, czwartek 25 kwietnia 2024
Cieszyn: Ruszyła nowa izba przyjęć. Pacjenci szpitala są w szoku
Na otwarcie izby przyjęć zaproszeni zostali samorządowcy z całego powiatu. fot. Stela Dodaj do Facebook

Cieszyn: Ruszyła nowa izba przyjęć. Pacjenci szpitala są w szoku

STELA
Cieszyn: Ruszyła nowa izba przyjęć. Pacjenci szpitala są w szoku

Anna Bednarska-Czerwińska, dyrektor Szpitala Śląskiego w Cieszynie, oraz Czesław Gluza, starosta cieszyński, dokonują oficjalnego otwarcia izby przyjęć. fot. Stela


Cieszyn: Ruszyła nowa izba przyjęć. Pacjenci szpitala są w szoku

Pawilon diagnostyczno-zabiegowy stoi, teraz czas na wyposażenie pomieszczeń. fot. SP


Cieszyn: Ruszyła nowa izba przyjęć. Pacjenci szpitala są w szoku

Izba przyjęć mieści się na parterze pawilonu diagnostyczno-zabiegowego. fot. SP


Cieszyn: Ruszyła nowa izba przyjęć. Pacjenci szpitala są w szoku

Pierwsi mieszkańcy Śląska Cieszyńskiego, którzy zostali przyjęci w izbie przyjęć, nie mogą nadziwić się warunkom, jakie tam panują. fot. SP

Szpital Śląski w Cieszynie wreszcie ma izbę przyjęć na miarę XXI wieku. Wczoraj została otwarta. Mieszkańcy miasta i powiatu, którzy jako pierwsi byli na miejscu, nie mogli uwierzyć, że szpital doczekał się tak nowoczesnych pomieszczeń.
Izba przyjęć mieści się na parterze pawilonu diagnostyczno-zabiegowego. Została podzielona na dwie części – w jednej przyjmowani są pacjenci, których życie jest zagrożone, do drugiej trafiają osoby z zagrożeniem zdrowia. Zostały stworzone nawet dwie rejestracje.

— Pracuje się bardzo dobrze. Mamy komfortowe warunki. Trzeba tylko doposażyć pomieszczenia. Ale i bez tego zrobiliśmy ogromny krok do przodu — powiedział Janusz Gadowski, kierownik izby.

Budowa pawilonu ciągnęła się od 1978 roku. W niektórych momentach wydawało się, że obiekt nigdy nie zostanie skończony, jak choćby wtedy, kiedy postanowiono przeznaczyć duże pieniądze na budowę Szpitala Wojewódzkiego pod Szyndzielnią w Bielsku-Białej.

PISALIŚMY: Szpital, który rodził się w bólach

— Cały czas zabiegaliśmy o pieniądze na kontynuację prac. Przed dwoma laty udało nam się zdobyć 5 mln zł z budżetu województwa śląskiego. Taką samą kwotę przyznali również w ub. roku radni województwa, ponadto pod koniec 2008 roku otrzymaliśmy na prace 3 mln zł z rezerwy budżetu centralnego. Dużym krokiem naprzód, który spowodował przyspieszenie prac w szpitalu było pozyskanie 12 mln zł z budżetu państwa — poinformował Czesław Gluza, starosta cieszyński.

— To bardzo ważny dzień dla powiatu i miasta. Rocznie szpital przyjmuje tylu pacjentów, ile osób mieszka w Cieszynie, a więc około 37 tys. — mówił Bogdan Ficek, burmistrz Cieszyna.

Pawilon diagnostyczno-zabiegowy został postawiony, teraz czas na wyposażenie pomieszczeń. O plany zapytaliśmy Annę Bednarską-Czerwińską, dyrektorkę lecznicy. — Jeżeli chodzi o blok operacyjny, to mamy pełne wyposażenie dla chirurgii ortopedycznej, ortopedii urazowej. Posiadamy także pełne wyposażenie i pieniądze na dokończenie oddziału intensywnej opieki medycznej. Starostwo złożyło wniosek do Regionalnego Programu Operacyjnego o pieniądze na pozostały sprzęt na blok operacyjny na te cztery sale, które nam pozostały. Dlatego blok operacyjny w nowym obiekcie na pewno zostanie uruchomiony tym roku — odpowiedziała dyrektorka.

Ponadto do końca listopada do budynku powinna zostać przeniesiona pediatria, w kolejce czekają nefrologia i stacja dializ.

Pierwsi mieszkańcy Śląska Cieszyńskiego, którzy zostali przyjęci w izbie przyjęć, nie mogą nadziwić się warunkom, jakie tam panują. — Jestem w szoku. Cieszę się, że wreszcie ta budowa się skończyła. Jeżeli jeszcze obsługa będzie tak dobra, jak pięknie wyglądają te pomieszczenia, to będzie już naprawdę cudownie — przyznała Barbara Widzykiewicz.
Komentarze: (22)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

A kiedy szpital doczeka się miłych i kompetentnych lekarzy?

- dr Sliwka z OIOM-u. Kompetentny i dusza-człowiek. Poza nim - nie umiałbym nikogo wskazać.

No nareszcie tak można owiedzieć , ale są nie dociągnięcia techniczne nie iem jak to ogło przejść uwadze np: karetki podjeżdżają pod zadaszenie pięknie ale napotykają na pułapki typu wysoki krawęznik, następnie kolejny uskok między płytkami a kostką na chodniku, noi lawirowanie między drzwiami. Ktoś powie co to strasznego, takiego położyłbym na nosze i przewiózł po tym torze przeszkód.Jest faktem dużo przestrzeni, ale kolory jak w trupiarni.

zawsze byli w szoku

A już się cieszyłam że w Cieszynie ruszyła nowa Izba...Wytrzeźwień i mój Stary by nie musiał dwa razy w tydniu wracać z Bielska. Oj słabo się starają o Obywateli nasze władze

Szpital na ukończeniu to teraz tylko prywatyzacja w robotniczym, bandyckim stylu, trzeba jak najszybciej wymyślić jakiś wskaźnik według którego będziemy dzielić sprzedany szpital tak jak to zrobili robotniki z fabrykami wybudowanymi za społeczne pieniądze a forsę wzięli do kieszeni, a teraz wciąż mordy drą że są biedni. Szkoda, że szpital nie ma osiedla z blokami bo można by założyć jakąś bolszewicką komunę i kupić te mieszkanie warte setki tysięcy po parę złotych, potem to tylko zorganizuje się jakiś agresywny motłoch i pod sejmem wyszarpiemy emerytury w wieku 50 lat.

A TEN KSIADZ TO PO CO TAM LEZIE PIERWSZY? LEDWO ZACZELI A JUZ Z OSTANIA POSLUGA?
CHYBA ZE LECI PO LEKI NA .......... I TU PROSZE SOBIE WSTAWIC:)
TAM MAJA LECZYC A NIE LICZYC NA CUDA!

Do kościoła won

Czy tak jak piekna izba przyjec,beda tez pieknie i grzecznie potraktowani pacjenci???????
Czas pokaze!!!!

Teraz tylko drobiazg- wyposażyć sale operacyjne, wyremontować "łóżkowiec" i znaleźć fachowców, którym nie tylko w głowie, że im się należy...

LEKARZY? JEST PARU CO SIĘ STARAJĄ A RESZTA TO TYLKO KASA KASA!!!!!!!!!!!! A PACJENT BE FUJ!! CO ON TU CHCE TO NIE JEGO SPRAWA ŻE BOLI CIERPIĄCEGO.ALE JAK MOŻE NORMALNY CZŁOWIEK FUNKCJONOWAĆ JAK JEST W PRACY KILKA DÓB JAKO LEKARZ IZBY PRZYJĘĆ !! TO NIE WYMAGAMY OD NIEGO ZBYT WIELE PRZECIEŻ JEST ZMĘCZONY AŻ MI GO SZKODA.A TERAZ TO DOPIERO BĘDZIE BIEDNY ZHAROWANY TAKIMI HEKTARAMI SAL.PIĘKNA IZBA PRZYJĘĆ!! ALE TO POWINNA BYĆ IZBA PRZYJĘĆ ALE WESELNYCH. TO BY MIAŁO WTEDY RĘCE I NOGI WSPANIAŁE. WPADAMY W ZACHWYT

Powiem wam szczerze jak wchodzisz do szpitala w Cieszynie i masz więcej niż 60 lat nie licz na to że wyjdziesz ŻYWY.Oddział 4 totalna olewka,porażka no i cwaniactwo.Mam nadzieje że ktoś to zauważy.Zdrowia życzę...

tak,jestem w szoku, na pierwszy rzut oka drzwi z korytarza do gabinetów są źle zamontowane, trzeba szczeliny pod drzwiami zobaczyć pod każdymi inna szczelina. Pomijam tutaj jakość drzwi - tandeta. zastanawiam się gdzie poszły te miliony, chyba pod stołem.

Mnie bardziej martwią te dziury w sumieniach konowałów niż szczeliny w drzwiach. Ten ma rację-skur... do potęgi

a od Neurologii uciekac daleko....

Mam nadzieje,ze dyrekcja szpitala ,wyzszy i nizszy personej czytaja te komentarze !!!!!
Zobaczcie jaka macie opinie!!!!!!!!!

Samorządowcy zaproszeni, a inni. Racja oni będą się leczyć pod secjalnym nadzorem. Szkoda, że nie mają odwagi brać uchybień na siebie.

jESZCE PARU BY SIĘ ZNALAZŁO, JEŻELI SIĘ NIE PRZETESTOWAŁO WSZYSTKICH TO JAK MOŻNA PISAĆ, ŻE RESZTA JEST DO NICZEGO I MÓWIĆ O ETYCE?

Co z tego jak pracuja tam lenie czeka sie godzinami czasami nadaremnie bo nikt nie jest w stanie poinformowac, pielegniarka drze pysk " prosze nie chodzic po korytarzu"

Jak ktos starszy przyjdzie to go totalnie olewaja i nie lecza , czekaja az zdechnie bo sie nie oplaca. Starsi ludzie tam zdychaja na zlamanie nogi. Nawet wody z kranu nie podadza, starzy ludzie leza w sloncu bez picia , pielegniary na kazde pytanie odpowiadaja "nie wiem " nawet sztuccow starszym nie podadza , walna kawal margaryny koloru rozowego i jakas parowe i zryj lub zdychaj.

A ta izba przyjec to nic ciekawego kawal kolorowego gumolitu , szafa i wielka sesacja.

Niech lepiej te zardzewiale lozka powymieniaja i personej bo jast chamski jak za komuny

dużo prawdy..

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama