, wtorek 23 kwietnia 2024
Cieszyn broni Doliny Rospudy
Jerzy Oszelda z Cieszyna chce bronić Rospudy przed buldożerami. fot. WO Dodaj do Facebook

Cieszyn broni Doliny Rospudy

WO
Ekolodzy będą się w niedzielę przypinać do drzew na Wzgórzu Zamkowym w Cieszynie. — Ale tylko symbolicznie — zapowiadają.
W niedzielę o 13.00 na Wzgórzu Zamkowym odbędzie się happening na rzecz ratowania Doliny Rospudy. — Będzie to kreatywny sprzeciw wobec zapowiedzi zniszczenia najcenniejszych obszarów Zielonych Płuc Polski pod budowę części drogi ekspresowej Via Baltica — zapowiadają organizatorzy akcji Jerzy Oszelda i Magdalena Kokora w przesłanym nam oświadczeniu.

Podczas happeningu każdy chętny będzie mógł na znak sprzeciwu symbolicznie przypiąć się wstęgą do drzewa na Wzgórzu Zamkowym. Oprócz tego będzie można na ubraniach namalować pro-rospudowe szablony. Zbierane też będą wpisy do pamiątkowej księgi, która zostanie przekazana urzędnikom odpowiedzialnym za politykę drogową.

— Pokażemy, że w obronę tak cennych miejsc, jak Dolina Rospudy zaangażowani są wszyscy! Zarówno ci, którzy fizycznie będą bronić Rospudy tam na miejscu, jak i ci, którzy zostają w Cieszynie. Pokażemy, że mieszkańcy Cieszyna nie pozostają obojętni na błędne decyzje władz i nie zgadzają się na bezmyślne niszczenie przyrody — dodają organizatorzy akcji.

Podobne happeningi odbędą się w tym samym czasie w co najmniej siedmiu miastach Polski, m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Krakowie, Bielsku-Białej i Katowicach.

Tymczasem przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zapowiadają, że pierwsi robotnicy pojawią się w dolinie już 1 sierpnia. Do tego dnia prace na tym obszarze są wstrzymane z uwagi na okres lęgowy ptaków.
Komentarze: (3)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dyć to się nie godzi! U mie na dziedzinie fojt kazoł jakomsik "kanalizacje" wykopać i też mi doline przy stowku rozciepali.

Wyboczcie, że dwa razy pod rzónd ale do kierego stromo jo sie mogę przypiąć. Snoci najlepij by było do jakigoś dymbu. Je to prowda?

trzeba było protestować przeciwko budowie dwupasmowki do Bielska , przeciwko budowie wszystkiego zeby nie bylo nic barany

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama