, poniedziałek 11 grudnia 2023
Młodzi wierzą w magię siódemek
Daria Budzik z Pawłowic i Bartosz Zieliński ze Strumienia pobrali się w sobotę w Cieszynie. Oboje wierzą w magię trzech siódemek. fot. WO Dodaj do Facebook

Młodzi wierzą w magię siódemek

WO
Młodzi wierzą w magię siódemek

Janina i Andrzej Zielińscy ze Strumienia 7.7.2007 obchodzili 28. rocznicę ślubu. Pobrali się 7.7.1979. fot. WO


Młodzi wierzą w magię siódemek

Dorota i Wojciech Ryszkowscy tuż po ślubie. W nosidełku ich 4-miesięczny Michałek. fot. WO


Młodzi wierzą w magię siódemek

Uczestnicy ślubu Doroty i Wojtka Ryszkowskich za rok nie będą się mogli wymówić, że zapomnieli o rocznicy. Bo kto zapomni o dacie 7.7.2007. fot. ER


Młodzi wierzą w magię siódemek

Paweł Tekieli poprawia kwiaty na swoim cadillacu, którym zaraz powiezie na przyjęcie weselne do Wisły młodą parę z Cieszyna. Wypożyczenie limuzyny na cały dzień kosztuje 1200 zł. fot. WO

Jeżeli za rok będziecie tłumaczyć się przed współmałżonkiem, że zapomnieliście o pierwszej rocznicy ślubu, bo data wyleciała wam z głowy, to bądźcie pewni, że wam nie uwierzy. Bo jak tu zapomnieć o ślubie zawieranym 7.7.2007.
Magiczna data, jak mówią przesądni, w niektórych rejonach Polski przyciągnęła przed ołtarze i do urzędów stanu cywilnego dziesiątki młodych par. Byli nawet tacy, którzy próbowali zarabiać na dacie z trzema siódemkami i odsprzedawali sobotni termin. Na Śląsku Cieszyńskim wielkiego szału nie było. W Wiśle i Cieszynie odbyły się po cztery śluby cywilne, a w Ustroniu tylko trzy. — Bywały już soboty, że mieliśmy sześć ślubów — mówi Gazeciecodziennej.pl Artur Lorek, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Cieszynie.

Jako pierwsi w sobotę na ślubnym kobiercu w USC w Cieszynie stanęli 25-letnia Daria Budzik z Pawłowic i o dwa lata starszy Bartosz Zieliński ze Strumienia. — To Bartek wymyślił tę datę — tłumaczy panna młoda. — Pierwotnie planowaliśmy się pobrać 27 października, ale obawialiśmy się o pogodę i postanowiliśmy przesunąć uroczystość na lato. A dlaczego 7 lipca? Moi rodzice pobrali się 7 lipca 1979 roku i są bardzo udanym małżeństwem. Do dzisiaj się kochają. Postanowiłem wziąć z nich wzór i też skorzystać z magii siódemek — opowiada młody żonkoś. Janina i Andrzej Zielińscy w dniu ślubu ich syna obchodzili 28. rocznicę własnego ślubu. Byli szczęśliwi, że Bartek postanowił wziąć z nich wzór. Oboje przekonują, że siódemki przyniosły im szczęście i wierzą, że tak samo będzie w przypadku ich syna. — Ale młodzi muszą zapamiętać, że to nie siódemki w udanym związku są najważniejsze. Liczą się przede wszystkim szacunek i miłość. Ja nie pamiętam, kiedy się z żoną kłóciłem — uśmiecha się pan Andrzej.

W sobotę przed ołtarzem stawały też młode pary, które zupełnie nie planowały ślubu licząc, że trzy siódemki w dacie zagwarantują im powodzenie w małżeństwie. — Wstępnie ślub planowaliśmy w czerwcu, ale wszystko się przesunęło. Data wyskoczyła przez przypadek. Nie zabijaliśmy się o nią — mówi 23-letni Wojciech Ryszkowski z Cieszyna, który w sobotę założył obrączkę na dłoń Doroty. Dodaje jednak, że data bardzo mu się podoba, bo nie będzie miał problemu z pamiętaniem o rocznicy ślubu. — Trzymamy za słowo — śmiali się goście młodej pary.
Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Niechaj żyje Mloda Para-a o resztę niech sie bocian stara !!!

Ja sie zenilem 13 o 13... I zyje.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama