, środa 26 czerwca 2024
Pacjenci surfują. Ale nie u nas...
W szpitalu sióstr elżbietanek w Cieszynie nie ma telewizorów, a co dopiero internetu... fot. Edyta Rasmus 



Dodaj do Facebook

Pacjenci surfują. Ale nie u nas...

GL, TWO
W niektórych szpitalach na Śląsku Cieszyńskim pacjenci mogą już bezprzewodowo i bezpłatnie łączyć się z internetem. I to nie wychodząc z łóżka. Ale nie po polskiej stronie Olzy...
Internet staje się normą w kolejnych czeskich szpitalach. W wielu lecznicach pacjenci mogą do woli surfować po sieci pod warunkiem, że mają własne laptopy. Bezprzewodowe łącza zapewniają szpitale. W Karwińskim Szpitalu Górniczym bezprzewodowe podłączenie z internetem jest dostępne dla pacjentów wszystkich oddziałów łóżkowych. Pacjenci sobie chwalą, bo zamiast ciągle myśleć o chorobie, przeglądają strony, czytają, wysyłają mejle do znajomych, dyskutują na forach.

W Szpitalu Trzyniec dostęp do sieci mają chorzy na oddziałach chirurgii, ortopedii, chorób wewnętrznych, neurologii i oddziału pediatrii dla starszych dzieci. — Kto sam nie potrafi się podłączyć, otrzyma instrukcję napisaną w językach czeskim, polskim i angielskim — mówi rzeczniczka szpitala Lenka Franková. Prócz tego na parterze szpitala jest ogólnodostępny komputer z podłączeniem do internetu. Korzystać mogą z niego wszyscy odwiedzający szpital.

Pacjenci szpitali w Czeskim Cieszynie, Trzyńcu-Podlesiu i Hawierzowie nie mają dostępu do internetu. Podobnie jest w Szpitalu z Polikliniką w Karwinie-Raju. — Są założenia, że w przyszłości zrealizujemy sieć WiFi, lecz na razie pierwszeństwo otrzymały inne, ważniejsze wydatki. Taki projekt jest kosztowny — tłumaczy zastępca dyrektora szpitala Jan Karczmarczyk.

A jak jest w polskich szpitalach? Niestety źle. — Mamy mieć infokiosk w izbie przyjęć. A o internecie na oddziałach pomyślimy. To dobry pomysł. Myślę, że wcześniej czy później sieć się pojawi — tłumaczy Dariusz Babiak, specjalista ds. marketingu w Szpitalu Śląskim w Cieszynie.

Śląski Szpital Reumatologiczno-Rehabilitacyjny im. gen. Jerzego Ziętka w Ustroniu ma już w planach instalację bezprzewodowych łączy dla pacjentów. W Śląskim Centrum Rehabilitacyjnym w Ustroniu też uważają, że bezpłatny internet dla pacjentów to dobry pomysł. — Zanim jednak go uruchomimy musimy zapewnić bezpieczeństwo naszej sieci. Szpital to jednak inna specyfika niż hotel — przekonuje Zbigniew Eysmontt, dyrektor ŚCR.
Komentarze: (29)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Czym się zajmuje specjalista od marketingu w szpitalu??? Chyba głównie wpisywaniem peanów pochwalnych o szpitalu na necie. A jak 10 dyrektorów i speców w końcu zdecyduje żeby w szś był internet to znam już wynik przetargu czyli 2 mln zł za rozbudowę sieci bezprzewodowej. W końcu to szpital i ma inna specyfikę niż hotel. Więc coś co kosztuje 1000 oni bedą mieć za 2000 razy więcej. Przecież to i tak za publiczne pieniądze więc czym sie przejmować. A ludzie głupie więc pobuczą przez tydzień i pójdą spać. Zresztą ja też ide spać.

W Czechach wszytko jest lepsze: służba zdrowia, drogi, piwo itd

Pytanie
2010-02-18 10:50:32

Panie Burmistrzu oglądałem na stronie internetowej o adresie: http://telewizja.ox.pl/wideo,12112,sukces-cieszyna.html wywiad z Panem. Jestem pełen podziwu dla Pana i pełen uznania za pozyskanie tej kwoty pieniędzy. Panie burmistrzu zaskoczyła mnie bardzo ostatnia część Pana wypowiedzi, w której mówi Pan o tym że nie chce Pan aby w Cieszynie powstawały fabryki, nowe zakłady pracy.... Panie burmistrzu Pan się zastanowił nad tą wypowiedzią? Przecież nowa fabryka= nowe miejsca pracy!!! Gdzie my młodzi Cieszyniacy, kończąc studia, kończąc szkoły średnie mamy pracować??? Przecież już tylu z nas młodych Cieszyniaków tuła się za pracą po Skoczowie, po Bielsku, po Jastrzębiu, po Katowicach dojeżdżając codziennie do w/w miejscowości tracąc czas, pieniądze, męcząc się, i przeklinając rynek pracy jaki oferuje nam nasze rodzinne miasto Cieszyn... A Pan w swojej wypowiedzi mówi, że nie nastawia się Pan na nowe fabryki ,zakłady, czyli krótko mówiąc na nowe miejsca pracy, których Cieszynowi brakuje jak kani dżdżu.... Ręce opadają Panie burmistrzu, gdy słyszy się takie słowa....

Pozdrawiam serdecznie i życzę Panu aby na następną kadencję jako główny cel postawił Pan właśnie sobie pozyskanie inwestorów, którzy na dzień dobry stworzyli by ok 2000 miejsc pracy. Serdecznie Panu tego życzę i mam nadzieje że zmieni Pan swoje nastawienie w tym temacie

Burmistrz
2010-02-18 11:10:17

Szanowna Pani!
Czy chciałaby Pani, aby w Cieszynie powstała huta lub odlewnia? Bo ja nie! Nie chciałbym, aby nasze miasto miało charakter wielkoprzemysłowy. Nie mam nic przeciwko zakładom produkcyjnym w sposób mało uciązliwy dla środowiska naturalnego.
Chciałbym również zauważyć, że nowe miejsca pracy to nie tylko zakłady przemysłowe, ale równiez instytucje kultury, biura turystyczne, placówki gastronomiczne i handlowe, itp.

Pozdrawiam
Bogdan Ficek
Burmistrz Miasta Cieszyna

ŻE ZAKŁADY PRACY TO NIE TYLKO HUTY I KOPALNIE PANIE SZANOWNY BURMISTRZU!!!

że wcześniej to my Pana zmienimy niż Pan zmieni swoje poglądy.

taaaa, zmienicie, ciekawe na kogo... Burmistrz będzie tu rządził jeszcze z 30 lat, a na koniec zostanie komisarzem. Wszystko dlatego, że cała tutejsza, pożal się Boże, opozycja to ciamajdy i boroki.

Jeszcze, co do wywiadu i kontrowersji związanych z przemysłem. Burmistrz, jeżeli dobrze odczytuję jego intencję, chce, aby w Cieszynie, zgodnie z trendami współczesnego świata, rozwijał się sektor usług, szczególnie tych zaawansowanych, naukochłonnych, intelektualnych, związanych z turystyką itd. Najbardziej rozwinięte regiony świata od kilku dekad idą właśnie w tym kierunku. Dobrze, że burmistrz wyczuwa ducha epoki.

starsi mieszkańcy Cieszyna nie zapomnieli ile i jakie fabryki były w tym mieście.

zampol- produkował zamki błyskawiczne,
celma- silniki- specjalne silniki beziskrowe dla kopalni i tez dla stoczni itd...
polwid- sztućce- bardzo dobrego gatunku
termika - żelazka, ogrzewacze powietrzaitp....
cefana- narzędzia..
fach-termostaty.,..
elektrometal, cespa... to wszystko były fabryki dobrze posperujące w Cieszynie i przede wszystkim
dające pracę mieszkańcom nie tylko stela.po tych zakładach zostały tylko wspomnienia, niektóre jeszcze prosperują, ale większośc juz nie istnieje.
W Cieszynie nigdy nie było hut , ani odlewni,ale było bardzo dużo fabryk. niestety łza sie w oku kręci , bo to se uż ne wrati.

Ficek=stagnacja i zacofanie. Czy to prawda, że kiedyś powiedział, że wobec turystów Cieszyn niema żadnych zobowiązań

dobrze jak do tych instytucji nie trzeba dopłacać zbyt dużo no, chyba że nas na to stać.

zgadzam się. Jeden zamek sztuki to stanowczo za mało.

Dobrze, że w Śląskim na oddziałach nie ma internetu bo chorym ludziom po przeczytaniu niektórych komentarzy pod artykułami stan zdrowia mógłby się znacznie pogorszyć. Mam na uwadze również moje komentarze ;)

O co wam chodzi? Macie Zamek, Strażnicę, Muzeum Piwa, lodowisko, targ. A pracę znajdziecie na zmywaku na wyspach. Aby nam się żyło lepiej. Trzymajcie dalej ten postępowy nurt.

Najlepiej byłoby sam Cieszyn przenieść na wyspy. Albo na jedną wyspę. Bezludną.

I jeszcze mamy basen ze zjeżdżalnią i Lasek Miejski i tam stoi a raczej mieszko nasz Mieszko !

mamy jeszcze Uniwersytet! Co prawda na poziomie przeciętnego liceum profilowanego, ale jest!

I jeszcze filie dwóch Wyższych Szkół Gotowania na Gazie.

Burmistrz uważa, ze Cieszyn nie może żyć z turystyki... ale planuje się pasaże handlowo-usługowe nad Olzą. Bezrobocie pewnie spadnie znaczne gdy zatrudnią 4 sprzedawczynie, 2 kelnerki i kicharkę.

gdzie pacjenci nie mają nawet stołu, żeby pojeść po ludzku. a co dopiero wi/fi !!!!!!

Fakt, przydałyby się dla turystów taki statek, co w Krakowie po Wiśle pływa. To byłaby atrakcja!

jeśli komisja uzna wiązania Ammana za niezgodne z przepisami

taaak, niech ci pijacy na internet wchodzą i zamawiają sobie skrzynki wódki z dostawą do domu... i po leczeniu za 15ooo zł/zabieg niech zaś chleją.

Kto to jest pacjent w Polsce? To zbędne trybo w doskonałej machnie NFZ-tu. Jakie ma prawa pacjent w Polsce? Ma prawo poczytać sobie ogłoszenia o swoich prawach. Jak pacjent ma realizowac swoje prawa w Polsce? Niech no tylko spróbuje!!!

Ludzie kochane przestańcie wreszcie narzekać na naszą służbę zdrowia, czy dopominać się o jakieś tam nowe miejsca pracy w mieście. To są akurat sprawy nie istotne!!! Zajmijcie się najważniejszymi tematami jakimi żyją nasze media np. parytetami, czy Kaczyński zbiera haki, kto ma zostać prezydentem, krzyżami w klasach, itd. Pracy będzie w bród, gdy tylko powróci nasza młoda emigracja z zarobionymi funtami. Już komisja "Przyjazne państwo" stworzy niebawem idealne warunki do inwestowania w naszym kraju.

Tego rudego premiera ojca chrzesnego i jego mafii PO.

o jeju internet na karte z kiosku, modem 3g, i moga cmoknac

JA w elzbietankach surfowałem już 10 lat temu jak tam leżałem - na kaczce

Projektowana jest aktualnie Ustawa zakładająca, że odpowiedzialnym za budowę infrstrutury sieci teleinformatycznej powinien być samorząd terytorialny. Mógłby on współpracować z partnerami prywatnymi. Projekt ustawy zezwala samorządom na budowanie, nabywanie i eksploatację sieci telekomunikacyjnej, dostarczanie dostępu do internetu i świadczenia usług z wykorzystaniem posiadanej infrastruktury na rzecz lkalnych środowisk. Co z tego wyjdzie, nie wiadomo. Ktos jednak zaczyna widzieć w internecie postęp. Czy jednak ustawa zmusi kogokolwiek do myślenia to już całkowicie inna sprawa. Dziś nikt nie zabrania samorządowi takiej działalności a tylko nieliczni to czynią. Co wyjdzie ze współpracy samorządowo-prywatnej, trudno powiedzieć. Wielu wietrzy kolejną aferę, teraz internetową, teraz z udziałem niższego szczebla władzy.

a ten specjalista to jak długo nim jest ???? pewnie kolejny taki co tylko kasę bierze --- obrzydliwe

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama