, niedziela 19 maja 2024
Na osłodę 30 tys. zł odprawy
Jan Szwarc (w środku między byłym i obecnym burmistrzem Ustronia) zasiada w Sejmie od 2001 roku. fot. WO Dodaj do Facebook

Na osłodę 30 tys. zł odprawy

WO
Poseł Jan Szwarc z Ustronia (Sojusz Lewicy Demokratycznej) odejdzie z Sejmu z 30 tys. zł odprawy w kieszeni.
Odprawy w wysokości trzymiesięcznego poselskiego uposażenia (poseł zarabia co miesiąc ok. 10 tys. zł) dostaną tylko ci parlamentarzyści, którzy po wyborach nie wrócą do Sejmu. A Jan Szwarc zapowiedział niedawno w „Codziennej", że nie będzie kandydował do Sejmu po raz trzeci. — Choć polityk nigdy nie powinien mówić nigdy — zastrzegł.

Drugi poseł ze Śląska Cieszyńskiego Tadeusz Kopeć (PO) nie ma zamiaru czekać na 30 tys. zł odprawy i przygotowuje się do kampanii wyborczej. Najprawdopodobniej wystartuje z drugiego miejsca na liście PO. Pierwszy będzie Tomasz Tomczykiewicz, lider Platformy na Śląsku. Być może do Sejmu z listy PO wystartuje również pochodzący ze Śląska Cieszyńskiego eurodeputowany Jerzy Buzek. Jak donosi „GW", były premier jest na liście życzeń Donalda Tuska.

Kancelaria Sejmu szacuje, że na odprawy poselskie po wcześniejszym zakończeniu kadencji trzeba będzie wydać ok. 9 mln zł z budżetu państwa (po wyborach w 2005 r. do Sejmu nie wróciło ok. 300 osób). Do tego dochodzą pieniądze, które trzeba wydać na odprawy dla pracowników biur poselskich i remonty biur. Jak pisze „GW", w 2005 r. łączne wydatki związane z odprawami i likwidacją biur wyniosły ok. 16 mln zł.
Komentarze: (44)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

A kogo to obchodzi? Odprawy przewiduje prawo pracy i jeśli autor artykułu chciał wywołać jakieś tanie emocje, to chyba tylko na pewnej kategorii osób, przypuszczam sobie podobnych.

zgadzam sie z przedmówcą - odprawa to odprawa. dostają dużą kasę co miesiąc to i odprawy są duże. poza tym nie tylko Szwarc tą odprawę dostanie więc w czym rzecz??

XX prawo pracy posłów nie dotyczy!!!

Prawo pracy nie w sensie kodeks prawa pracy, lecz w sensie szeregu unormowań prawnych regulujących stosunek pracy nawiązany na podstawie powołania, mianowania czy stosunek pracy z wyboru, który w przypadku wykonywania mandatu przez posła ma miejsce.

Proponuję zajrzeć do ustawy: ustawa z 13.03.2003 r. o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników i do wykładni SN, zgodznie z którą przepisy ustawy obejmują też pracowników powołanych z wyboru.

Drugi poseł ze Śląska Cieszyńskiego Tadeusz Kopeć (PO) nie ma zamiaru czekać na 30 tys. zł odprawy i przygotowuje się do kampanii wyborczej. Najprawdopodobniej wystartuje z drugiego miejsca na liście PO

O Boze... Choc jaka partia kandydat...

Drugi poseł ze Śląska Cieszyńskiego Tadeusz Kopeć (PO) nie ma zamiaru czekać na 30 tys. zł odprawy i przygotowuje się do kampanii wyborczej. Najprawdopodobniej wystartuje z drugiego miejsca na liście PO.

O Boże... Choć jaka partia, taki kandydat

Jak zwykle tekst pisany na zamówienie polityczne - z Gazety Codziennej - zrobił się SZMATŁAWIEC CODZIENNY - takich pełno np. "NIE" , "Fakty" itd. - oj jeszcze się pan Trzcionka przejedzie na swoich kolesiach z PO - ŻENADA

Pan jest z Tela i homo sapiens? Milo mi czytac co Pan pisze, bo odzyskuję częściowo choć wiarę w istnienie tego gatunku na Ziemi Cieszyńskiej. W koncu to miasto zbudowali ludzie rozumni i z gustem. Pozdrawiam serdecznie.

Panie Redaktorze Szanowny! Jeżeli to ma być wiadomość codzienna, istotna dla Miasta, Regionu i mieszkańców to serdecznie gratuluję poczucia humoru. Rozumieć by należało, że mozna to nazwać inaczej "design" ogłupiania ludzi. Proponuję podać jeszcze co jadł Poseł wczoraj, co w pierwszej kadencji oraz kiedy się spotykał i gdzie z Renatką B.. Podać też kiedy przeklina a kiedy się spowiada. Bruk i dno! Dziwić się należy, że jeszcze niektórzy chcą TUTAJ poważnie odpowiadać. No ale to akurat rozumiem, władza lokalna nie dopuszcza nikogo do głosu, to sobie tu używają. Co do rozumu i gustu... wiadomo, że się nie dyskutuje. Do widzenia.

Pan jest z Tela i homo sapiens? Juz drugi dzis tutaj (:) Milo mi czytac co Pan pisze, bo odzyskuję częściowo choć wiarę w istnienie tego gatunku na Ziemi Cieszyńskiej. W koncu to miasto zbudowali ludzie rozumni i z gustem. Pozdrawiam serdecznie.

a posołwie z LPR i PiS-u oczywiście nie dostaną zadnej odprawy,ponieważ kancelaria Sejmu prześle ich odprawy na konto budowy Świątyni
Opatrzności i.t.d. Pozdrawiam

W miescie dupowlezów, dupotrząsów i wazeliniarzy zmieniających kubraczki przed każdymi wyborami, w mieście w ktorym eks kapusie odslaniają tablice ku czci ofiar stanu wojennego, w mieście gdzie (bez urazy dla Braci Odłaczonych, a masowo podłączonych do PZPR, vide wyniki wyborów w Wiśle i Trójwsi) protestanckie "cuius regio eius religio", wykastrowalo wolność myśli i wyobraźnię, w mieście w ktorym Głos Ziemi Cieszyńskiej do dziś redagują starzy zasłużeni towarzysze, i Ormowcy itd itd... wierzy Pan To pismo może wolne i niezależne? Wolne zarty.....

Jak siec cos nie podoba, to nie trzeba czytac. Na naszej stronie pojawia sie mnostwo roznych informacji. Nie tylko o poselskich uposazeniach. Zycze powodzenia czytajc wiecznie zywy GZC.

By wiedzieć czy coś się podoba, czy nie , trzeba najpierw to coś przeczytac. A propos.. czym Wy się różnicie od GZC? Formą eletroniczną.

pan WO poprostu jest żenujacy:(wstyd!!!!

Tym sie roznimy, ze w Codziennej mozecie pisac co wam slina na jezyk przyniesie.

Szwarc nic od 2001 roku dla nas nie zrobil, wiec za co te 30 patoli?! NIE NALEZY SIE

Tym sie roznimy, ze w Codziennej mozecie pisac co wam slina na jezyk przyniesie... To prawda, i piszemy lepiej niz Wy (:) Bo to nie slina na jezyk nam przynosi tylko rozum

To zapraszamy Cyniku do dzialu Opinie. Chetnie zamieszczamy w nim rozne opinie na rozne tematy. Moze napiszesz cos pod nazwiskiem, czy na to odwagi juz brakuje? Znajac zycie to tak.

Ile placicie od wiersza? Mam marnowac swój talent za darmo i podnosic Wam poziom pisma, a czytelnikom adrenaline? A pod nazwiskiem pisuje za wieszówkę. I nie w w kazdynm pismie. AW to Twoje nazwisko? (:)

Pod nazwiskiem pisuję za wierszówkę. I nie w kazdym pismie. I nie w każdym towarzystwie. Nazwisko ma się jedno (:)

WO to twoje nazwisko?

Napisalem w opiniach jako: Piotr Stanisławski. Podac wam numer konta bankowego? (:)

Klątwa Brunatnego Jelenia

Pozdrawiam serdecznie.

Panie Wojtku dziękuję za życzenia, myślę ze były nie tylko do "tutaj" podnieconych. Co do Posłów to tez jestem zdania iż są mieściny gdzie mają... dużo gorszych. No ale Sejm to odzwierciedlenie narodu. Z tym sie akurat zgadzam. Skoro tak to pierwsze miejsca z list nalezy SOBIE ODPUŚCIĆ

do INGI - puknij się w czółko i popytaj ludzi z Celmy, Uzdrowiska Ustroń, Kuźni Ustroń, Szpitala, Nadleśnictw… itd. czy Szwarc dla "Nas nic nie zrobił" - dla cwaniaczków, nierobów i krętaczy nie z robił nic to pewne !!! ale dla uczciwych, pracowitych ludzi (a takich jest większość na Śląsku Cieszyńskim) Pan Poseł Szwarc zrobił więcej niż możesz zrozumieć - tylko każdy wie że w jego naturze nie leży nie leżało i nigdy nie będzie leżeć chwalenie się swoimi osiągnięciami i działalnością - to skromny, szlachetny człowiek o nie spotkanej kulturze osobistej - każdy kto go poznał to potwierdzi - Bogu dzięki Inga że takich jak ty ten człowiek nie miał na swojej drodze szkoda jego czasu na takie coś... Co do poziomu pisaniny w gazecie codziennej to się rozczarowałem, mówiono mi że po panu Trzcionce nie należy się wiele spodziewać ale nie myślałem że pozwoli by w sumie ciekawy pomysł jakim jest ta gazeta zamienił się w polityczną agitkę PO – ciekawe czy napisze o tym jak panowie posłowie z PO Tomczykiewicz i Kopeć namawiają Izę Małysz do startu z list PO…. Ech te zasłużone działaczki…. Bidne to PO na Śląsku Cieszyński skoro ucieka się do takich nędznych chwytów – zresztą tutejsi redaktorzy też są dość bidni intelektualnie skoro sensacją dnia jest ile to też kto dostanie odprawy… może Pan Trzcionka pochwali się jakie miał stawki w Dzienniku Zachodnim za sponsorowane artykuliki , albo ile dostał jak z niego odchodził… redaktor też w sumie osoba publiczna…

Wal sie - Nie z Tela acz nie przejazdem - ja mam swoje zdanie, ty swoje. Tez poznalam tego czlowieka tyle ze ja do dzisiaj zaluje. Co on zrobil przez te lata poslowania. Przyklady? Chwala bogu ze Szwarc juz nie kandyduje. Ciekawe tylko jakiego VIPa lewicy wystawia za niego. A gazety, panie Wojtku, gratuluje. Przynajmniej jestesmy na biezaco z tym co sie u nas dzieje, a nie czytamy o wszystkim w GZC po dwóch tygodniach albo miesiacu.

Prosze bardzo. Szwarcowi z SLD, Kopciowi z PO, Falfusowi z PiS oraz radnym roznych ugrupowan proponowaliśmy napisanie kilku felietonów do działu Opinie. Na razie odpowiedział tylko Kopeć.

Na razie odpowiedział tylko Kopeć....................... Ciekawe kto mu napisze artykuł , bo w Sejmie był niemową.... Moze, jest tez niegramotny, z wyglądu na takiego wygląda (:) Po naszymu borok...

Daremna ta dyskusja. I tak ich wybiorą ćwoki ponownie. Kicham to ide spać. Dobranoc!

Drodzy Szanowni Posłowie i kandydaci na te "nomen omen" (przepraszam za wyrażenie) zaszczytne funkcje publiczne. Proszę Was, jak tylko można najuprzejmiej i najserdeczniej, abyście w kampanii zachowywali się godnie i z szacunkiem, jeżeli juz nie dla Nas to przynajmniej z szacunkiem dla samych siebie. Również dla obowiązującego prawa. W szczególności pragnę przypomnieć pewne wskazanie które, w formie pisemnej, dotarło na ziemię cieszyńską w listopadzie poprzedniego roku. Cytuję: "Państwowa Komisja Wyborcza odpowiadając... w sprawie zamieszczenia w numerze 22(637) na stronach 4 i 5 "Wiadomości Ratuszowych" z dnia 3 listopada 2006 r. materiałów agitacyjnych komitetów wyborczych oraz kolportowanie tego wydawnictwa na terenie Urzędu Miasta wyjaśnia, co następuje. Opisane działania noszą znamiona wykroczeń z art...." koniec cytatu. Dalej nie cytuję, ponieważ nie chcę psować Państwu dnia wnikliwym śledzeniem właściwej ustawy. Jak Koledzy i Koleżanki, tu obecni, zechcą, to oczywiście pismo ww. ma charakter jawny i jest dostępne. Proszę, oczywiście wyłącznie tylko zainteresowanych, aby skłonni byli nie tylko "szargać" osoby publiczne tutaj (w formie "lekko" tajnej) ale też jawnie zwracać im uwagę na wszelkie ewentualne wątpliowści co Ich niektórych poczynań. Realna rzeczywistość nakazuje wyrazić opinię, że jak Ktoś na starcie ma skłonność do "nadinterpretowania" prawa, może to czynić, znacznie skuteczniej, na dużo wyższych poziomie. Co widać, i słychać, i czuć.

..pewne wskazanie które, w formie pisemnej, dotarło na ziemię cieszyńską w listopadzie poprzedniego roku.................................................... Bardzo zainteresowało mnie pismo, ktore Pan zacytowal. W jaki sposób moglbym dotrzec to niego?

To wszystko nasza wina czyli wyborców,że mamy taki element w parlamencie.A oni biora duża kase i sie z nas smieja.

To wszystko nasza wina czyli wyborców,że mamy taki element w parlamencie.A oni biora duża kase i sie z nas smieja...................................
Prawa demokracji. Gdyby w jakims Panstwie (jak napisał Waldemar Łysiak) mieszkało 90 proc prostytutek i jeden biskup, prezydentem zostałaby prostytutka. Amen

Prosze zapytać w Radzie Miejskiej lub u pierwszego lepszego, najlepiej swojego Radnego. Sesja ostatni czwartek miesiąca chyba 27 września.

Ale szambo!

„Jest taki Kraj tu nad Wisłą, pod nieba szarym ołowiem, tu moje imię nazwisko…„ śpiewa Bard. Dalej powinno być tylko bardziej wzruszająco i szczytnie. Niestety, smutni ludzie dookoła, narzekania, siermiężność nie pozwalają na optymizm. Ciągle snem jest widok „… zasobnych Rodaków, w wytworną konfekcję odzianych…”. Wydawać by się mogło, w roku 1980 (1989), że już lepszej sytuacji być nie może. Wiedzieliśmy co było złe, były wzorce do korzystania, pomoc w porządkowaniu i większość obywateli zdeklarowanych zmieniać siebie i swoje otoczenie. Ni tylko zacząć żyć… godnie. Co się zatem stało, że a.d. 2007 mówimy o sytuacji w Kraju, per „szambo”? Jak to zwykle w Polsce wszyscy mają rację i wszyscy wszystko wiedzą. Mało tego Nikt nie czuje się winny, że decydujące funkcje i fotele publiczne trafiają osobnicy, wypisz wymaluj jak za nieboszczki Komuny. Typ nie tylko BMW ale zwykła ś…. Niewielu zauważa, że to Nasze wybory posadziły Ich na tych fotelach. MY pozwoliliśmy aby ten czy inny kacyk kupował COŚ za cenę kilkunasto- czy nawet kilkadziesiąt razy niższą niż jej wartość i jeszcze mówił, że nic w tym zdrożnego nie widzi, poprawiając medalik na szyi. MY pozwoliliśmy aby w Naszym imieniu przemawiały Osoby które mają kłopoty z wyartykułowanie paru swoich i Naszych myśli. Kwestii innych niż partyjne wskazania lub wręcz, wyłącznie myśli wodza. Jest jak w starym PZPR-e, idą takie siermięgi dwa kroki z tyłu i nawet jak Wódz puści bąka to mówią, że to perfumeria oraz przykład dbałości partii o ochronę środowiska. Faktem jest, że odkryliśmy parę talentów. Na fotelach gdzie zdawało by się trudno jest o chwilę wolnego czasu zasiadły osobniki które jednocześnie zdawały maturę, robiły studia, realizowały przewody doktorskie itp.. Normalnie giganci. W dodatku wielu z nich to równocześnie: dyrektory, prezesy, menagery i inne pieroństwa. Niektórych nawet nie pamiętają ile tego jest. Najlepiej kilkanaście funkcji, dla podkreślenia swojej ważności i wyjątkowości. Niech nie Twoja lewa ręka co robi prawa… czy jakoś tak było? Normalnie wstydzić się trzeba Narodzie, że do tej pory „Kraj tu nad Wisłą” nie docenił takich samorodnych talentów. Doceniała komuna? Bida sekretarzyna był „udziałowcem” od kółka różańcowego, przez szkołę i harcerstwo, do miejsko-powiatowego rajcostwa. Radził wszystkiemu. Miał… to co innym przychodziło z takim trudem albo przy pomocy zasady „tym chata bogata…” Mało tego, MY jeszcze się ośmielamy Ich czepiać, chcąc aby choć chwilę pomyśleli. I to przy czym: jakichś głupich ustawach. Niewdzięczność Narodu jest doprawdy karygodna. No to pokarało Nas. Jak nie umicie posłużyć się ołówkiem „za kotarą” to niech Wam bedzie… jeszcze gorzy. Jak chcecie bezmyślnie powtarzać za TV to… niech Wam będzie jeszcze gorzy. Na koniec można golnąć parę piw i znowu wrócić do Barda śpiewając „… tutaj się zabawą żyje, za to tępe rządzą głowy a czasami kretyn z kijem bejzbolowym.” Tak trzymać, wyborcy!!!

Do "Kopeć literat hi hi". Jeśli Kopeć jest "niemową" i "niegramotny" to ty przyjacielu, bez urazy, jesteś ślepym i głuchym analfabetą , o posługiwaniu się internetem nie wspomnę. Z wszystkich posłów podbeskidzia ma w dorobku najwięcej wystąpień, interpelacji i zapytań, z tego wiele dotyczy naszych spraw lokalnych. Pisał o tym "DZ", "Kronika Beskidzcka", "GZC" o stronie WWW sejmu nie wspomnę. Nie wstydź się czytać!

Swietny tekst. Gratulacje

Swietny tekst. Gratulacje. Dotyczy Jest taki kraj?

Rozumiem, ze to pierwszy tekst sponsorowany w kampanii wyborczej Pana Kopcia. Gratuje poziomu jezyka.

Nie doszukujcie się podtekstów partyjnych. NIech każdy zostanie przy "swojej" jak MUSI albo chce. NIe znaczy to że musimy wybrać TYCH SAMYCH POSŁÓW. Na listach będą też inne "niegłupie" nazwiska, niźli tylko liderów. Co do tego że większości aktualnych Posłów (moim zdaniem wszyscy) nie powinno być w Sejmie, nie mamy chyba wątpliwości? Oni już się WYCZERPALI. NIC, naprawdę nic się nie stanie jak w poszczególnych, przepraszam za wyrażanie, partiach, publiczne fory dostaną "nieco inni". Różnica między tym na pierwszym a ostatnim miejscu jest taka, że TEN na górze mysli już wyłącznie o pratii (jej wodzu) a TEN na końcu ma jeszcze odrobinę kontaktu z Nami. nominalnie awans partyjny tego ostatniego polega wyłącznie na tym jak bardzo "ukocha" swojego wodza i idola, szmacąc się przy tym na każdym kroku. Dajmy zatem ostatnim teraz trochę "fory", niech się wykazują, póki jeszcze nie zgłupieli do końca, a My przy NIch.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama