, piątek 29 września 2023
Zagroń otwarty z pompą
Zagroń to dawny wyciąg Marek znajdujący się na stokach Złotego Gronia. fot. Krzysztof Kaczorowski Dodaj do Facebook

Zagroń otwarty z pompą

KRZYSZTOF KACZOROWSKI
Zagroń otwarty z pompą

Przy wyciągu powstał też duży kompleks z karczmą i hotelem. fot. Krzysztof Kaczorowski

Pierwszy ośrodek narciarski w Istebnej, dysponujący koleją linową z czteroosobowymi kanapami został oficjalnie otwarty w sobotę. Dziś skorzystają z niego pierwsi narciarze.
Zagroń to dawny wyciąg Marek znajdujący się na stokach Złotego Gronia w Istebnej. W sobotę pobłogosławił ks. prałat Jerzy Patalong a wstęgę przecięli współwłaściciele obiektu: Józef Waszut, Lech Łazarczyk, Kazimierz Kaczmarczyk oraz wójt gminy Istebna Danuta Rabin.

Po oficjalnym otwarciu wszyscy goście, a było ich ponad 300, zaproszeni zostali za wystawny bankiet. Wśród przybyłych na fetę byli włodarze okolicznych gmin, również słowackich i czeskich, przedstawiciele nadleśnictwa Wisła z nadleśniczym Witoldem Szozdą na czele oraz prezesi Jastrzębskiej Spółki Węglowej, do której należy spółka Linter Tour – główny inwestor ośrodka. Witold Szczeciński z Polskiego Związku Narciarskiego przekazał, współwłaścicielowi obiektu, Józefowi Waszutowi pamiątkowe narty a franciszkanie z sanktuarium w Pilicy obdarowali nowopowstały ośrodek płaskorzeźbą Matki Boskiej Śnieżnej.

Po południu ruszyła kolejka, ale oficjalnie szusować będzie można od poniedziałku. ─ Dzisiaj świętujemy, chociaż znając fantazję niektórych z przybyłych gości, przygotowaliśmy stok do szusowania już na dzisiaj ─ powiedziała z uśmiechem Agata Witecka, odpowiedzialna z ramienia Linter Tour za promocję ośrodka.

W ciągu godziny z wyciągu może skorzystać ok. 2 tys. osób. Nartostrada ma ponad 800 metrów. To stok typowo rodzinny, bardzo szeroki (miejscami nawet do stu metrów), na którym pojeżdżą zarówno dorośli, jak i dzieci. Trasa ma nowe oświetlenie i sztuczne naśnieżanie.
Komentarze: (5)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Pobłogosławiono a bożka zamontowano-więc można szusować.

Kolejny nieudany weekend Adama Małysza - w szwajcarskim Engelbergu "Orzeł z Wisły" zajął 21. i 18. miejsce. - Cały czas czegoś szukam w swoich skokach - mówi polski skoczek. - Problemem może być to, że Małysz nie ma czasu na treningi - uważa Tadeusz Mieczyński z portalu skijumping.pl.

Super! Gratulacje.

a cennik jakis znacie?

Hehe polecam ten wyciag jest naprawde dobrze zrobiony i umiejscowiony. Dla poczatkujacych znajduje sie mniejszy talezykowy. A dla bardziej zaawansowanych kanapy. Jest ekstra i ta restauracja GROŃ daje 6+ elegancka a zarazem swojska atmosfera. Kaczmarzyki to moja rodzinka wiec wiem co mowie !! VIP

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama