, poniedziałek 22 kwietnia 2024
Nocek duży przyleciał z Czech i zawyżył nam statystykę
Spis nietoperzy przeprowadzili ekolodzy. fot. Wilk Dodaj do Facebook

Nocek duży przyleciał z Czech i zawyżył nam statystykę

MAC/Gazeta.pl
Nocek duży przyleciał z Czech i zawyżył nam statystykę

Tak wygląda nocek duży. fot. Wilk

Ekolodzy doliczyli się prawie 350 nietoperzy hibernujących w beskidzkich jaskiniach. Okazuje się, że na zimowy wypoczynek przylatują do Polski nawet zagraniczni goście.
Zimowy spis nietoperzy przeprowadzili członkowie Stowarzyszenia Ochrony Jaskiń „Grupa Malinka” oraz Stowarzyszenia dla Natury „Wilk”. Ich akcja objęła Beskid Śląski, Beskid Mały oraz zachodnią część Beskidu Żywieckiego.

Sprawdzili w sumie 43 jaskinie oraz jeden fort z okresu II wojny światowej. Znaleźli w nich prawie 350 hibernujących nietoperzy należących do 10 cennych gatunków, wśród nich byli: podkowiec mały, nocek duży, wąsatek, orzęsiony, mroczek pozłocisty, mopek... To więcej niż podczas zeszłorocznego liczenia!

Na pasjonatów nietoperzy czekały też niespodzianki. Okazało się bowiem, że beskidzkie jaskinie są wygodnymi zimowiskami nie tylko dla tutejszych nietoperzy, ale także dla zagranicznych gości. W jednej z jaskiń zastali samicę nocka dużego z obrączką założoną w Czechach. — Oznacza to, że w drodze na zimowy wypoczynek musiała pokonać prawie 100 km — mówią członkowie stowarzyszenia „Wilk”.
Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

To fajnie, że Czesi przylatują do nas na wypoczynek. Szkoda tylko że wybierają tak niszowe pensjonaty.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama