, poniedziałek 26 luty 2024
Lali wódkę, fałszowali banderoleDodaj do Facebook

Lali wódkę, fałszowali banderole

PAP/WO
Dwie nielegalne rozlewnie alkoholu zlikwidowali w okolicach Cieszyna funkcjonariusze Straży Granicznej. Zatrzymano cztery osoby.
Straż Graniczna zabezpieczyła łącznie ponad 3,2 tys. litrów alkoholu wartości blisko 200 tys. zł, dwie kompletne linie rozlewnicze wraz z półproduktami do wytwarzania różnych gatunków wódek, a także etykiety — poinformował w sobotę rzecznik prasowy Śląskiego Oddziału Straży Granicznej major Grzegorz Klejnowski.

Klejnowski powiedział, że w czasie kontroli drogowych Straż Graniczna wielokrotnie ujawniała osoby, które posiadały przy sobie alkohol bez polskich znaków akcyzy. — Przeprowadzona analiza pozwoliła nam wytypować dwa miejsca, skąd mógł pochodzić alkohol. Kontrola potwierdziła podejrzenia. Na dwóch prywatnych posesjach w rejonie Cieszyna działały nielegalne rozlewnie alkoholu — poinformował.

O dużej skali procederu świadczą setki pustych butelek, tysiące etykiet oraz — prawdopodobnie sfałszowanych — znaków skarbowych akcyzy. — W jednej z rozlewni wszystkie znaki akcyzy miały ten sam numer. To świadczy o ich sfałszowaniu — powiedział Klejnowski.

Zdaniem rzecznika, dystrybucją nielegalnego alkoholu zajmowały się prawdopodobnie cztery osoby. Dwie kobiety i dwóch mężczyzn, mieszkańcy Podbeskidzia w wieku od 30 do 51 lat. Odpowiedzą za wprowadzanie do obrotu alkoholu niewiadomego pochodzenia. Wszczęte zostało też dochodzenie, które ma wyjaśnić m. in. skąd pochodził nielegalny spirytus.
Komentarze: (5)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dyć to się nie godzi! Chopy pewnie jaką impreze rodzinną szykowali. Dycki jak jo i starzyk pojechali na weseli to pod naszym stołem leżało dycki tela butelek, że liczba podano powyżyj to abstrakcja. Dyć u mie jak starzyk pije to potym przez miesiąc nie poradzi babuci odbywać. Nie wiecie może czy za pijaństwo bieróm ełra spatki do unije?

Podniyść podatki i akcyzy, to pómoże...
a szfarnymy synkowi polecom Kabaret moralnego niepokoju i skecz z dopłatami z uni, który kończy sie " a ja wam zeżre tego kreta" ;D

Lubie uczestniczyc w roznorodnych dyskusjach na forach gazety codziennej i ox.
Niestety od pewnegop czasu jak sie narodzil "szwarny synek" zaczyna mi to przypominac BELKOT z forum na na onet.pl...
PROSZE pisz o faktach a nie wypisuj totalnych bzdur!!! Pozdrawiam

Zgadzam sie z Cieszyniakiem. Pisz o meritum Szwarny Synku.

Erwinie pozdrawiam i zycze milego dnia!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama