, niedziela 16 czerwca 2024
Dziś dyskusja o śląskim morzu
Nad zalewem jest pięknie, ale kąpać się tu nie wolno. fot. Edyta Rasmus 



Dodaj do Facebook

Dziś dyskusja o śląskim morzu

ER
Żeglarze a także samorządy gmin położonych wokół zbiornika Goczałkowickiego mają nadzieję, że żagle wrócą na tzw. śląskie morze. Władze Goczałkowic, Pszczyny, Czechowic-Dziedzic, Chybia i Strumienia, walczą od wielu lat także o turystyczne ożywienie obrzeży jeziora. Czy jest to możliwe?
Próba odpowiedzi dziś (poniedziałek) w audycji „Wszystko na temat” po godz. 17.00 na antenie Radia Katowice. — Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do słuchania lub przyjścia w rejon tamy w Goczałkowicach, gdzie stanie wóz satelitarny Radia Katowice — informują radiowcy.

SŁUCHAJ RELACJI ANDRZEJA OCHODKA:









PISALIŚMY:
Otwórzcie zalew dla turystów!
Komentarze: (7)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

ciekawe co tam robi Dutkowiak, jak był wójtem to przecież nic w tej sprawie nie zrobił !!

pewnie za rok znów bedzie startował na wójta...

Nie, nie idźcie tą drogą. Trzeba mieć niepoukładane w głowie aby robić kolejną urynę. NIE!

Otwórzmy oczy i działajmy rozumnie. Taki zbiornik to rzeciez bogactwo jeśli mozna go wykorzystywać turystycznie. Można przecież pogodzić ochronę przyrody z wypoczynkiem. Zbiorniki wody pitnej wszędzie są miejscamim rekreacji choć nie w całości. Trzeba i można porobić strefy uzytkowania dla żeglarzy, wędkarzy (nie powinni łowić wszędzie) czy turystów w tym także do kąpieli. Jezioro jest wielkie i miejsca straczy dla wszystkich. Trzeba chronić miejsca lęgowe ptactwa ale wszysscy wiemy że nie sa wokól całego jeziora. NIech każda strona przedstawi racjonalne argumenty i przetańmy sie wygłupiać, że nie bo nie. Czym sie różni zalew żywiecjki od goczałkowickiego? Chyba tylko tym z Goczłkowic tak naprawdę pobiera sie o wiele mniej wody pitnej a stacja uzdatnienia kosztowała podobno wiecej niż wybudowanie oczyszczalni i kanalizacji w całej zlewni. Kto podjał taką durna decyzje jesli to prawda. W zlewni jeziora na moje oko wypuszcza ścieki bez oczyszczenia koło 50 000 ludzi.CODZIENNIE! O jakim zagrożeniu ze strony sikajacych do jeziora żeglarzy czy wędkarzy my mówimy. jEŚLI WOGÓLE SIKAJĄ DO WODY. sĄ INNE PROBLEMY takie jak ewentualny hałas łodzi z silnikami (można zakazać), czy negatywne skutki pobytu wypoczywajacych. Ale na zdrowy rozum ich znaczna częśc i tak dziś wypoczywa jakby nad Gocxałkowicacmi bo wzdłuz Wisły, tyle że tam nie ma infrastruktury sanitarnej więc nawprawdę sikaja do wody tylko nieco wcześniej a jak powstaną ośrodki czy restauracje to będą miały nowoczesne oczyszczalnie takie że oczyszczone scieki będą o wiele czystsze niż woda w zalewie dzisiaj. O tym dyskutujmy bez wzajemnych uprzedzen .Racjionalnie!!!I po gospodarsku. Bo nie wykorzystywanie zbiornika to zbrodnia gospodarcza!!!

Jestem zdecydowanie za udostępnieniem do nieinwazyjnej rekreacji i wypoczynku.
Najchętniej widziałbym to jako strefę ciszy ze zorganizowanymi miejscami wypoczynku (przystanie, kempingi, ośrodki wypoczynkowe). Bez dzikiego biwakowania, bez skuterów wodnych, bez dewastacji brzegów.

Otwórzcie jezioro dla żaglówek, łodzi wiosłowych, kanu i kajaków !!!
Wioślarstwo to cudowny sport i sposób regeneracji sił. Młodzież mogłaby wyładować energię poprzez wioślarstwo, a rozwój muskulatury byłby taki sam jak po siłownii. Najblizsze kluby wioślarskie to Kraków, Wrocław i Ostrawa - to trochę daleko od Górnego Śląska!!!
Czas to zmienić Panowie decydenci od wychowania młodzieży i nie narzekać na jej rozruby - bo co mają robić ze swoim testosteronem - chyba trzepnąć urzędnika - decydenta ,aby wpuścił ich na Jezioro Goczałkowickie!!!

Cieszyniok

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama