, wtorek 23 kwietnia 2024
Debata przedwyborcza o Śląsku Cieszyńskim. Tym razem z udziałem PO
Podczas pierwszej debaty o zdrowiu, zabrakło przedstawicieli PO. W dyskusji o Śląsku Cieszyńskim, zadeklarowali swój udział. fot. Paulina Ogłódek Dodaj do Facebook

Debata przedwyborcza o Śląsku Cieszyńskim. Tym razem z udziałem PO

JM
Kandydaci do Sejmu z list Platformy Obywatelskiej, Prawa i Sprawiedliwości, Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Polskiego Stronnictwa Ludowego, Ruchu Palikota oraz Prawicy Rzeczpospolitej potwierdzili swój udział w ostatniej debacie przedwyborczej stowarzyszenia \"Wszechnica\". W czwartek, 29 września w cieszyńskim Domu Narodowym rozmawiać będą na temat miejsca Śląska Cieszyńskiego na politycznej mapie Polski.
W ostatniej z cyklu trzech debat wyborczych spotkają się Czesław Gluza (PO), Witold Dzierżawski (PiS), Alfred Brudny (SLD), Jan Gazur (PSL), Krzysztof Wiśniowski (Ruch Palikota) oraz Grzegorz Wnętrzak lub Władysław Motyka (Prawica).

Organizatorzy nie otrzymali jeszcze potwierdzenia udziału w debacie od przedstawicieli komitetów Polska Jest Najważniejsza, Nowa Prawica oraz Polska Partia Pracy.

- Cieszę się, że chęć udziału w debacie zadeklarowali przedstawiciele prawie wszystkich komitetów - mówi Ryszard Macura, prezes Stowarzyszenia "Wszechnica" i moderator Klubu "Pro Publico Bono".

Po raz pierwszy w debacie udział wezmą przedstawiciele Platformy Obywatelskiej oraz coraz lepiej radzącego sobie w sondażach Ruchu Palikota.

Kandydaci rozmawiać będą na temat miejsca Śląska Cieszyńskiego na politycznej mapie Polski. Odpowiedzą m.in. na pytania dotyczące aktywności parlamentarzystów z naszego regionu w minionej kadencji, inicjatyw jakie zamierzają podjąć na rzecz Śląska Cieszyńskiego w parlamencie, sytuacji Polaków na Zaolziu oraz stosunku do autonomii Górnego Śląska.

W programie debaty przewidziano również wystąpienia prezentujące program, wzajemne pytania między kandydatami oraz pytania od publiczności.

Początek debaty w cieszyńskim Domu Narodowym w czwartek, 29 września, o godz. 16.00.
Komentarze: (53)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Niech żyje ziomal Alfred

a na dodatek chciwe władzy kacze dzioby?... przesadziłeś, jeden się ostał.

Dupska wam ze złości ściska ale fakt jest faktem , że ci wasi kandydaci mają wredne, nieskalane myśleniem a na dodatek chciwe RYJE

Wiem, że co do niektórych postów zostało już podjęte postępowanie w celu ustalenia ich autorów i co za tym idzie, zostanie złożone doniesienie do prokuratury ponieważ nikt nie może bezkarnie nikogo obrażać...."Mądroki" miejcie się na baczności bo wcale nie jesteście anonimowi i nawet nie zdajecie sobie sprawy, jak łatwo jest Was namierzać....

co to za boroki wypisują obrażliwe epitety pod adresem Pana Starosty,Pana Posła.Tacy artyści, moraliści ale tchórze bo myślą,że ich nie można ustalić i pociągnąć do odpowiedzialności karnej.Ja jako mieszkaniec pięknej ziemii cieszyńskiej domagam się od Pana Starosty, Posła i innych którzy reprezentują władzę aby skierowano przeciw tym autorom wrednych,obrażliwych wypowiedzi skargę do Prokuratury.Należy walczyć z tą formą chuligańska, bo to rodzi skutki prowadzące do anarchi i nieposzanowania prawa innych ludzi.Uważam,że można mieć inne zdanie ale nie zachowywać się gorzej od zwierząt.Chciałbym dowiedzieć się kim są ci autorzy i co oni robią na codzień czym się zajmują, czym się kierują,że zachowują się tak po chamsku.

w radiomaryja

W imię Pana Naszego i jego za nas męki proszę was, zanim podejmiecie ostateczną decyzję - przeczytajcie poniżej wpis "POsrańcy...", pomódlcie się w ciszy i pomyślcie, kogo chcecie wybrać...

W TYM JE COSIK

jaka rurę odkręcił DONALD TUSK? SKĄD PŁYNIE GAZ ? ZE SKOCZOWA DO CZECH?SKOCZÓW MA POTĘŻNE ZŁOŻE GAZU

W Unii Europejskiej zwolennikami poszerzenia roli regionów są tylko Niemcy i Austria.

- uproszczenie systemu podatkowego,
- likwidacja niepotrzebnych funduszy i agencji rządowych,
- ograniczenie wydatków socjalnych, dostępu do emerytur pomostowych i kosztów administracji centralnej i terenowej,
- reforma systemu ubezpieczeń społecznych, na czele z KRUS.
- likwidacja części koncesji i zezwoleń
- usunięcie barier przedsiębiorczości, takich jak zbędne formalności, zezwolenia i decyzje (tylko te wynikające z dyrektyw UE)
- zmniejszenie kosztów pracy
- audyt instytucji pośredniczących oraz wdrażających (UE),
- uproszczenie systemu podatkowego i obniżka składek PIT i CIT
- przygotowanie regulacji prawnych do jak najszybszego wejścia Polski do strefy euro,
- zmiana zasad zarządzania finansami publicznymi
- strukturalne zmiany systemu ochrony zdrowia,
- powiązanie systemu oświaty i nauczania z innowacyjnością obywateli i państwa,

a na naszej powszechnej nienawiści do innych, nietolerancji, głupocie - to są cechy powszechne wśród radiomaryjnego elektoratu PiS, wśród naszych ciotek, wujków, sąsiadów. Na takim ścierwie chrześcijaństwa żeruje ten padlinożerca.

jestem za autonomią,ktorą odebrały śląskowi po wojnie tak znienawidzone władze komunistyczne.Dlaczego w Szwajcarii mogą być kantony, w USA stany,w Niemcach landy a w Polsce co.Za komunizmu była dyktatura proletariatu a teraz jaka w takim razie.Komu to przeszkadza chyba Kaczyńskiemu i Pisowi bo nadal chcą żerować na śląsku a w zamian dawać ochłapy.Jestem za autonomią i brawo,że inne rejony Polski to zrozumiały, nie zawsze monolit daje szczęście i rozwój.I takie pierdoły nie wypisuj "scyzoryku",że to premier TUSK zrobił, to jest właściwy ruch obywatelski!!!!

Właśnie między innymi po to, żeby jak najmniej mieć wspólnego z podobnymi tobie kretynami ludzie walczą o autonomię.

Kiedy po raz pierwszy usłyszałem o powstaniu Ruchu Autonomii Mazur nie mogłem w to uwierzyć, myślałem, że to jakiś ponury żart. A jednak separatystyczna zaraza, której daje początek RAŚ, dziś oficjalny koalicjant PO we władzach Górnego Śląska, rozszerza się. RAM powstał w Mrągowie i został zarejestrowany przez sąd 2 września br. Oto, do czego doprowadziły nas rządy Tuska, który, co trzeba koniecznie przypomnieć, w 1992 r. na II Kongresie Kaszubskim głosił zdumionym jego uczestnikom, że Kaszuby powinny mieć własną autonomię, w tym wojsko, walutę i stolicę w Toruniu. Po czterech latach rządów PO – mamy nowych, wyobcowanych z polskości Polaków, którzy najchętniej uciekliby jak najdalej od własnej Ojczyzny.

ja też na alfreda Brudnego bo jako jedyny mo pomysł jak robić kariere....

W zbiorze żydowskich anegdot zebranych przez H. Safrina znajdujemy tę o bogaczu i jego niewydarzonym siostrzeńcu. Bogacz, ze względów rodzinnych zmuszony do zaopiekowania się siostrzeńcem, a jednocześnie świadomy tego, iż pod żadnym pozorem nie można powierzyć mu jakichkolwiek obowiązków, wpadł na pomysł stworzenia nowego stanowiska pracy. Wręczył siostrzeńcowi trąbkę i wysłał go na krańce swej posiadłości, by wypatrywał Mesjasza, a kiedy ten nadejdzie – żeby trąbił, ile sił. Wyjaśnił mu, że Mesjasza rozpozna od pierwszego wejrzenia, bo będzie on miał oczy czerwone, jak wino – i w ten sposób raz na zawsze pozbył się kłopotu. Może to jest właśnie sposób nie tyle na pozbycie się rosnącej armii urzędników, posłów, samorządowców – bo o tym nie ma mowy – tylko o zmniejszenie kosztów jej utrzymania? Oczywiście pensje za wypatrywanie Mesjasza trzeba by im było płacić nadal, ale za to nie ponosilibyśmy kosztów wprowadzania w życie ich kolejnych pomysłów przychylania nam nieba, które od tych pensji są niewspółmiernie wyższe.

jak chcesz, by cię ktoś czytał to musisz sie streszczać. Zwłaszcza w twoim przypadku, ilośc nie przechodzi w jakość.

Metoda łopatologii jest nie zawsze skuteczna. Swiadczą o tym nasze wybory i głosowania. Mamy do czynienia z tymi samymi faktami a nie potrafimy wyciągać wniosków, czytaj przewietrzyć Sejmu. Hipokryci podają jak to za D.T. zwiększła się administracja. Nie pamiętamy jak np. był w NIK L.K. to zatrudnienie tam wzrosło ok. 20% nie mówiąc o przyjmowaniu tzw. „swojaków”. Administarcaja rośnie stale i to swoisty Przywilej kolejnych rządów i zgoda wyborców (też hipokryci). Wszystko można sprawdzić na stronach instytucji rządowych, centralnych oraz GUS. Same tylko becikowe spowodowało wzrost zatrudnienia i koszta związane z jego obsługą. Dziś usiłuje się nam wmówić rzekomo dobrodziejstwo tegoż. A pamiętacie coś takiego jak FOZZ. Tam pojawia się cała litania politycznych nazwisk, od lewa do prawa, w tym aktualnie paradujących po Sejmie. To takze nasza kasa, która nie tylko finansowała skutki zadłuzenia ale też wspierała i tworzenie partyjek i stabilizację finansową wielu ludzi z kręgu krajowej polityki, a może i z poza kraju bo i takie wątki tam są. Myślę że względu na powtarzalność sytuacji i Osób nie warto przychodzić na kolejne spotkanie. Dokładnie przy tym wiadomo co który(-a) powie. Najgorsze przy tym że już na starcie ewentualnej dyskusji usiłej się kandydatów zmusić do deklaratywności co do załatwiania miejscowych spraw. Głupota. Sprawy każdego Regionu i kazdego z Nas dopóty nie będą właściwie załatwione dopóty Sejm i Senat będzie stanowił zbiorowisko takich właśnie "załatwiaczy". Bowiem, jak widzimy, wybory aktualnie to taki kabaret wzrokowy. Ludziska głosują na pięknych na plakatach i złotosutych w TV. Byłem na dwóch spotkaniach i nie zauważyłem aby Ktoś pytał i analizował merytoryczność kandydatów. Czepiają się ludziska co usłyszeli na ceście i wszystko. Kandydaci odpowiadają takimi samymi banialukami. Miał być przejrzyście - nie ma. Miało być jednomandatowe - nie ma. Miało być prawo - nie ma. A nie, prawo pisane jest. Tylko egzekucja i "sprawiedliwość" jakoś kuleje. Do lekarza trza czakać do przyszłego roku.

a motłoch wciąż ryczy: dawajcie kasę na wszystko!... Podwyżki dla nierobów z PKP, idiotów z budżetówki i złodziei z kopalń!!... My chcemy na emeryturę od 35 roku zycia!...

Nasz kraj jest obecnie w plecy około 3 bilionów zł (zobowiązania z rozkradzionych funduszy emerytalnych + dług publiczny). nie mówiąc już o http://pozamatriks.nowyekran.pl/post/27522,dupki-na-lupkach

Marcinie nie lizaj tak pupci starosty - bo staje się to już niesmaczne. Nie licz na jego wygraną - a jeśli nawet - NIE LICZ NA FOTELIK STAROSTY !!! ZAPOMNIJ !!!

ludzie głosujcie na Alfreda Brudnego z SLD, to nasz chłop, krajan, działacz od dziecka on może nam dużo zmienić!!!!

Podchodzi dziennikarz do posła z PO i mówi: – Panie pośle, tak na pana patrzę. Pan już pół roku pisze ustawę i nic. Pan nawet chodzi po sejmie tak wolno. Czy jest coś, co pan robi szybko? Poseł spogląda na dziennikarza i odpowiada: – Szybko to ja się meczę.

Pamiętam sprzeciw polityków Platformy w sprawie wyrównania dopłat dla polskich rolników. Podczas głosowania 23 czerwca b.r. europosłowie PO zagłosowali przeciwko poprawce PiS, która prowadziła do wykreślenia niekorzystnego dla polskich rolników zapisu. Odpowiednio podsumuję to towarzystwo przy glosowaniu.

Zawsze byłem przeciwnikiem wysokiej frekwencji wyborczej, uważam, że zapędzanie do urn ludzi, którzy sami z siebie się tam nie kwapią, psuje demokrację. Kto jest za głupi, żeby rozumieć sprawy publiczne, powinien moim zdaniem zostać w domu!!!!

zaś przypominają sektę, wyznawcy fantastycznych bzdur o pancernej brzozie, beczce, debeściakach, naciskach w kokpicie, poza kokpitem, na Okęciu i poza Okęciem, czterech podejściach, płatach metalu przemieszczających się samoistnie w stronę bardziej pasującą do oficjalnych teorii, linii energetycznej zerwanej na wysokości 400 metrów i innych propagandowych gniotów wciskanych pracowicie i z rozpaczliwą determinacją.

@Prawdziwy Polak katolik: Prawdziwy Polak katolik nie grzeszy takim językiem nienawiści.

Nieudział w wyborach jest zwykłym lenistwem. Ludzie gnijący przed tv to esencja połowy Narodu Polactwa

W Skoczowie wiszą nielegalnie - bez zgody na słupach plakaty Kopcia i Trybusiowej. Miasto nie ma z tego grosza. Dzika kampania. Ciekawe czy zareaguje koleżanka pana K. - burmistrz Żagan. Zawiadomienie do PKW by się przydało.
Mieszkaniec Targowej

Jaosław K. zaczyna przekonywać. Nie daję wiary kąsającym go zewsząd. Okazuje się być ludzkim. Jasno twierdzi że jest obarczony syndromem śmierci brata-bliźniak. To go motywuje. Nie wiadomo tylko czy to będzie napęd jego premierostwa. Twierdzi też że jest to zrozumiałe dla wszystkich którzy mieli brata-bliźniaka. Jasne że zrozumiałe. Gro z nas ma braci i dba o nich. Po lekturze DVD z "O dwóch takich" jest to oczywistą oczywistością. Pan Jarosław K. przekomuje takze czymś innym. Okazuje się bowiem że jest jednym z nas. Prostym człowiekiem posiadajacym min. typowe dla wielu cechy. Niby przemądrzały Polityk a swojak. Tyle lat Pan Palikot i jego życie nie przeszkadzało znacząco Panu Jarosławowi. Cieszył się jak dziecię gdy dopiekał swoim Kolesiom. Teraz nagle dowiadujemy się że Pan Jarosław ma wiedzę o jakiś wątpliwościach co do interesów gospodatrczych Posła z Lublina. Dobre. Rozumiem że dziś od rana Pan Jarosław siedzi w Prokuraturze i "doprecozywuje" swoje teorie. Ludzki Pan. Jak się zbliższych do mojego poletka, mojego stanowiska, to dostaniesz po łapach. Doskonałe. Ludzki człowiek. My tu unikamy jak ognia posądzeń o zawiść a tu proszę niespodzianka. Samostne (?) przyznanie się do posiadania owej cechy. Wiecie Państwo ten taki owaki to dobry człowiek ale... w gruncie rzeczy też świnia. Tym samym padł wniosek o rechabilitację symbolu ryjka z wieprzwiny. To lubimy bo trzeba docenić ludzi którzy przyznają że nie są wyłącznie emancją Samego Stwórcy.

Jaki naród tacy " politycy " - nie dziwię się, że ludzie, którzy mają naprawdę coś do powiedzenia odwracają się od tych dyszących rządzą władzy i chorych na pieniądze ludzi. " Za każdą cenę do koryta " - to ich prawdziwe hasło .... a "po nas choćby potop " - stanowi jego merytoryczne uzupełnienie.

Nie ma dwóch zdań, wygrana w wyborach 2005 . To ona zepchnęła PiS w szambo historii.

Jeżeli Ślęk mówi prawdę, że takie były ustalenia co do pierwszej i drugiej debaty, to znaczy, że Gluza i Trybuś kłamali zapewnieniami, że się pojawią a z góry wiedzieli, że się pojawią.

Zdrajcy narodu, komuniści, heretycy, platfusy, inne odpady na śmietnik

a jo bydym głosowoł na alfryda Brudnego z simoradza toż to jedyny budowniczy Polski ludowej a teraz Rzeczypospolitej jest fajny chłop podziwejcie sie na dożynki w gumnej jak szarmancko sie witoł ze starostą Panem Gluza.Kto tak potrafi jyny Alfred i na niego głosujcie toz to jest nasz synek.

z jakigo brewiorza toś czytoł.....

Proszę brać tabletki wg. recepty. Dobrze Pan wie, że czasem natręctwa polegają na konieczności wypowiedzenia jakiegoś słowa lub zwrotu, kiedy indziej u osób religijnych polegają na gwałtownej chęci wymówienia jakiegoś bluźnierstwa lub plugawych słów w kościele. U chorych na natręctwa pojawiają się myśli natrętne. Są to powstające wyobrażenia, idee, impulsy do działania, które pojawiają się w świadomości w sposób nawracający. Niemalże zawsze są przeżywane przez pacjenta jako przykre oraz pacjent próbuje się im przeciwstawić, najczęściej bezskutecznie.

Prawdziwi Polacy, patrioci i katolicy, którzy kochają Polskę i Boga popierają tylko PIS i Pana Prezesa Jarosława Kaczyńskiego! Panie Prezesie, tylko Pan pozostał nam i naszej Polsce. Tylko w Panu nadzieja, ze uratuje Pan naszą kochaną ojczyznę przed utratą niepodległości i przed naszymi największymi odwiecznymi wrogami-Niemcami i Rosją! Tylko PIS popierają ludzie dla których takie słowa jak-Polska, Polak, Bóg, Honor, Ojczyzna, patriotyzm, flaga, wiara, krzyż nie są obce. Jak świat światem niemiec i ruski nigdy nie będzie Polakowi bratem! Polska zwycieży, niemiec i ruski zostaną pokonani przez Naród Polski !

Politycy Platformy chwalą się w reklamowych spotach, że wynegocjują dla Polski 300 mld złotych. Te pieniądze są mniej więcej tak osiągalne jak w starym szmoncesie: - Masz pieniądze? - Mam mieć. Tak naprawdę panowie, którzy chwalą się ogromnymi talentami negocjacyjnymi, nie wynegocjowali do tej pory dla Polski złamanego centa. Gdy PIS załatwiał 67 mld euro Platforma jeszcze wtedy nie istniała. Przecież nowego budżetu unii jeszcze nie ma, nie wiadomo, jaki będzie.

Chłopie - jakie głupoty gadasz co do głosowań Posła Kopcia. Widać, że jakiś niedouczony jesteś....Wstyd, że Polak, obywatel, zapewne zwolennik PiS, a takie głupoty gada....Z głosowniami Posła Kopcia które wyciągnąłeś jest tak, że dotyczą one Karty Praw Podstawowych, której zapewne nigdy nie przeczytałeś, jak też polskiej Konstytucji, tylko pleciesz, co Ci jacyś pisowczycy naopowiadali, bo.Art. 9 tej Karty stanowi:

Prawo do zawarcia małżeństwa i prawo do założenia rodziny
Prawo do zawarcia małżeństwa i prawo do założenia rodziny są gwarantowane zgodnie z ustawami krajowymi regulującymi korzystanie z tych praw.
Najważniejszą ustawą w Polsce jest Konstytucja RP z 1997 która mówi, w art. 33 Kobieta i mężczyzna w Rzeczypospolitej Polskiej mają równe prawa w życiu rodzinnym, politycznym, społecznym i gospodarczym.

Kobieta i mężczyzna mają w szczególności równe prawo do kształcenia, zatrudnienia i awansów, do jednakowego wynagradzania za pracę jednakowej wartości, do zabezpieczenia społecznego oraz do zajmowania stanowisk, pełnienia funkcji oraz uzyskiwania godności publicznych i odznaczeń.
tutaj należy jeszcze przypomnieć, że Konstytucja z 1997 r. systematyzuje źródła prawa w art. 87 Źródłami powszechnie obowiązującego prawa Rzeczypospolitej Polskiej są: Konstytucja, ustawy, ratyfikowane umowy międzynarodowe oraz rozporządzenia.
Teraz Ci to wytłumaczę z polskiego na nasze metodą łopatologii, a więc, małżeństwo mogą wg Konstytucji RP zawrzeć tylko mężczyzna i kobieta. i tak też stanowi wyżej wymieniony artykuł Karty. W innych krajach, gdzie są dopuszczone związki homoseksualne wg prawa krajowego to ten artykuł z karty daje taką możliwość. Jeżeli w danym kraju prawo nie dopuszcza związków homoseksualnych to ten artykuł tego nie zmieni. W Polsce najważniejszym aktem prawnym jest Konstytucja RP z 1997 r. i ona wyraźnie stanowi o kwestii małżeństwa. Konstytucja także mówi, że Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia. Na podstawie tego art. eutanazja jest niedopuszczalna w Polsce. Jeżeli inny akt międzynarodowy by sankcjonował eutanazję to w polskim systemie prawnym taki artykuł nie obowiązuje jako niekonstytucyjny. I tyle w temacie. Starałam się to prostym językiem wyjaśnić, tak by wyborca PiS też zrozumiał... ;)
Nie wiem, czemu Pis tak się czepia tej nieszczęsnej karty dlatego czytelnicy GC powinni ją sami przeczytać by wyrobić sobie własne zdanie na jej temat. http://www.kartaprawpodstawowych.org.pl/?link=1

Aha, i grzeczniej co do Pana Gluzy! Panie Jarku bezpartyjny.

Tak, były ustalenia co do pierwszej debaty, co do drugiej debaty, a teraz są co do trzeciej debaty drogi Panie bezpartyjny Jarku. Jest pan coś za mocno rozogniony.

Jak widać pana Marcina Ślęka z Platformy można traktować jedynie w charakterze partyjniackim. Zapewniał, że to były lokalne ustalenia, że PO się nie zjawiła na tych debatach a tutaj Gluza ma się jednak pojawić. PO przerżnie te wybory bo tam jest za duży burdel..

Z PO starosta Gluza zapowiedział, że się pojawi.

POwinno sie zlegalizowac toz to bandycka paryjka.

W "debacie" powinien uczestniczyć poseł PO Tadeusz Kopeć obecny kandydat do senatu. Jego zapewnienie o pracowitości brzmi bardzo obiecująco... Byłaby okazja zapytać Go wprost o głosowanie za aborcją, eutanazją, związkami partnerskimi. Jeżeli nie zjawi się w czwartek w Domu Narodowym w Cieszynie to już na pewno będzie składał świadectwo 2 października na Kaplicówce w Skoczowie w czasie nabożeństwa różańcowego. Proszę panią Wajdzik aby zachęciła swojegom faworyta do zabrania głosu. Będzie to zgodne z zasadą panującą w Platformie Obywatelskiej- Panu Bogu ogarek a diabłu świecę.

Wystarczy trochę wysiłku, sprawdzenia poszczególnych kandydatów i już wiadomo na kogo oddać głos w wyborach. Szkoda, że wierzymy bilbordom, reklamom i całym tym anturażem telewizyjnym. Wystarczy tylko sprawdzić jak ktoś sie udzielał, ile wniósł interpelacji no i jakiej rangi. Cóż większośc idzie tam po pieniądze ale sa i tacy którzy wierzą, że moga coś zmienić. Wierzę, że dokonamy słusznego wyboru zgodnie z własnym sumieniem.

Im mniej ludzi pójdzie na wybory, tym mądrzejszy wynik wyborów. Najlepiej, żeby głosowali tylko ci, którzy mają jakąś świadomość polityczną, a większość zupełnie nie ma pojęcia o polityce.

kto nie idzie na wybory głosowac ten moim zdaniem nie ma prawa potem mowic że w naszym kraju jest źle bojkotowanie wyborów przez osoby które nie idą na głosowanie to moim zdaniem ograniczanie sobie samemu wolności do wypowiedzenia sie w kwesti polityki taki obywatel i tu trzeba to jasno powiedziec nie powinien nazywac sie obywatelem czynnym biorącym udział w życiu publicznym nie poto nasi rodzice obalali komunizm byśmy teraz nie głosowali

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama