, czwartek 18 kwietnia 2024
Gmina funduje internet
Na razie z darmowego internetu mogą korzystać osoby mieszkające w pobliżu urzędu. fot. Dorota Kochman Dodaj do Facebook

Gmina funduje internet

DOROTA KOCHMAN
Gmina funduje internet

Wicewójt Dębowca Artur Kulesza zapewnia, że jeśli UE dofinansuje projekt, prace nad darmowym internetem ruszą pod koniec roku. fot. Dorota Kochman

Mieszkańcy centrum Dębowca mogą w swoich domach za darmo korzystać z internetu. Łącza udostępnia im Urząd Gminy. Wkrótce bezpłatny internet ma się „rozlać\" na całą gminę!
Z darmowego internetu mogą korzystać osoby mieszkające w pobliżu urzędu. ― Wykorzystaliśmy urządzenia, dzięki którym gmina komunikuje się z oczyszczalnią ścieków. Nie były one w pełni używane, więc udostępniliśmy łącza mieszkańcom. Nie jest to typowy hot spot, trzeba mieć dane użytkownika i hasło, ale te bez problemu udostępnia nasz informatyk. Nie pobieramy za to żadnych pieniędzy ― mówi zastępca wójta Artur Kulesza.

Na tym nie koniec. Wkrótce z darmowego łącza będą mogli korzystać wszyscy mieszkańcy gminy. ― Złożyliśmy projekt w ramach subregionalnego systemu rozwoju, który przeszedł pierwszą turę selekcji i mamy nadzieję, że dostaniemy na ten cel pieniądze. Chcemy udostępnić darmowy internet dla wszystkich mieszkańców gminy, bo dotychczasowa sieć jest kiepska i niewiele osób może z niej korzystać ― dodaje Kulesza.

Jeśli środki unijne się znajdą, pierwsze prace przy budowaniu sieci nadajników rozpoczną się na przełomie roku.
Komentarze: (9)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

tak trzymać

Świetny pomysł - gratulacje!

Bardzo ciekawe i mało relne już rok temu płyneły obietnice, że internet będzie dostępny na przełomie 2007/2008. Niestety na obietnicach i marzeniach sie skończyło. Jeżeli sieć ruszy za 3 lata uznam to za sukces. I prosze nie wprowadzać mieszkańców w błąd.

czyli wpuszczeni w kanał.

a kiedy w cieszynie ??"

i administratora z jajami bo wieczorami jest kicha

Niedługo przeczytamy wywiad o tym jak to Skoczów zamierza to samo. Oczywiście tylko jak zamierza.

Finlandia, Singapur i jeszcze jakieś jedno państwo mają darmowy internet na terenie całego kraju, jak radio. Skoro to jest możliwe technicznie, powinny za tym pomysłem podążac też inne państwa, ale oczywiście kapitaliści będą sabotowac takie pomysły, w końcu najważnieszy dla nich jest zysk.

darmowy internet jest tez w Korei Południowej i to szybkość ponad 8MB/s i chyba nawet szybszy.Przez internet można tam oglądać filmy i telewizję.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama