słowa, słowa,słowa..., popatrz na ranking miast w 91 r.gdzie był Cieszyn, a gdzie był Cieszyn jak p.O kończył,reszta to słowa, słowa, słowa...i promocja własnej osoby i tego trzeba pogratulować

Bingo

Pójdą precz razem z liberałami i komuchami,
wróci polski rząd

Tylko, POmyleńcy, hołota, bydło liberalno-czerwone i z rybką

Ludzie, bo się udławicie tą nienawiścią!

POmyleńcy tacy jak ty to ludzie pozbawieni kultury osobistej

Ciągłe obrażaanie mieszkańców Wisły za to, że nie kochają PiS,
drwiny i szyderstwa z tego, że Wisła jest maistem tolerancji, miastem wielu religii,
jest obrzydliwe, ksenofobiczne, po prostu faszystowskie

Znam z opowiadań swojej Rodziny, która przed wojną w Wiśle mieszkała, jak to Wiślanie kwiatami witali hitlerowców 1 września 1939 roku. Słyszałeś o próbie wysadzenia posterunku Policji w Wiśle, w sierpniu 1939 roku, przez "piąta kolumnę" ? Słyszałeś o aresztowaniu tych dywersantów, Wiślan?Wymienić nazwiska? Po wojnie ci sami byli działaczami PZPR. I ty masz czelność pisać o faszyźmie i tolerancji? Milcz raczej

Mój dziadek zginął w Katyniu, więc się zamknij i przestań
judzić i jątrzyć siewco nienawiści
Bez odbioru

Mój dziadek zginął w Katyniu,.... To pewnie teraz w grobie sie przewraca.

Pani DIMU, Pani poda parametry "wiedzy" i "kwalifikacji" bo nie wiem co szanowna koleżanka ma na myśli?

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama