, piątek 23 luty 2024
Freestyle City Festival: Młodzi, zaangażujcie się!
Podczas zeszłorocznego Freestyle City Festival w pomoc zaangażowanych było 120 wolontariuszy. fot. Wojciech Trzcionka. Dodaj do Facebook

Freestyle City Festival: Młodzi, zaangażujcie się!

JM, INFO. PRAS.
Chcą pomagać i angażować się w wydarzenia w przestrzeni miasta. Mają kompetencje, aby współtworzyć rzeczywistość również innych festiwali i imprez, po obydwu stronach Olzy. Organizatorzy Freestyle City Festival apelują: Młodzi, zaangażujcie się!
- Tworzymy jedno z najbardziej innowacyjnych przedsięwzięć pedagogicznych. Jeśli ktoś pyta, co to znaczy kreatywność i nowoczesna edukacja, to odpowiadamy, że właśnie wolontariat ulicy, wolontariat miasta, uczestnictwo młodego człowieka w świecie dostępnym, a nie tylko widzianym przez okno z klasy szkolnej. Dialog międzypokoleniowy i nauka przez działanie to główne wartości naszej dydaktyki - tłumaczy Michał Paluch, pedagog, współorganizator Freestyle City.

Przed rokiem organizatorom festiwalu udało się zaangażować w pomoc ponad 120-osobową rzeszę młodych ludzi z całego powiatu. W tym roku postanowili pójść krok dalej. - To było jedno z ważniejszych doświadczeń w moim życiu. Jakość i ilość szkoleń dla zarządu wolontariatu, nowe podejście, wartości, jakie nam przyświecały, aktywność publiczna - to wszystko sprawiło, że się rozwijamy i chcemy działać dalej. Zapraszamy do współpracy każdego, kto czuje w sobie pozytywny niepokój. - podkreśla Andrzej Sitek, pedagog, członek prezydium wolontariatu FCF 2010, nagrodzony Medalem Honorowym 1200 lecia Cieszyna za działania z młodzieżą.

Dla uczniów i studentów rozpoczyna się właśnie cykl szkoleń z komunikacji społecznej, zarządzania w zespole, pracy w presji stresu i czasu, wystąpień publicznych, współpracy z urzędnikami, przepisów prawnych i wielu innych kompetencji pozwalających na świadome i aktywne działanie w przestrzeni publicznej. – U nas nie ma lepszych i gorszych. Mam problemy w nauce, ale dla kolegów z FCF nie było to obojętne. Pomogli mi w nauce poprzez alternatywne podejście do przedmiotu. Ten wolontariat jest szalony, ale z drugiej strony bardzo praktyczny – opowiada Kacper Plisz, licealista z Cieszyna.

– Te działania to taki pedagogiczny fenomen nie tylko na skalę miasta czy regionu, ale możliwe, że w przyszłości również całego kraju. Ci młodzi ludzie godni są współpracy z każdym. Wspieramy te działania tym bardziej, że Komisja Europejska ogłosiła rok 2011 rokiem wolontariatu - dodaje Krzysztof Herok, radny Cieszyna, podharcmistrz ZHP.

Osoby zainteresowane wolontariatem więcej szczegółów uzyskają pod numerami telefonów: 509 346 761 oraz 608 515 342.

Foto

fot. materiały prasowe
Komentarze: (12)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

ciekawe połączenie: prywatna firma i wolontariat??
http://weblog.infopraca.pl/2009/09/kiedy-wolontariat-nie-jest-wolontaria...

wyswiadczyles komus cos za darmo? Nie? Przyszlosc Twoja widze marno. Big Thumb up!

Dziękuję za komentarze, życząc zarazem udanego świątecznego weekendu, z nadzieją na spotkanie w naszym biurze, gdzie zapraszamy szczególnie osoby sceptycznie nastawione do zmian. Jest fajnie, dużo młodych ludzi i generalnie do przodu.

"dlaczego" "pick up" czy "jo" to nickname czy jak wolisz ksywka -powszechnie używane przez użytkowników sieci, uczestnikow forow dyskusyjnych itd jak świat długi i szeroki - a nie IMIĘ drogi Michale

to juz nie pierwszy tekst pana Palucha ktory czytam tu czy na ox i za kazdym razem zastanawiam sie kto "kupuje" te bajki? "jedno z najbardziej innowacyjnych przedsięwzięć pedagogicznych" "Jeśli ktoś pyta, co to znaczy kreatywność i nowoczesna edukacja, to odpowiadamy, że właśnie wolontariat ulicy, wolontariat miasta, uczestnictwo młodego człowieka w świecie dostępnym, a nie tylko widzianym przez okno z klasy szkolnej." wiejski PR bez dwóch zdań

Witaj „Dlaczego”. Freestyle City ma swoje biuro prasowe. Organizuje konferencje prasowe, wysyła newslettery, przeprowadza wywiady i działa zgodnie z założeniami media relations. Lokalne Redakcje mogą korzystać z naszych doniesień wedle własnego uznania. Warto nas bliżej poznać. Ja nazywam się Michał. Twoje imię to „Dlaczego”, kolegów lub koleżanek poniżej to „Jo” i „Pick up” bardzo chętnie Was poznamy. Wszystkie spotkania Wolontariatu FCF są otwarte dla każdego.

na konkurencyjnym portalu jest artykuł o dokładnie tej samej treści. Jeżeli jest napisane, że Pan Paluch "tłumaczy", to komu tłumaczy - Wam czy konkurencji? Kto przeprowadzał wywiad?

nie ma to jak nabyć darmową, siłę roboczą, wmawiając, że są to działania pedagogiczne!

cieszę się, że młodzi się wyżywają ale po co okraszać to bełkotliwym żargonem pedagogicznym, nie będe wskazywał paluchem...

zawracanie głowy...free-style w wyciskaniu pieniędzy, jak w sokowirówce! młodzi dają się nabierać na "dreszczyk emocji"...

"wolontariat ulicy jako forma uczestnictwa młodego człowieka w świecie dostępnym"

"pracy w presji stresu"

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama