, wtorek 23 kwietnia 2024
Grasowała parszywa trzynastka
Sprawę prowadzi Andrzej Hołdys, prokurator rejonowy w Cieszynie. fot. WO Dodaj do Facebook

Grasowała parszywa trzynastka

WO
Dzięki cieszyńskiej policji w 2005 roku do aresztu udało się posłać 13-osobowy gang włamywaczy, który plądrował sklepy na całym Śląsku. Za kilka dni wszyscy usłyszą przed sądem surowe wyroki.
Sprawę od początku prowadzi Andrzej Hołdys, prokurator rejonowy w Cieszynie. — Trzynastu oskarżonym przedstawiliśmy łącznie 105 zarzutów — mówi prokurator. Grupa działała sześć lat. Początkowo gang napadał na bary. Z czasem przestawił się na duże sklepy z elektroniką lub elektronarzędziami. Działali bardzo szybko. Rozbijali drzwi, wpadali do sklepu, zabierali co popadnie i zwiewali samochodem. Raz wynosili towar wart 20 tys., innym razem 100 tys. zł. Potem poprzez paserów upłynniali go na czarnym rynku. — Grupa była świetnie zorganizowana. Miała szefa, kierowców, ludzi do wybijania witryn i drzwi, stania na czujce i wynoszenia towarów — opowiada Andrzej Hołdys.

Wpadli w Cieszynie po obrobieniu dwóch sklepów przy ul. Stawowej i Bielskiej. — Działali na całym Śląsku, ale rozbiliśmy tę grupę dzięki działaniom naszej policji w 2005 roku. Łącznie gang dokonał około 40 napadów na sklepy. Główny oskarżony, mieszkaniec Tychów, przyznał się do zrabowania towarów o łącznej wartości 345 tys. zł — mówi prokurator Hołdys.

Sprawa przeciwko gangowi toczy się przed Sądem Rejonowym w Tychach. W sierpniu wszyscy oskarżeni powinni usłyszeć surowe wyroki skazujące.
Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

ty sie chcesz wybic to zacznij cos robic andrze a nie siedzisz i opowiadasz gazecie bzdury a twoje teorie o grupie przestepczej sad obala i nie obrazaj obywatela bo parszywy to ty mozesz byc

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama