, wtorek 5 marca 2024
Cieszyn: Kolejno wyłapują bandytów, którzy napadli na kantor
Czterej przestępcy siedzą już w areszcie. fot. KPP Dodaj do Facebook

Cieszyn: Kolejno wyłapują bandytów, którzy napadli na kantor

ER
W ręce cieszyńskich policjantów wpadło czterech sprawców napadu na kantor przy ul. Zamkowej w Cieszynie. Choć napad miał miejsce 13 sierpnia, policja dopiero teraz ujawniła informacje. — Wymagało tego dobro śledztwa — poinformowali śledczy.
— Czterech sprawców jest już za kratkami, a policjanci badają jaki udział w przestępstwie miały jeszcze inne osoby. Dzięki stanowczej postawie pokrzywdzonych bandyci nic nie ukradli — powiedział Ireneusz Brachaczek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

Napad miał miejsce 13 sierpnia przed godz. 7.00. Gdy do jednego z kantorów przy ulicy Zamkowej przyjechali właściciele, aby go otworzyć, zostali zaatakowani przez trzech młodych mężczyzn. Właściciel został uderzony drewnianą pałką, zaś jego żonę sprawcy „potraktowali” paralizatorem elektrycznym.

Kompletnie zaskoczeni przedsiębiorcy nie stracili zimnej krwi - zaczęli się bronić i głośno krzyczeć, co okazało się na tyle skuteczne, że przestępcy rzucili się do ucieczki. Wsiedli w zaparkowany nieopodal samochód i odjechali na czeską stronę. Powiadomieni o zdarzeniu policjanci natychmiast przystąpili do poszukiwań. Już po paru minutach zatrzymali samochód i jednego z bandytów. Był nim 35-letni mieszkaniec Katowic, wielokrotnie notowany przez policję. Nazajutrz w ręce mundurowych wpadł drugi przestępca, również katowiczanin w wieku 18 lat. Sąd, na wniosek prokuratury, zastosował wobec nich tymczasowy areszt na trzy miesiące.

Po upływie tygodnia za kratkami byli już dwaj następni rozbojarze. Okazali się nimi także mieszkańcy Katowic w wieku 18 i 21 lat. Jak ustalili prowadzący dochodzenie policjanci, w sprawę mogą być zamieszane jeszcze inne osoby, dlatego do dzisiaj, ani policja ani prokuratura, nie ujawniały szczegółów sprawy.

— Obecnie badane są wszystkie wątki i okoliczności tego przestępstwa — dodał Brachaczek.
Komentarze: (6)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Wieści o majętności cieszynian dotarły już nawet do Katowic.

takie zdjęcie na codziennej? WSTYD!

chwała Cieszyńskiej POLICJI ,nie chwalą się ale robią swoje.

trzeba powiedzieć że złodzieje ale jednak gentelmani,kobiety pałą nie bili.

Katowice sie popisały. Oni tam tylko w mordę potrafią lać, bo jakoś ostatnio się składa, że co słyszę o Katowicach to w kontekście jakichś paragrafów.

No, teraz tytuł napisano poprawnie w języku polskim.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama