, środa 24 lipca 2024
Wisła: skocznia będzie, ale bez zeskokuDodaj do Facebook

Wisła: skocznia będzie, ale bez zeskoku

WO
Hydrobudowa Śląsk, wykonawca przebudowy skoczni narciarskiej w Wiśle Malince, zapewniła, że do końca września skończy wszystkie prace z wyjątkiem zeskoku.
Wkrótce mogą się także rozpocząć prace na zeskoku, a skocznia ma szanse być gotowa na przełomie zimy i wiosny przyszłego roku — poinformował PAP Zbigniew Łagosz, dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku, który jest generalnym inwestorem. Łagosz powiedział, że do końca września gotowe będą: domek startowy dla zawodników i rozbieg, wieża sędziowska i budynek główny z trybunami. — Wkrótce rozpoczną się też prace nad zeskokiem, który osunął się latem ubiegłym roku. Pracownicy warszawskiego Instytutu Techniki Budowlanej zakończyli już odwierty. Najdalej w poniedziałek spodziewam się pełnej dokumentacji z propozycjami wzmocnienia gruntu, która trafi do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Cieszynie. Jeśli inspektor ją zaakceptuje i wyda zgodę, będę mógł ubiegać się o uruchomienie pieniędzy z ministerstwa sportu. Przy zielonym świetle w ciągu 3-4 miesięcy zeskok zostanie naprawiony —powiedział Łagosz.

Koszt budowy skoczni, łącznie z potrzebnymi naprawami i wzmocnieniem zeskoku, szacowany jest na około 47 milionów złotych.
Komentarze: (5)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Pewnie, zeskok będą robić zimą jak ziemia będzie zmrożona. A co z trybunami? Ile w końcu mają mieć pojemności?

Masakra...

coś mi sie zdaje że to kolejny nierealny termin a znam sprawę i śledzę wydarzenia na skoczni jestem często i wierzcie tam jest roboty na co najmniej rok!!!!!! ahydrobudowa tymi 5 pracownikami to na pewno ,,zdąży''

miejsca na trybunach to jest tyle "co kot napłakał".

A ja sie założe, że nawet za pół roku nie będzie!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama