, poniedziałek 22 kwietnia 2024
Wiślańscy skoczkowie bez skoczni
Trener Jan Szturc przekonuje, że siatka, na której zamocowany jest igielit kruszy się i stwarza zagrożenie dla zawodników. fot. WO Dodaj do Facebook

Wiślańscy skoczkowie bez skoczni

WO
Władze KS Wisła Ustronianka zdecydowały o zamknięciu na lato kompleksu skoczni narciarskich w Wiśle-Centrum. Skakanie na wysłużonym igelicie stało się zbyt niebezpieczne.
Decyzja klubu oznacza, że największy ośrodek szkolący młodych skoczków w Beskidach stracił letnią bazę treningową.

Jak mówi trener Jan Szturc, siatka, na której zamocowany jest igielit na skoczni K-40 kruszy się i stwarza zagrożenie dla zawodników. Musi zatem zostać ona jak najszybciej wymieniona. Będzie to jednak tylko pojedynczy zabieg, bowiem nie wiadomo, kiedy skocznia przejdzie modernizację i stary igielit zostanie wymieniony na nowy, fiński. —Jestem zaniepokojony całą sytuacją, bo od czasu, gdy w 2003 roku odchodziłem z klubu, na skoczni nic nie zrobiono. I efekt jest taki, że obiekt stał się zbyt niebezpieczny do trenowania i organizacji zawodów. Dzieciaki mogłyby się tam bardzo mocno pokaleczyć — mówi Gazeciecodziennej.pl Andrzej Wąsowicz, wiceprezes Polskiego Związku Narciarskiego.

Tym samym w Wiśle nie ma obecnie skoczni, na której można by skakać latem. Najbliższe obiekty pokryte igelitem znajdują się w Goleszowie i Szczyrku. W związku z zamknięciem kompleksu, zaplanowane na tę sobotę zawody w skokach narciarskich w ramach Tygodnia Kultury Beskidzkiej nie odbędą się.
Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama