, wtorek 30 maja 2023
Ambasador USA przyleciał na szybką kawę do Cieszyna
Ambasador Victor Ashe w towarzystwie Ewy Gołębiowskiej wypił kawę w zamkowej Klubokawiarni Presso. fot. ER Dodaj do Facebook

Ambasador USA przyleciał na szybką kawę do Cieszyna

ER
Victor Ashe, ambasador Stanów Zjednoczonych, wpadł we wtorek na trzy godziny do Cieszyna. — To 130. miasto, które odwiedziłem w Polsce w ciągu 3 lat — zdradził Gazeciecodziennej.pl.
Ambasador, w towarzystwie wicekonsul USA w Polsce Michelle Riebeling, przyleciał do Cieszyna z Bielska-Białej helikopterem, który za darmo udostępnił mu Ośrodek Szkolenia Lotniczego. Victor Ashe najpierw spotkał się w cieszyńskim Ratuszu ze starostą Mirosławem Kożdoniem i burmistrzem Bogdanem Fickiem, którzy potem odprowadzili go na Wzgórze Zamkowe na spotkanie z Ewą Gołębiowską, dyrektorką Śląskiego Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości. — Pan ambasador koniecznie chciał zobaczyć nasz zamek, bo żywo interesuje się sztuką — powiedział nam burmistrz.

Victor Ashe z zainteresowaniem obejrzał zamkowe wystawy. Przy kawie w Klubokawiarni Presso zdradził, że Cieszyn jest 130. miastem, które odwiedził podczas swojej misji w Polsce. — Które najbardziej mi się podoba? Pozostanę dyplomatą - macie wiele pięknych zakątków — stwierdził z uśmiechem ambasador. Na pytanie, dlaczego zjeżdża Polskę wzdłuż i wszerz odpowiedział, że obowiązkiem dyplomaty jest dobrze poznać kraj, w którym się pracuje.

***

Victor Ashe został nominowany przez prezydenta George’a W. Busha na stanowisko ambasadora USA w Polsce 8 kwietnia 2004 roku. Wcześniej był burmistrzem Knoxville w stanie Tennessee (nawiązał wówczas współpracę z polskim Chełmem). Ambasador jest zapalonym miłośnikiem pieszych wędrówek. Jego hobby to również podróżowanie oraz czytanie książek historycznych i powieści kryminalnych. Ma żonę Joan Plumlee-Ashe oraz dwójkę dzieci: 17-letniego J. Victora i 14-letnią Marthę.
Komentarze: (3)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Brawo Cieszyn !!! Brawo Pani Ewo !!! Brawo Presso !!!

Również brawa, nieustające brawa. Ale nie zadużo tego brawa bo jeszcze Kto pomyśli, że chcemy Panią Ewę "Na Zamku" wyklaskać i będzie kompromitacja? Z drugiej strony to ciekawe co "owa" trójca mogła Panu Ambasadorowi przekazać poza subiektywną emanacją swoich postaci. To "kuty na czetry nogi" dyplomata, co innego mówi, co innego wie, co innego robi a wszystko po amerykańsku "duże" i wylewne a treść pozostaje za oceanem. No ale my lubimy amerykanów. Po co jednak zaraz kawę, trza było miodonecką regionalną Gościa potraktować. Było by bardziej regionalnie i zgodnie z obyczajem.

Ale chyba się nie tłumaczyli z likwidacji przedszkoli lubo kreowaniu "swoich" na stanowiska. NO i jeszcze ten pedagog od bicia dzieci?

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama