, środa 28 luty 2024
Czeski Cieszyn wypowiedział wojnę pijakom z Polski
— Jesteśmy trzecim miastem w Czechach, które wprowadziło zakaz spożywania alkoholu w miejscach publicznych — mówi burmistrz Czeskiego Cieszyna Vit Slovacek. fot. Wojciech Trzcionka Dodaj do Facebook

Czeski Cieszyn wypowiedział wojnę pijakom z Polski

WOJCIECH TRZCIONKA
Od poniedziałku za picie alkoholu w miejscu publicznym w Czeskim Cieszynie będzie można dostać mandat. Jak dowiedziała się Gazetacodzienna.pl, wszystko przez Polaków, którzy namiętnie upijają się pod sklepami i w parkach za Olzą.
W Cieszynie zakaz spożywania alkoholu w miejscach publicznych obowiązuje od lat. Co prawda od czasu do czasu zdarzają się incydenty, bo ktoś złamie zakaz, ale straż miejska raczej nie ma większych problemów z pijakami. Co innego miejska policja z Czeskiego Cieszyna. Tam osoby raczące się tanim alkoholem pod sklepem albo na ławeczce w parku, to poważny problem. W dodatku, jak dowiedziała się „Codzienna", najczęściej to Polacy! Spotkać ich można w kilku miejscach. Jedno z nich znajduje się tuż za granicznym mostem Przyjaźni, przy małym sklepiku z monopolowym. Pijacy już od wczesnych godzin rannych siedzą na ławkach, raczą się wódką albo piwem, bywa, że zaczepiają przechodniów. — Dla nas to naprawdę duży kłopot — potwierdza burmistrz Czeskiego Cieszyna Vit Slovacek.

Straż miejska nie może interweniować póki pijacy nie wszczynają awantur. Jeżeli tylko drinkują, są bezkarni. Czeskie prawo stoi po ich stronie. — W Polsce problem załatwiła ustawa. W Czechach uznano, że odgórne wprowadzenie zakazu spożywania alkoholu w miejscach publicznych byłoby ograniczeniem swobód obywatelskich i problem pozostawiono samorządom — mówi Vit Slovacek.

Władze Czeskiego Cieszyna uznały, że jeżeli państwo nie chce rozwiązać problemu odgórnie, to sami muszą reagować, bo pijacy psują wizerunek miasta. Na ostatniej sesji radni przegłosowali uchwałę zakazującą spożywania alkoholu w miejscach publicznych. Przepis wchodzi w życie 15 października.

Czeski Cieszyn będzie trzecim miastem w Republice, które zdecydowało się na taki krok. — Od poniedziałku policja i straż miejsca będą wystawiały mandaty za picie alkoholu w parkach i na ulicach — zapewnia burmistrz Czeskiego Cieszyna. Kary są surowe, mogą wynieść od 1 tys. do 30 tys. koron.

Zakaz obowiązuje na ulicach, w parkach, skwerach, na placach zabaw oraz na przystankach autobusowych za wyjątkiem dni, kiedy miasto organizuje jakieś imprezy, np. Sylwestra na Rynku.
Komentarze: (11)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

to samo powinni zrobić po polskiej stronie,zrobiłoby się czysto na ulicach,czysto od niepotrzebnych "ludzi",ewntualnie zbierać element i wywozić masowo do ciężkich obozów pracy....

Typowe chore lewackie socjalistyczne myślenie. Bolszewizm. Tak najlepiej to załatwiać wszystko odgórnie zakazami i nakazami i będzie jak u Wielkiego Mao.

Tylko jak wyegzekwują kasę za mandat?

Menty z Polski maja oblegać Czeski Cieszyn? Można mieć to i owo do Czechów, ale pijaków u nich mało czeskich.

Popieram wywóz do ciężkich obozów pracy... Ostatnio podchodzi do mnie taki w Kauflandzie i mówi abym mu dał 50gr. bo to nie pieniądz... No niech go ... strzeli i niech sobie zarobi te 50gr. uczciwie.

Są menty owszem. Ale nie życzę Ci byś stracił pracę. Wtedy równia pochyła w dół bardzo szybko działa. W cieszyńskim grajdole pracy żadnej, poza roznoszeniem ulotek nie ma. Praca zaczyna sie od Jasienicy, Bielsko, Katowice itd. Zobacz sobie ogłoszenia w necie. To miasto umiera. Klika, układy, głupota, tępota i wiocha!!!! Jaki wywóz do cieżkich robot? Hitlera Ci się zachciało, czy Stalina, głupcze?

Robota jest tylko trzeba chcieć pracować a nie walić cały czas w kocioł. Otworzysz choćby zafajdany głos to nawet w sezonie potrzebują do roboty na budowe więc zamiast walić wińska pod Kauflandem niech zdupia pustaki nosić. I nie pier... głupot o Hitlerze i Stalinie bo dobrze wiesz, że nie o to chodzi i sam robisz z siebie głupka.
P.S. A robote też już miałem okazję stracić i wiem co to znaczy.

I jeszcze jakbyś miał odwagę się podpisać...

dużo w tym winy opieki społecznej,która sponsoruje życie ludziom spod Kauflandu,kiedyś rozmawiałam z nimi przypadkiem,oni w ogóle nie mają motywacji do szukania pracy.Ci,którzy z determinacją poszukują pracy zawsze ją znajdą.Nie utrzymałabym dzieci za pieniążki wyjmowane z wózków pod Kauflandem...a oni piją i żyją...jakie to niesprawiedliwe.

Popieram z całego serca. Ja szukam do roboty ludzi od zaraz. Byle nie chlali, na budowe do wymiany okien. Ale zostali juz tylko tycy co chleja...

Kiedy to Naród pije? Kiedy jest mu bardzo dobrze? NIE. Kiedy jest WYDYMANY! Pijcie Koledzy o Koleżanki zatem. Trza jakoś naszom radość wyrazić

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama