, sobota 13 kwietnia 2024
Od Michejdy po papieża
Rondo przy ul. Katowickiej ma nosić imię Jana Pawła II. fot. Wojciech Trzcionka Dodaj do Facebook

Od Michejdy po papieża

EDYTA RASMUS
Radni postanowili nazwać cztery bezimienne cieszyńskie ronda.
Rondo przy kościele św. Jerzego otrzyma tabliczkę z napisem ks. Jerzy Popiełuszko. Patronem ronda przy Starostwie Powiatowym będzie Jan Paweł II. Rondo przy dworcu autobusowym będzie nosiło imię i nazwisko marszałka Józefa Piłsudskiego, a to przy Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych - Kornela Michejdy, słynnego polskiego chirurga, wywodzącego się z cieszyńskiego rodu Michejdów.

— Wniosek o nazwanie cieszyńskich rond był szeroko konsultowany z różnymi środowiskami, w tym katolickimi i ewangelickimi. Złożyli go na czwartkowej sesji radni Wspólnoty dla Cieszyna i Platformy Obywatelskiej. Uchwała w tej sprawie będzie głosowana za miesiąc — mówi burmistrz Bogdan Ficek.

Jeżeli radni będą za nazwaniem rond, tabliczki pojawią się przy nich już z początkiem stycznia.
Komentarze: (77)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Mam nadzieję, że się opamiętają i żadnych nazw nie będzie! Ulica Michejdy i rodo Michejdy, szkoda gadać; o pozostałych patronach zmilczę. Kto wymyślił ten idiotyzm? Radni sami z siebie, czy podpowiedziały urzędasy z UM?

A o sławnych Cieszyniakach znów zapomniano: Karol Kotschy (teolog protestancki i botanik), Max Rostal (zwany "cieszyńskim Paganinim"), Viktor Ullmann (kompozytor)... jest ich jeszcze wielu, ale widać "bardziej na miejscu" jest umieszczanie nazwisk ludzi może bardziej znanych, choć wcale z Cieszynem nie związanych...

co to za dywagacje,Popiełuszko,JPII i.t.d.
nie lepiej do razu zmienić nazwę Cieszyn
na jakąś inną, na przykład IMBECYLOWO!!

A może nasi wspaniali radni przegłosują wreszcie
uchwałę ,że od początku stycznia 2008 nie ma być
DZIUR na cieszyńskich drogach!!!!!!!!!!!

Tak zgadzam sie ze to jest smutne ze nie mamy wlasnych slawnych nazwisk jak juz chcemy nazywac !!
Janowi Pawlowi Wielkiemu wcale to nie jest potrzebne a w naszym wydaniu to jest megalomania !!!!
Czuje w tym rękę Ks. Bossa .Radni Cieszyna maja tyle innych waznych niezalatwionych spraw ze az wstyd byloby przed tak slawnymi i ofiarnymi ludzmi jak wyzej wspomniani powiedziec ze sa radnymi!!
Czulosc na potrzeby czlowieka i dobro publiczne ,szczegolnie tego slabszego to jest chrzescijanska postawa a nie szumne nazwy a w czynach faryzeizm!!

Czy Cieszyn to metropolia a ronda są czterojezdniowe? Cóż za megalomania! Jestem bardzo ciekawa kto i z kim prowadził te "szerokie konsultacje z różnymi środowiskami". Jeśli chcecie naprawdę znać zdanie mieszkańców na temat tego poronionego pomysłu, to wystarczy przeprowadzić sondę tutaj lub sms-ową w GZC. Zacznijcie naprawdę coś robić,panie i panowie radni, bo takimi pomysłami się kompromitujecie!

czerwona hołota wyje z nienawiści do JP II

nie za dużo tego JP II? ja już tym dawno za przeproszeniem rzygam...

z jakiej nienawiści wyjesz, skoro ludzi w ten sposób nazywasz? widzisz źdźbło w oku bliźniego, a co z belką w twoim?

chamstwo czerwonych bydlaków trzeba nazywać po imieniu

"o zboże...", jesteś śmieciem bez kultury osobistej

mówią same za siebie... sam sobie dajesz świadectwo własnej szlachetności i miłości bliźniego
koniec transmisji...

idź precz polskojęzyczny jewropiejczyku

a co robi czarna chołota??
bierze wszystko!

Dajcie mieczykk-owi spokój; on jest chory z nienawiści i niech mu bozia da zdrowie, bo na rozum juz za późno.

Uprzejmie donoszę iż jest w Cieszyńskim jeszcze parę miejscowośći gdzie nie uczczono wielkiego POlaka jakim był Jan Paweł II! to skandal... Jan Paweł II wielkim człowiekiem był. Dobrze, że tworzy się place i ulice z imienie JP2 tylko wszystko co przesadzone staje się po czasie groteskowe. Rondo JP2... ulica rozumiem, ale rondo... to trochę trąci głupotą

a co z pomnikiem?kiedy?

Zaobserwowano ewakuację kilku domostw w Wiśle. Mieszkańcy, którzy nie głosowali na PO, praktycznie wszyscy odjechali jednym autokarem w nieznanym kierunku. Skansen Wisła jeszcze bezpłatny.

że jak ktoś ma inny pomysł na nazwanie ronda oprócz nazwy JPII to jest czerwony??? A może po prostu Wojtyła nie dla wszystkich jest kimś niezastąpionym???? Może trzeba wypromować inne nazwiska??? Nawet na rondzie.

Szkoda słów na taki pomysł. Następna edycja radnych wymiecie znowu ulice , skwery i ronda i po co ta wrzawa?
Z drugiej strony jest to dość wymowne świadectwo, jaki poziom ducha reprezentują goście Samorządowi...???
Panowie zachowują się jak przedstawiciele wielkiej metropolii a przecież Cieszyn zbudowany jest i znany z czegoś lepszego niż przysłowiowe "Ronda".
Kto chce z panów radnych kręcić się po rondzie i pamiętać że to jego zasługa, że jest ochrzczone, będzie zagrożeniem dla ruchu kołowego!!!

aż trudno uwierzyć, że w Cieszynie jest tylu homo sovieticusów, nienawidzących JP II

mieczykk,aż trudno uwierzyć że w Cieszynie jest taki paranoik jak ty.Twoja nienawiść do drugiego człowieka świadczy że jesteś nietolerancyjnym psychopatą.Czyżby tego nauczył cię twój wielki mistrz jp2?

Pomysł z nazwami uważam za średni. Jan Paweł II Popiełuszko, Michejda byli OK, ale nie wiem czy każde rondo musi mieć nazwę. Lepiej byłoby nazwać ich imieniem nowe ulice

odezwał się POmylony wiśloczek, owoc politpoprawnej michnikowszczyzny>>>JP II należy się centralne rondo i basta>>> kto się nie zgadza ten komuch

zolzo, mordko ty moja, razem z całą waszą ferajną z forum stoiczka-komuszka jesteście POmyleni

Rondo Armii Czerwonej.....

Znam tego gościa, co stoi na rondzie (obok niego jedzie żółta furgonetka)

Protest przeciwko temu, że patronem ronda przy Starostwie Powiatowym będzie Jan Paweł II jest barbarzyństwem moralnym. Protestujących cechuje amoralność i negacja wszelkich wartości wywodzących się z chrześcijaństwa

Robert, puknij się w głowę i naucz się czytać. Protestujemy przeciwko nazywaniu rond w ogóle, a nie przeciwko takim czy innym patronom.

Wartości "chrześcijańskie" najlepiej wprowadzać siłą, prawda?

Niestety to kolejny policzek wymierzony ewangelikom... Po np. Sarkandrze (tfuuu...) niestety... Czy my w tym kraju nigdy nie zmądrzejemy? Radnym podpowiadam, że patrona jeszcze nie mają wysypisko czy szalety miejskie... Wstyd cieszynioki wstyd!!!!!!!!!!!!!!!!

Oczywiście każdy, który w tym ciemnogrodzie nie liże zoli papieżowi czy jego kumplom jest barbarzyńcą. Bo to twierdzenie pierwotne przecież - "Karol z Wadowic jest the best"!!! Pozdrawiam normalnych.

PO = PiS-bis i po krzyku.

skaranie Boskie z tym papieżem!

Robercie,ja jako ateista neguję właśnie wartości wywodzace się z chrześcijaństwa.Bo te wartości to zakłamanie,obłuda,kłamstwo,nietolerancja,wprowadzanie religii ogniem i mieczem,inkwizycja itp.Moją wartością jako ateisty jest tolerancja i przykazanie :nie czyń drugiemu co tobie niemiłe.Z pewnością jestem wartościowszym człowiekiem niż ty,ale dla ciebie powinienem spłonąć na stosie i pewnie nadasz mi od komuchów,bo to jest wasz jedyny argument.Zapamiętaj :Bóg nie mieszka w świątyniach ludzką ręką zbudowanych.Przypomnij sobie pierwsze przykazanie:Jam jest Pan Bóg twój,nie będziesz miał innych bogów obok mnie.Dlaczego jp2 stał się dla was ważniejszy od Boga,dlaczego modlicie się do zawsze dziewicy Maryji i do niezliczonej ilości świętych? pozdrawiam ,z Bogiem

podpisuję się pod tym tekstem obiema rękami.
poczekajmy na reakcję beretów.

Tyle problemow ronda ponumerowac i basta.

Ateistów do Czech. Won

Ateistów do Czech. Won

kaj żes był na wakacjach? w Baden-Baden.czymu mi to dwa rozy godosz,jak jo dobrze słysza?

Łagry, Auschwitz, ludożerstwo na Ukrainie, itd. itd. razem jakieś 60 milionów trupów w XX wieku były wynikiem jakiejś ideologii wywodzącej się z chrześcijanstwa, czy też z jego zaprzeczenia?

no to gdzie był Bóg i czemu nie ratował tych
60 mil.istnień ludzkich niedebilu?

Jako burmistrzowie Cieszyna mieli ogromne zasługi dla miasta.
Jan Paweł II jest ZBYT zasłużoną postacią, aby nazywać na jego cześć małe rondo i prowokować tym awantury, szczególnie w wykonaniu fanatycznych moherów.
Niech Jan Paweł II będzie patronem placu przed kościołem lub nowej ulicy, jeśli tego sobie zażyczą mieszkańcy.
Panie Ficek, konsultacje polegające na dyskusji z proboszczem S. i drugim proboszczem S. to nie konsultacje z mieszkańcami.
Radzę zmienić decyzję, bo czasy moherowe sie kończą, ludzie mają dość religijności na pokaz i następnej kadencji nie będzie.

Bo człowiek ma wolną wolę i tym się różni od małpy. Wolno mu też zanegować isnienie Boga. I to człowiek wymyślił faszyzm i komunizm, by wrócić do poziomu małpy. Ucieczka od wolności. Erich Fromm się kłania.

Czy nono i inni to też mocherowcy?

Moherowcami są nowi faryzeusze, udający pobożnych,
w rzeczywistości przepojeni nienawiścią.
Jan Paweł II jest dla mnie wzorem miłości bliźniego, dla moherowców jest gadżetem służącym do walki z ich wrogami

Niedebilu ,a kto poświęcał żołnierzy idących na front? Papież popierał faszystów,żołnierze niemieccy mieli na pasach napis:Bóg z nami.Więc mordowali w imię Boga.Chrześcijanie mordowali też w imię Boga indian w Ameryce,murzynów w Afryce i ludy pogańskie w Europie.Nierozumiem dlaczego ludzi niewierzących wyzywasz od komuchów i podajesz przykłady stalinizmu?Przecież ja nie bronię nikogo tylko piszę o fałszu chrześcijaństwa.

Jesteś głupszy od ameby. Powtarzasz bolszewickie brednie o papieżu popierającym faszystów itd itd. Papież błogosławił też komory gazowe, łagry syberyjskie oraz Pol Pota? Moze byś sięgnął po jakieś mądre lektury, chociażby po Johnsona "Intelektualiści", lub Solżenicyna. Ale cóż ja polecam półanalfabecie piszącemu razem słowa: nie rozumiem? Żal mi Ciebie.

Człowieku ,między nami taka jest różnica że ja nie obrażam Ciebie.Pomimo tego,że mamy odmienne poglądy nie wyzywam Cię od debili,półanalfabetów czy ameb.Traktowałem to jako wymianę poglądów,Ty zaś pokazałeś chrześcijańską miłość bliźniego.Skąd takie nerwy u Ciebie?Bo ktoś ma śmiałość napisać prawdę?Zakończę dyskusję z Tobą,bo nie ma sensu rozmawiać z kimś ,kto nie ma żadnych argumentów,tylko obraźliwe wyzwiska.Idź do kościoła i wyspowiadaj się księdzu,który być może ma kochankę,jest pedofilem lub wyciąga ostatni grosz od żebraka.Wyspowiadaj się ze swojej nienawiści do jakiegoś ateisty(też człowieka),Bóg z pewnością odpuści Ci .Żegnam

Ale ognista dyskusja (a raczej okładanie się cepami i maczugami - jak w kampanii wyborczej). A ja proponuję i inne nazwy: Greczki, Lenina, Stalina, Mołotowa, Kołchoźników, Przodowników Pracy, Rewolucji Październikowej, Brezniewa, Gomółki Wiesława, itp.... A te nazwy nie dla uczczenia, ale dla upamiętania (się) wszystkich świeżo nawróconych i nawiedzonych, że nazwy nazwami (ileż nazw w przeszłości miała np. obecna Głęboka, czy też Rynek??). Przyjdzie nowy wiatr historii i znów coś tam pozmienia!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama