, środa 26 czerwca 2024
Od izolacji, do integracji



Dodaj do Facebook

Od izolacji, do integracji

TEKST SPONSOROWANY
Stowarzyszenie Teen Challenge Chrześcijańska Misja Społeczna Oddział w Cieszynie realizuje od 1 września 2008 Program Europejskiego Funduszu Społecznego „ Od izolacji, do integracji. Program readaptacji społecznej i zawodowej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym”.
Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013, Priorytet VII: Promocja Integracji Społecznej, Działanie 7.2: Przeciwdziałanie wykluczeniu i wzmocnienie sektora ekonomii społecznej, Poddziałanie 7.2.1: Aktywizacja zawodowa i społeczna osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. W programie readaptacji społecznej i zawodowej uczestniczą osoby bezdomne, opuszczające jednostki penitencjarne, uzależnione, zagrożone uzależnieniem, dzieci i młodzież zagrożona wykluczeniem społecznym oraz ich rodziny. Od września 2008 w ramach projektu Europejskiego Funduszu Społecznego zrealizowano: 120 godzin poradnictwa rodzinnego, 40 godzin interwencji kryzysowych, 120 godzin warsztatów psychospołecznych, 270 godzin konsultacji indywidualnych, 150 godzin zajęć profilaktyczno-warsztatowych, 400 godzin pomocy psychologicznej, 400 godzin aktywizacji zawodowej, 140 godzin pomocy prawnej, 1280 godzin pomocy w nauce. W sumie z projektu skorzystały 1022 osoby.

Placówki realizujące projekt to:
• Klub Środowiskowy dla Dzieci w Cieszynie przy ul. Bóżnicza 5. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych socjoterapeutów. Dzieci uczestniczące w zajęciach mogą: skorzystać z podwieczorku, odrobić zadania domowe, skorzystać z pomocy w nauce, wziąć udział w zajęciach plastycznych, występach okolicznościowych, wyjść do Biblioteki Miejskiej, do kina, skorzystać z zajęć kulinarnych. • W Punkcie Konsultacyjnym ds. Narkomanii przy ul. Mickiewicza 12 prowadzone jest poradnictwo rodzinne, konsultacje indywidualne, pomoc w sytuacjach kryzysowych dla osób uzależnionych, zagrożonych uzależnieniem oraz ich rodzin. • Hostel przy ul. Motokrosowej 24 w Cieszynie prowadzone są zajęcia z zakresu aktywizacji zawodowej, pomocy socjalnej, prawnej i ergoterapii.
Projekt Kończy się 30 sierpnia 2010 rok.

Komentarze: (4)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

skorzystały 1022 osoby (?!) ale frekwencja, nie powiem. tzn. albo brak informacji, albo dostępne tylko dla wybranych!!!

i tak nie zmienia mojej opinii.

Mało o tym stowarzyszeniu wiadomo. Ale ja korzystałem z pomocy. Pewnie niezła kasa dla Państwa Reszków na ten mały punkt i niezła indoktrynacja. No cóż...

A boga jak nie było tak nie ma i po co to wszystko na cyckanie państwa polskiego.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama