, sobota 13 kwietnia 2024
Ekspresowa prawie gotowa
Prace na obwodnicy Skoczowa w ciągu drogi ekspresowej S-1 mają zakończyć się w tym roku. fot. LC/Super-Nowa.pl Dodaj do Facebook

Ekspresowa prawie gotowa

WOT/Super-Nowa.pl
Do końca roku będziemy jeździć wygodną drogą z Bielska-Białej do Cieszyna – deklaruje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Prace na obwodnicy Skoczowa, ostatnim budowanym odcinku, przebiegają planowo.
Jeszcze kilka tygodni i mieszkańcy Skoczowa odetchną z ulgą. Jak powiedział Jerzy Romuzga, naczelnik wydziału kontraktów katowickiego oddziału GDDKiA, do końca roku będzie skończony ostatni odcinek drogi ekspresowej Bielsko-Biała – Cieszyn.

– Nie ma zagrożenia, że termin nie zostanie dotrzymany. Do końca roku chcemy także ogrodzić trasę, tam, gdzie w tej chwili nie ma płotu. Czekamy na zakończenie prac w rejonie wiaduktu na starej drodze na Skoczów, gdzie cały czas jest umacniana skarpa – powiedział naczelnik.

Oddanie do użytku obwodnicy Skoczowa w ciągu drogi ekspresowej ułatwi życie mieszkańcom, ale nie wszystkim. Andrzej Bacza, przewodniczący Rady Miejskiej, zwraca uwagę, że dużym niedopatrzeniem jest brak wjazdu i zjazdu z drogi w Międzyświeciu.

– Mieszkańcy osiedla Górny Bór i nie tylko chcąc dostać się na główną drogę, będą musieli jechać przez całe miasto. A wystarczyło zaprojektować wjazd na S-1 oraz zjazd z niej, na które było miejsce. Skończy się tak, że to miasto za kilka lat będzie musiało nadrobić tę zaległość, oczywiście płacąc z własnego budżetu – uważa Andrzej Bacza.
Komentarze: (6)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Herr von Tusk, droga ma być jutro gotowa, czekamy na cud PO

Nie POpędzaj, Herr Tusk dokonał już pierwszego cudu, dzisiejszą noc wydłużył nam o 1 godzinę.

Janku, ło takich tosie godo że bulczy jak rzyć w mydlinach-)))

Podobno łącznik w Międzyświeciu ten co jest, będzie tylko do momentu oddania wiaduktu łączącego G.Bór z Ciężarową czy to prawda ?

Herr von Jan (oder Hans), czy Wasz opa nie był przipadkym trójkorz?

Planowo to termin mija dzis - tak podaje GDDKiA na swojej stronie internetowej.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama