, sobota 25 maja 2024
Nikt  nie dba o starą jedynkę
Łączka. Stara jedynka, czyli droga niczyja. fot. WO Dodaj do Facebook

Nikt nie dba o starą jedynkę

WO
Ani gminy, ani powiat, ani województwo nie interesują się coraz bardziej katastrofalnym stanem starej jedynki między Cieszynem a Skoczowem. Nikt nie uważa się za jej właściciela.
Niegdyś wąska droga między Cieszynem a Skoczowem była głównym szlakiem komunikacyjnym prowadzącym do największego przejścia granicznego z Czechami. Jeździły tędy tiry, autokary, tysiące samochodów osobowych. I godzinami stało się w korkach. W końcu wzdłuż starej jedynki zaczęła się budowa nowoczesnej drogi ekspresowej. Gdy dwa lata temu prace zakończono, główny ruch przeniósł się na dwupasmówkę, ale stara droga, rozjeżdżona przez ciężki sprzęt budowlany, dalej cieszy się popularnością. Niestety, nikt o 5-kilometrową drogę nie dba. Dawny administrator, katowicki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowym i Autostrad, przekonuje, że „z chwilą uzyskania przez inwestora decyzji o użytkowaniu nowej drogi, stara przechodzi w gestię gmin”. A gminy Dębowiec, Skoczów i Goleszów też nie interesują się drogą, uważając ją za nie swoją, bo niczego nie dostały na piśmie. Poza tym, nie mają milionów na naprawę zdewastowanej drogi i jej utrzymywanie.

Problem ciągnie się już dwa lata. Ostatnio próbuje rozwiązać go starosta cieszyński Mirosław Kożdoń. — Wspieram gminy. Razem próbujemy włączyć starą jedynkę do zasobów wojewódzkich. To jest przecież typowa droga wojewódzka, bo łączy dwa powiaty, cieszyński i bielski. Po drugie skandalem jest, że gminom oddano ją zdewastowaną — uważa starosta Kożdoń.
Komentarze: (3)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Jak zginie 20 osób to wszyscy bydóm szukać winnych - problem polego na tym, że giną zazwyczaj pojedynczo a nie grupom i wszyscy mają spokój.
Dobrze że Gazetacodzienna napisała o tym zanim co się stało i je to odpowiedzialne podejści mediów a nie pisani po tym, jak uż się co stanie i oklejani stron czornymi wstążkami

No właśnie...

Zobacz.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama