, sobota 25 maja 2024
Ścieżki i basen przyciągną turystów
W ramach projektu powstaną m.in. ścieżki rowerowe. fot. Wojciech Trzcionka Dodaj do Facebook

Ścieżki i basen przyciągną turystów

EP, TWO
Ścieżki i basen przyciągną turystów

Tak ma wyglądać basen na stawie Młyńszczok. fot. ARC

Zebrzydowice chcą razem z sąsiadami zza miedzy stawiać na turystów. Przyciągną ich pływający basen oraz nowe ścieżki rowerowe.
W ostatnich latach w Zebrzydowicach wyremontowano XVIII-wieczny zamek. Rewitalizację przeszedł też przyzamkowy park. Teraz czas na kolejne atrakcje, które przyciągną i na dłużej zatrzymają tu turystów. Jedną z nich ma być basen pływający na stawie Młyńszczok obok zamku.

Ze stawu w Zebrzydowicach korzystali do tej pory tylko wędkarze. Teraz, dzięki specjalnym pływającym pomostom, powstanie tu kąpielisko z basenami dla dzieci i dorosłych. Ścianki i dno zostaną wykonane z siatek lub sztucznego tworzywa. Kąpieliska nie będą na trwało związane z gruntem – zostaną zakotwiczone przy pomocy żerdzi wkręcanych w dno. Obok powstanie przystań dla kajaków, gdzie udostępniany będzie sprzęt do sportów wodnych. Gmina chce także rozbudować muszlę koncertową i kupić ławki. — Złożyliśmy już wniosek o dofinansowanie z Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej 2007-2013 Republika Czeska–Rzeczpospolita Polska. Jesteśmy po przetargu i tuż przed podpisaniem umowy. Spodziewamy się, że prace ruszą lada dzień — mówi zastępca wójta gminy Zebrzydowice, Karol Sitek.

W ramach projektu „Rowerem do sąsiadów”, którego realizację właśnie rozpoczynają gminy Zebrzydowice, Piotrowice i Godów powstaną m. in. ścieżki rowerowe po obu stronach granicy.

Jak mówi wójt zaolziańskich Piotrowic, Petr Trojek, nowe ścieżki łączyć się będą z tymi, które biegną z Polski. Pieniądze z projektu wykorzystane zostaną także na budowę przyszkolnego boiska i kącika zabaw dla dzieci. — Na pewno dzięki temu nasza gmina będzie bardziej atrakcyjna. Dużo osób wybiera się rowerem z Karwiny w okolice Piotrowic i dalej do Polski, a nasze przygraniczne tereny są naprawdę piękne. To będzie takie otwarcie się na sąsiadów — mówi Trojek.
Komentarze: (10)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

będzie basen to ten Cieszyn poważnie trzeba zaorać i coś posadzić

w Zebrzydowicach jest basen, a będzie kolejny... tak gwoli ścisłości ;) NIe mówiąc o tym, że mieszkańcy Kaczyc do basenu w Karwinej - świetnie przygotowanego mają 5 minut jazdy... poza tym gmina ma świetnie rozwiązaną komunikację z Jastrzębiem, gminami czeskimi. Można od nas pokojnie i łatwo dojechać do Moskwy, Budapesztu, Wiednia i Warszawy. Jest tylko jeden problem po 19 do Cieszyna dostać się można jedynie autem lub na nogach... a kiedyś było jesszcze gorzej. Miały być autobusy szynowe - ale widać co robią Radni Zebrzydowic - no właśnie panowie radni - co udało wam się zrobić dla Hażlacha i Zebrzydowic - poza zabawą w rozgrywki polityczne...

a Co Powiat zrobił dla swoich gmin?

tak beznadziejnychj radnych powiatowych jakich ma Gmina Zebrzydowice w obecnej kadencji to,aż wstyd -tylko diety a pożytku dla Gminy żadnego!!!

daro, co ty godosz? Przeca Marcinek i ta Pani tyle dobrego robią!

a co to jest"pływający basen"?

Kochani zróbta kasyno. Będą przyjeżdżać z Warszawy, Widnia i Pragi.

Czytam i oczom nie wierzę- że to wszystko co piszecie to PRAWDA radnych mamy ale bezradnych to marionetki pociągane za sznurek wójta ( on ich wybrał do swojego grona)najwięcej straciły Kaczyce wybierając sołtysa na radnego( jeden głos mniej w radzie)To fakt że Gmina Zebrzydowice jest inna od innych gmin a to pozostałość po Morcinku

Z tą Moskwą to nie tak wesoło. Pociąg jest owszem elegancki i niedrogi, ale podróż nim opłacała się do końca roku 2007, od pierwszego stycznia 2008 Białoruś wprowadziła drogie wizy tranzytowe dla Polaków i dobre się skończyło. No ale niestety Zebrzydowiccy radni nie mają na to wpływu.

WRESZCIE SZYKUJĄ JAKĄŚ REKREACJĘ W TYCH ZEBRZYDOWICACH, BO TAK WŁAŚCIWIE TO GDZIE TU MOŻNA WYJŚĆ Z RODZINKĄ (DZIEĆMI) JAK JEST ŁADNA POGODA? TYLKO SPACER, ROWER I MAŁY PLAC ZABAW? BARDZO DOBRY POMYSŁ Z TYM BASENEM NA MŁYŃSZCZOKU. ZRESZTĄ JUŻ PARĘ LAT TEMU MOJA KOLEŻANKA PRZEDSTAWIŁA TAKĄ OFERTĘ ZAGOSPODAROWANIA TEGO STAWU W SWOJEJ PRACY MAGISTERSKIEJ.
MOŻE MACIE JESZCZE JAKIEŚ INNE POMYSŁY , CO CHCIELIBYŚMY JESZCZE MIEĆ W ZEBRZYDOWICACH? NP. JA - FITNESS KLUB

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama