, poniedziałek 4 marca 2024
Czeski alkohol wciąż kusi
Alkohol trafił do magazynu celników. fot. Izba Celna w Katowicach Dodaj do Facebook

Czeski alkohol wciąż kusi

ER
200 litrów alkoholu skonfiskowali dzisiaj celnicy w trakcie kontroli w pobliżu granicy z Czechami. Posypały się wysokie mandaty.
— Podróżni, powracający z wypadów za południową granicę, nazbyt często łamią przepisy dotyczące zakupów towarów akcyzowych. Niższa cena wyrobów alkoholowych sprawia, że niektórzy zapominają o obowiązujących limitach. Dla dwojga kierowców, którzy zlekceważyli ograniczenia dotyczące przywozu alkoholu, spotkanie z celnikami skończyło się konfiskatą nielegalnego alkoholu i mandatem karnym — mówi Elżbieta Gowin, rzeczniczka prasowa Izby Celnej w Katowicach.

Mieszkanka Radomska, która w bagażnika swojego renaulta przewoziła 160 litrów czeskiej wódki została ukarana mandatem w wysokości 1500 zł, a mieszkaniec Tomaszowa Mazowieckiego przyłapany na posiadaniu 40 litrów alkoholu zapłacił mandat w wysokości 400 zł.
Komentarze: (7)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

a gdzie masz łoki-toki i wieziesz ile chcesz w dwa samochody....

Niech ktoś w końcu powie jaki jest limit!

nie ma żadnych limitów pod warunkiem że nie złapią Ciebie

Alkohol lub papierosy – dopuszczalne ilości
Bardzo prawdopodobne jest, że zostaniesz zapytany, czy masz więcej niż:

3200 papierosów
400 cygaretek
200 cygar
3 kg tytoniu
110 litrów piwa
90 litrów wina
20 litrów wzmocnionego wina (porto lub sherry)
10 litrów spirytusu

a takie limity to dotyczą towarów posiadających akcyzę czeską, akcyzę dowolnego kraju UE, czy dowolnego pochodzenia? Jeżeli dowolnego to 200 cygar to jest 8 pudełek, a takie Cohibas esplendidos co na Kubie jak się człowiek postara to kupi za 20CUC (18EUR) to w Polsce na czarnym rynku za 1000PLN to natychmiast się sprzeda

Oj widzę, że mieszkanka Radomia została potraktowana bardziej ulgowo niż jegomość z Tomaszowa. On zapłacił 10 zł za 1 litr, a ona 9,38 zł za litr. Gdzie tu równouprawnienie panowie (lotni) celnicy?? Chyba, że to prezent z okazji Dnia Kobiet!

ale pijoki hahaha

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama