, wtorek 5 marca 2024
IX Bielskie Targi Edukacyjne - Twoja edukacja na wyciągnięcie ręki
IX Bielskie Targi Edukacyjne potrwają od 15 do 17 lutego. Fot. ARC Dodaj do Facebook

IX Bielskie Targi Edukacyjne - Twoja edukacja na wyciągnięcie ręki

KK
IX Bielskie Targi Edukacyjne - Twoja edukacja na wyciągnięcie ręki

Wstęp na targi jest bezpłatny. Fot. ARC


IX Bielskie Targi Edukacyjne - Twoja edukacja na wyciągnięcie ręki

Honorowy patronat nad targami objął prezydent Miasta Bielsko-Biała oraz Śląski Kurator Oświaty. Fot. ARC

Czym się kierować przy wyborze szkoły? Jakie profile klas cieszą się największym zainteresowaniem? Jaki kierunek studiów wybrać i na jakie zawody jest największe zapotrzebowanie? Już wkrótce odpowiedzi na te i wiele innych pytań będzie mogło znaleźć kilkanaście tysięcy uczniów, maturzystów i pedagogów. Do Bielska-Białej zjeżdżają bowiem przedstawiciele kilkudziesięciu szkół publicznych i niepublicznych, aby wspólnie z lokalnymi szkołami zaprezentować się na Bielskich Targach Edukacyjnych.
- Są to szkoły i placówki edukacyjne wszystkich szczebli z naszego regionu, ze śląskich i krakowskich ośrodków akademickich, a także z wielu innych, nieraz odległych regionów Polski - informuje organizator.

Cechą wyróżniającą tego ważnego wydarzenia edukacyjnego jest jego otwarta formuła, a jedynym ograniczeniem wystawców - ich pomysłowość. Na targach będą wręczane tradycyjne ulotki i broszury, ale będzie też okazja do bezpośrednich rozmów z przedstawicielami szkół. Dodatkową atrakcją będą liczne pokazy, prezentacje dokonań uczniów, zajęcia sportowe.

Szkoły zawodowe prześcigają się w pomysłach na zobrazowanie profilu ich nauczania, chwalą się nowinkami technicznymi, takimi jak bezzałogowe modele lotnicze czy chodzące roboty. Na targach można będzie zrobić sobie makijaż i pozwolić się uczesać uczniom szkół fryzjerskich i kosmetycznych czy przejść przyspieszony kurs pierwszej pomocy przedmedycznej. W czasie trzech targowych dni na specjalnej estradzie koncertować będą szkolne zespoły muzyczne, odbywać się będą pokazy mody, quizy językowe i konkursy z nagrodami.

PISALIŚMY: Studenci Uniwersytetu Śląskiego bez sieci

Uczniowie, którzy odwiedzą targi będą też mieli niepowtarzalną możliwość porozmawiania z uczniami, studentami i profesorami interesujących ich szkół i zasięgnięcia informacji na tematy, których nie ma na stronach internetowych.

Cieszące się ogromnym zainteresowaniem zwiedzających wydarzenie od lat dostarcza uczniom i ich rodzicom obszernych informacji niezbędnych do świadomego i rzetelnego wyboru dalszej drogi edukacji. Atutem targów jest nie tylko wysoka frekwencja zwiedzających, ale i skierowana do nich kompleksowa oferta. Targom towarzyszy bowiem bogaty program konferencji i spotkań adresowanych nie tylko do uczniów, ale do nauczycieli i osób dorosłych zainteresowanych poszerzaniem wiedzy.

W bieżącej edycji targów dodatkowo, aby zwiększyć frekwencję młodzieży, organizatorzy we współpracy ze szkołami wyższymi ufundowali nagrodę w postaci sprzętu komputerowego dla szkoły średniej, której uczniowie w grupach zorganizowanych najliczniej odwiedzą targi.

Honorowy patronat nad targami objął prezydent Miasta Bielsko-Biała oraz Śląski Kurator Oświaty.

IX Bielskie Targi Edukacyjne odbędą się w dniach 15-17 lutego w Hali Sportowej BKS przy ul. Rychlińskiego 19 w godz. 9.00-16.00. Wstęp na targi jest bezpłatny.
Komentarze: (4)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Łatwość dostępu do akademickich dyplomów stawia dziś fundamentalne pytanie o stan umysłów ich posiadaczy. Beneficjenci polskiej oświaty, czy może jej ofiary?

To prawda ze prywatne uczelnie maja rozny poziom edukacji ale to nie znaczy ze to żle ze istnieja i ksztalca bo to na plus wiec nie warto tego krytykowac bo te targi bez prywatnych szkol bylyby ubogie !!! Dobrze ze sa organizowane a petent powinien dobrze sie dopytac zeby cos prawdziwego o szkole wiedziec i dobrze potem wybrac . Ale takie imprezy sa potrzebne na pewno !!

Lech Wałęsa został doradcą rektora Uniwersytetu Gdańskiego ds. globalizacji. Były prezydent będzie prowadził otwarte wykłady i spotkania dyskusyjne ze studentami – poinformowała rzeczniczka uczelni Beata Czechowska-Derkacz.

Niestety mamy niski stopień wykształcenia polskiego społeczeństwa, którego wcale nie podniosło wyprodukowanie przez prywatne pseudowyższe uczelnie tysięcy ćwierćinteligentów (co powszechnie uznaje się za jeden z największych sukcesów III RP).

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama