, środa 19 czerwca 2024
Wisła: Stypendia i nagrody dla najlepszych sportowców wręczone
Stypendia i nagrody otrzymali zawodnicy, którzy osiągnęli wysokie wyniki we współzawodnictwie międzynarodowym lub krajowym rangi Mistrzostw Polski. fot. www.wisla.pl Dodaj do Facebook

Wisła: Stypendia i nagrody dla najlepszych sportowców wręczone

BARBARA ŚLIŻ
Podczas sesji wiślańskiej Rady Miasta, 28 września, wręczono stypendia i nagrody dla najlepszych sportowców. Bartosz Czyż, Tomasz Pilch oraz Paweł Słowiok otrzymali gratulacje z życzeniami dalszych sukcesów z rąk Apoloniusza Tajnera, dyrektora PZN.
Stypendia i nagrody otrzymali zawodnicy, którzy osiągnęli wysokie wyniki we współzawodnictwie międzynarodowym lub krajowym rangi Mistrzostw Polski.

Stypendium sportowe otrzymał Bartosz Czyż - zawodnik KS Wisła Ustronianka. Skoczek zdobył 3. miejsce w Mistrzostwach Polski Uczniowskich Klubów Sportowych. W klasyfikacji generalnej pucharu Lotos Cup stanął na ostatnim stopniu podium. Wysokie wyniki zaowocowały przyznaniem stypendium.

Wyróżnionym tą nagrodą został również Piotr Żyła, skoczek narciarski reprezentujący Polskę w Pucharze Świata. - Stypendium, które wysoka rada przyznała Piotrkowi, chciałbym, abyście przeznaczyli na zakup butów narciarskich dla naszego klubu - mówił Janusz Tyszkowski, prezes KS Wisła Ustronianka. - Piotrek otrzymał stypendium ministerialne, według regulaminu nie może one pobierać dwóch stypendiów jednocześnie, stąd moja prośba.

Jedna para butów narciarskich to koszt kilkuset złotych. Prezes klubu chce zakupić buty produkowane przez polską firmę z Zakopanego, które jakością nie odbiegają od sprawdzonych marek, a są znacznie tańsze. - W chwili obecnej jesteśmy po naborze zawodników. Coraz więcej młodych chłopców chce się u nas szkolić. Musimy mieć na stanie kompletny sprzęt narciarski, by odciążyć choć trochę rodziców od jego zakupu. Mam nadzieję, że przewodniczący rady miejskiej spełni daną obietnicę i zrobi wszystko, by stypendium Żyły przeznaczyć na nasz klub - dodał Tyszkowski.

Nagrody sportowe z rąk burmistrza otrzymali Tomasz Pilch i Paweł Słowiok, również zawodnicy KS Wisła Ustronianka. Paweł Słowiok wyróżniony został za 3. miejsce w Mistrzostwach Polski, 1. miejsce w Letnich Mistrzostwach Polski oraz za dwa 2. miejsca w edycjach "Alpen Cup". Z kolei Tomasz Pilch zwyciężył m.in. w cyklu LOTOS CUP.

Młodzi skoczkowie mają dopiero po 12 i 10 lat. - Rozumiemy, jak ważne jest wyróżnienie i docenienie młodych sportowców. Społeczeństwo wiślańskie się rozwija. Ja, jako burmistrz miasta obiecuję, że jeśli małymi kroczkami możemy wspierać sportowców, to póki będę burmistrzem, to będziemy to robić. Mam nadzieję, że ten stolik, na którym stoją nagrody będzie się rozrastał, że wciąż będzie przybywało nam tak utalentowanych sportowców - mówił Jan Poloczek, burmistrz Wisły.

- Stypendia są znacząca pomocą dla sportowców i wyrazem zainteresowania miasta, czy gminy tym, co ci ludzie robią. Same wysokości stypendiów nie są tak ważne, jak fakt, że taka działalność jest prowadzona szczególnie dla młodych ludzi i wsparcie dla ich rodzin, to jest wskazanie na to, że ten sport opłaca się uprawiać i, że warto w niego inwestować - dodał Apoloniusz Tajner.
Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama