, wtorek 23 kwietnia 2024
Neurologia po nowemu
Na pacjentów czekają nowe pomieszczenia i wysokiej jakości sprzęt. fot. Katarzyna Koczwara Dodaj do Facebook

Neurologia po nowemu

KK
Oddział neurologiczny z pododdziałem udarowym w otwarto w nowym pawilonie łóżkowym Szpitala Śląskiego w Cieszynie. Na tym nie koniec inwestycji w szpitalu.
Oddział neurologiczny do tej pory funkcjonował w pawilonie IV szpitala. Najbardziej uciążliwa dla pacjentów i personelu była konieczność przewożenia chorych na badania diagnostyczne do innych budynków. Teraz to się zmieni, bo oddział przeniesiono do nowego pawilonu. - Do użytku oddajemy zupełnie nowe pomieszczenia, posiadamy wysokospecjalistyczny sprzęt, na oddziale znajduje się sala intensywnego nadzoru jak i sale pobytu chorych w okresie "podostrym" - mówi ordynator oddziału Ryszard Sędziak. W pawilonie powstanie też oddział rehabilitacji neurologicznej.

Inwestycję sfinansowało Starostwo Powiatowe, wydając na ten cel 1,8 mln zł. Sprzęt zakupiony został przez stowarzyszenia i Fundację Zdrowia Śląska Cieszyńskiego.

W szpitalu w ostatnim czasie zrealizowano wiele kluczowych inwestycji.
 - Cały czas dążymy do tego, aby wszystkie oddziały były skoncentrowane w jednym miejscu. Przenieśliśmy już pediatrię, teraz oddział neurologiczny. Następny etap to przeniesienie Szpitala Elżbietanek - wyjaśnia Anna Bednarska-Czerwińska, dyrektor naczelny szpitala.

Podczas oficjalnego otwarcia oddziału neurologicznego starosta Czesław Gluza podpisał wartą 7 mln zł umowę z Urzędem Marszałkowskim na cztery nowe sale operacyjne. - Podpisana jest już umowa na szpitalny oddział ratunkowy, to kolejne 3,3 mln zł. Miarą naszej kultury jest to, w jakich warunkach się rodzimy i umieramy, naszym zadaniem jest zrobić wszystko, by przebiegało to w sposób godny - tłumaczy starosta.
Komentarze: (52)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Bogu Dzięki bo warunki pobytu w dotychczasowych pomieszczceniach neurologii to była tragedia. Oby tylko jeszcze obsługa tego oddziału podniosła swój "poziom"

sprawia wrażenie , zimnej, oślizłej żaby z fałszywym uśmiechem na twarzy?...

cieszyniok

No pięknie i znowu przed wyborami - czyli " KIEŁBASA WYBORCZA" P. Gluzy, plakaty na dzrzwiach szpitala P. Gluza.Może P. dyrektor zacznie usprawniać pracę Szpitala Śląskiego od działalności IZBY PRZYJĘĆ szkandalicznie co tam wyrabiają lekarze GJ. MSK i inni za taką kasę jaką dostaja to powinni ręce całować pacjentom.

Zagadka: jeżeli wiadomo, że biedna, gnębiona, ciemiężona, wyzyskiwana, poniżana, represjonowana, szykanowana, inwigilowana robotnica może podnieść w pozycji statycznie dogodnej 20 kg, to ile może podnieść pielęgniarka na neurologii w pozycji statycznie wymuszonej jeżeli pacjent jest nieprzytomny, waży 120 kg i jest „porobiony” od pięt aż po czubek głowy, a suwnic tam nie ma.

lepiej żeby nieuki siedziały w ostatniej ławce na tym forum !

Taki mądry jesteś a nie wiesz jak wybiera się Starostę ! Gluza to nie ma nic pewnego czy zostanie ponownie wybrany przez Radę Powiatu na starostę . Doucz się lepiej a nie wypisuj głupstw .

A przetargów na lokale użytkowe jak nie ma tak nie ma!!! Dwa bufety otworzyli bez obowiązkowego przetargu!!! Wkrótce ma się zająć tym prokuratura... Tam są takie przekręty że głowa boli!! Wiem bo tam pracuje.....

Dwa lokale na bufety (Firma Cateringowa i Wekwadrans BISTRO) zostały rozdane bez przetargu!! Dyrektorka sobie robi co chce w tym szpitalu jakby to był jej szpital. Ona to wszystko robi na pokaz!!!

Trzeba przyznać, że starostę mamy bardzo kulturalnego.

30 lat budowy, setki milionów utopione w pustych murach. Tylko komuna i cieszyński samorząd III RP sobie mogą na taki kaprys pozwolić.

a może jeszcze lepiej !

patriota RP

Wisła: śmieci w potoku

Problem ze śmieciami w naszych miejscowościach istnieje od wielu lat. Oprócz tego, że są one nagminnie spalane w przydomowych kotłowniach, to często są również podrzucane. Wylądować mogą wszędzie - w cudzym śmietniku, lesie, jeziorze czy przystanku. Niemiła niespodzianka czekała początkiem listopada na turystów i mieszkańców Wisły, ktoś do potoku na ul Roztoki wyrzucił 20 worków śmieci.

- 5 listopada jedna z mieszkanek Wisły anonimowo zgłosiła obecność śmieci w potoku, pod mostkiem w stronę ul. Roztoki. Około 20 worków śmieci zawierało odpady z remontu budynku. Śmieci zostały usunięte przez pracowników Miejskiej Służby Drogowej a koszty z tym związane poniosła Gmina Wisła, z której budżetu sfinansowano wywóz nieczystości. Niestety głupota ludzi, którzy utylizują odpady w lasach, potokach i na tzw. dzikich wysypiskach, powoduje ogromne szkody dla środowiska oraz estetyki naszej miejscowości. Należy z tym walczyć i zgłaszać takie przypadki odpowiednim służbom, gdyż za zabroniony proceder wysypywania śmieci, jeśli nie uda się ustalić sprawcy, w konsekwencji zapłacimy my wszyscy! – apelują władze wiślańskiego magistratu.

Jeżeli ktoś zna osobę, która 5 listopada wyrzuciła pokazane na zdjęciach śmieci do potoka, proszony jest o zgłoszenie do Straży Miejskiej w Wiśle (33/855-25-21). Stróże prawa zapewniają pełną anonimowość.

ludzie opamiętajcie się, zamiast cieszyć się,że otwarto nowy oddział dla ludzi, że będzie służył potrzebującym to wypisujecie nienawistne słowa, wulgaryzmy, obrażacie jedni drugich.Jesteście tacy bohaterscy bo ukrywacie się pod różnymi niby nickami.Nikt z was nie ma odwagi napisać,że to ja Józek pijaczyna pisze lub też Karolek ......Lecz wszyscy mądrzy, uczeni lecz tchórzliwi, co się z wami porobiło.Czy trochę poszanowania blizniego,nie używania wulgarnych słów,obrażania nie można już oczekiwać od internautów,podobno wykształconych.....

Boga i Ewangelii Pana Jezusa

Nigdzie poza Polską, nie spotkałem się z taką dosadnością, takim powszechnym użyciem, takim brakiem zahamowań i takim brakiem społecznej refleksji nad wulgarnością języka codziennego. Czy język polski jest najbardziej wulgarnym językiem?
Czy ludzie nie czują tej etykiety?
Czy staliśmy się w Polsce językowymi barbarzyńcami…

złorzeczyć ... (to Polacy robią nagminnie !)

byłam pacjentką oddziału NEUROLOGII a na badanie rezonasu jechałam do JASTRZĘBIA WŁASNYM TRANSPORTEM / szpital zainkasował z funduszu pieniądze a mnie obarczył kosztami transportu/ . Czy w nowym oddziale tez pacjenci będą ponosić koszty leczenia poraz drugi?/ pierwszym kosztem jest powszechna składka na ubezpieczenie zdrowotne/. Panie Gluza wstyd się juz pokazywać na fotografiach?

mnie brakuje love story Anny i Czesia.

A ja mieszkam w usa. Place za prywatne ubezpieczenie $240 miesiecznie (to jest 20% sumy, reszte placi moj pracodawca). Bylam ostatnio na mamogramie. W trakcie USG (po mamogramie) Pan doktor zasugerowal, ze zrobi biopsje, tak dla swietego spokoju. Nie mialam zbyt dobrych warunkow na przemyslanie, ani zbyt duzo czasu. Zgodzilam sie. Po miesiacu zaczely przychodzic rachunki. Bo biopsja, igla prowadzaca, extra usg, doktorzy-patolodzy, to wszystko jest extra. Musialam zaplacic dodatkowe $780.
Wiec albo w PL sie zgodzicie na reforme sluzby zdrowia i bedziecie placic, albo bedziecie miec za pol darmo, ale w waruknkach, jakie sa teraz...Nie ma takiego rozwiazania, zeby bylo super i za darmo. Niestety...

spoko, komuna za 10 lat więcej wybudowała niż 4 RP za 100 lat wybuduje. Ich nie stać na remonty, a co dopiero na budowę czegokolwiek. Dzisiaj przejeżdżałem ul. Filasiewicza, której remont został w tym roku zakończony. Na skrzyżowaniu w z ul. Macierzy Szkolnej jest studzienka jakieś 10 cm opadnięta. Jeszcze rok nie minął i już w zasadzie trzeba będzie remontować. Panie Cybulski, halo, gdzie Pan jest? Ach, wybory, pewnie nie było czasu sprawdzić.

mógłbym się z Tobą zgodzić gdyby nie jeden mały szczegół, u nas są inne zarobki i taki rachunek, większość ludzi nie była by w stanie zapłacić. Jeżeli uważasz, że tutaj ludzie świetnie zarabiają, po co pojechałaś do Stanów? Oczywiście, że to Twoja sprawa, ale....?

informacje masz prawdopodobnie z radia Erewań?...

Paranoja!! Po wypisie ze szpitala dostałam skierowanie do poradni neurologicznej celem leczenia wstrząśnienia mózgu a niestety mogą mnie przyjąć w maju przyszłego roku....to po co mi taka poradnia?

Zaplacic taki rachunek wcale nie jest latwo. Owszem, zarobki sa wieksze, ale tez wydatki sa zupelnie inne! Wynajem mieszkania- 3 pokoje- w malym miescie w tzw suburbs kosztuje srednio $1200+oplaty, zlobek-$160/tydzien (i to jest tanio jak barszcz, bo takie wieksze kosztuja ~$380/tydzien), naprawa sprzegla w aucie $800, itd. Zamoznym ludziom jest wszedzie dobrze, ale to ta srednia klasa wszedzie ma najciezej.
I nie wiem, gdzie wyczytales, jaobym myslala, ze w PL ludzie swietnie zarabiaja... A cele podrozowania po swiecie sa rozne. Piszac poprzedniego posta chcialam tylko podkreslic, ze niestety wszedzie jest ciezko i wszedzie sa doktorzy i dobrzy i konowaly...Pozdrawiam.

Czemu Moniko nie dopiszesz jeszcze, że paliwo i sprzęt AGD jest tańszy w USA niż w polsce?

a gdzie sa fotki czerwonej twarzy Czesia i zarumienionej Ani?

Tak, to prawda, że na rezonans do Jastrzębia jedzie się własnym transportem, w dodatku nie jedzie żadna opieka medyczna, a to przecież ładnych "parę" kilometrów. Ciekawa praktyka. Zastanawiam się, jak by się tłumaczyli, gdyby pacjent zginął w drodze. Bo jest przecież cały czas wpisany na oddział.

Ciesze się z nowego oddziału, bo nam się on należy i nie zamierzam nikomu dziękowac za to, szczególnie staroście i dyrektorce. To należy do ich obowiązków, za które dostają solidne wynagrodzenie. Ponadto na taki sukces pracują zwykli, niewidoczni we fleszach pracownicy. Gluza dośc dał się za swojej kadencji sfotografowac, wystarczyło zajrzec na str. powiatu, a miało się wrażenie, że tylko szanowny zarząd oddaje się pracy, a reszta wysypia się w pracy. Halo, urzędnicy starostwa, co wy tam robicie w ciągu dnia?

Do tego co pisze do mnie - nie wiem o co ci chodzi ,reklamy wiszą na dzrzwiach Izby przyjęć Sz,Ś. . Jeżeli chodzi o Izbę przyjęć to cała prawda widać ,że nie byłeś tam człowieku nigdy i nie znasz reali pracy tam zatrudnionych, I ZA ILE ONI ZŁ NA GODZ. TAM ROBIĄ LEKARZE. Więc nie opowiadaj bajek sam sprawdż i potem pisz swoje dyrdymały.

Tyle wiem z doświadczenia. Pieprzenie przedwyborcze mnie nie interesuje

z tym transportem własnym na rezonans to prowda, tak widać dyrektorka kręci z ordynatorem lody naszym kosztem.

Owszem. Benzyna tania. Ubrania tanie. Sprzet chinskiej produkcji tani. Prad tez jest tani w porownaniu z PL, woda rowniez. Uslugi, jakiekolwiek, drogie za to jak fix. Ubezpieczenie na auto drogie. Dentysta i wszelkie uslugi medyczne baaardzo drogie. Tutaj tez ludzie umieraja i chodza bez zebow, bo ich nie stac.

Jak się ma takich kandydatów jak Kuboszek to i
ostanie miejsce nie straszne.W razie czego zawsze
można doktorom przywalić.

od kiedy to o 8 rano widziałeś na izbie przyjęć lekarza,
ja widziałem ,przyjęcia poza kolejką,komputer zamiast
ułatwiać utrudniał,bo nie było cię w systemie, a byłeś.
Czyli jak pamiętam przyjęcia do szpitala 30 lat temu-
wtedy były szybsze, daj małpie zegarek

Nawet teraz , przy tym co opisujesz ,to mamy w ramach
ubezpieczenia.
Wiem to na 100 % bo sama miałam wycięcie guza piersi,
przechodzę regularnie mammografię co 2 lata i nikt
nigdy nie chciał ode mnie złamanego grosza,a wręcz
zachęcano mnie do zrobienia dodatkowych bezpłatnych badań.Dlatego gadanie o kosztach dla
bogatych jest to destrukcja i jak mówili PZPR-owcy
sabotaż.Pozdrawiam ,szczęśliwa po resekcji nieagresywnego raka piersi,zapomniałabym, byle nie
w Cieszynie ,bo doktorka chirurg przy drobiazgu
cieła całą pierś,to ją imiennie powinno się wskazać.
Jej byłe pacjentki,.ale cóż narzekać to fajnie ,ale pokazać rzeżnika to nie.

I to jest wlasnie ta roznica. W PL duzo rzeczy jest ciagle za poldarmo. I dobrze. Panstwo powinno sie starac o swoich obywateli. USA stara sie tylko o tych, co dobrze kombinuja, nie pracuja, nie biora slubu i robia sobie dzieci dla wiekszych dodatkow z opieki spolecznej. A klasa srednia placic musi. Czy na to ma, czy nie.
Gratuluje zwycieskiej walki i zycze niekonczacego sie zdrowia! A czemu sie boisz podac nazwisko doktorki? Jest na necie strona, gdzie mozna ocenic doktorow w PL (w swoim powiecie, miescie itd) i zostawic komentarz. Polecam, rowniez przy poszukiwaniu specjalisty.

Cieszyć się warto dopiero po przyznaniu odpowiednich funduszy przez NFZ - na cały rok.

czekała 3 godziny aż łaskawie spojrzy na nią lekarz z izby przyjęć w Cieszynie. W małopolskiej prasie chuczy. Z ul.Limanowskiego zabrała ją karetka ze Skoczowa. Lekarz wypisał ją ze zdjęciem rentgenowskim nie wyjąwszy śrutu z kolana. pocisk wyciągnięto dopiero w Oświęcimiu. Czy nie nadszedł czas żeby zacząc łamać sk...synom nogi? No pytam. Czy jest inny sposób?

..

sposób jest... ale najpierw zacznijmy pisać po polskiemu... np. huczy zamiast CHUCZY...

:)

Otwarcie oddziału neurologicznego godne podziwu, widać włożony trud pracowników, dyrekcji oraz starostwa. Zmiany w Szpitalu można dostrzec gołym okiem,nowa Izba Przyjęć, Oddział pediatryczny obecnie sala do rehabilitacji dla pacjentów neurologicznych. Życzę wszystkim pracownikom dalszych sukcesów i jak najmniej złośliwych i nieuczciwych komentarzy.

Złośliwe i nieuczciwe komentarze? Widać że albo nie byłas nigdy w cieszyńskim szpitalu albo masz dużo pieniędzy lub znajomości

Wylądujesz debilu kiedyś na izbie przyjeć to ci przejdzie bawienie się w Miodka

Czytając poniższe wypowiedzi żal mi Was wszystkich - brak wiedzy, agresja. Krytyczne wypowiedzi mogą napisać osoby, które nic nie robią w tym kierunku, tylko siedzą przed komputerem i czekają na wiadomości które można negatywnie skomentować. Dobrze, że rozwija się poziom inwestycji w Szpitalu, dobrze, że Szpital i Starostwo umieją pozyskiwać środki na te cele. Dzięki nim Szpital może sukcesywnie się rozwijać. Powinniśmy się cieszyć, że nowo otwarty oddział będzie służył potrzebującym.
Pozdrawiam

Do Obserwatorki: dziękujemy serdecznie za współczucie, ale jeśli ktoś napisze niewygodną prawdę to już musi być agresywny? Dyrektorka ABC jest fantastycznie medialną osobą ,dobrze ułożaną ze starostwem- jest sporo rzeczy zrobionych po nowemu.Tyle się dzieje , więc się ludziskom podoba! Szkoda tylko ,że personel został tak PASKUDNIE podzielony-FINANSOWO!!!! Stara kadra poprzesuwana ,albo zwolniona. Szykuje się outsorcing działu higieny i technicznego, a potem laboratorium. Ciekawy jestem ilu pracowników nowi "właściciele" pozwalniają i jakie głodowe pensje zaproponują- chociaż teraz już są głodowe!(co nie znaczy, że nie mogą być jeszcze niższe) Trzeba się pozbyć hołoty, a potem po kawałeczku sprywatyzować resztę.... I JAKIE OSZCZĘDNOŚCI BĘDZIE MIAŁO STAROSTWO!!!

A właśnie ze wiedza i to zpierwszej bo własnej ręki powoduje agresję w wypowiedzi. Byłem i doświadczyłem "opieki" tego szpitala wiec mówie Ci,spadaj

nareszcie nikt nie myje ta sama szmata ubikacji i szafek pacjentek,nareszcie jedzenie dostaje pacjent a nie rodzina kucharek,salowych,nareszcie liczy sie pacjent a nie kumple Kawuloka.Naleza sie remonty? to dlaczego ich nie bylo!!! Bo Kawulok tylko gadal i nic nie robil,A terz jeszcze przypisuje sobie innych prace DRANSTWO!!!!.wstyd mi za was wiesniaki zaczynam zalowac ze jestem stela.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama