, piątek 21 czerwca 2024
Unikniemy kompromitacji?
Nie będzie wstydu. Mistrzostwa się odbędą! — zapewnia Andrzej Wąsowicz. fot. Wojciech Trzcionka Dodaj do Facebook

Unikniemy kompromitacji?

INTERIA.PL/ER
Dwa miesiące przed rozpoczęciem mistrzostw świata juniorów w narciarstwie klasycznym skocznia w Szczyrku wciąż nie jest gotowa. Na ukończeniu jest natomiast trasa biegowa na Kubalonce.
— Nie będzie wstydu — zapewnił w „Przeglądzie Sportowym" wiceprezes Polskiego Związku Narciarskiego Andrzej Wąsowicz. — Mistrzostwa się odbędą! Trasa biegowa na Kubalonce jest już na ukończeniu. Potrzeba jeszcze trzech dni, by była gotowa. Sen z oczu spędzała mi wyłącznie skocznia — dodał Andrzej Wąsowicz.

Polska otrzymała prawo do organizacji MŚJ w 2004 roku. Budowa skoczni rozpoczęła się dopiero w sierpniu tego roku. — Można było to zrobić dużo wcześniej. Niestety w najważniejszych momentach nie miał kto podjąć decyzji, bo szefowie Centralnego Ośrodka Sportu mieli głowy zajęte innymi sprawami — stwierdził wiceprezes PZN.

Niedawno w Polsce gościł delegat techniczny Międzynarodowej Federacji Narciarskiej Ulrich Wehling. Niemiec oglądał m.in. montaż rozbiegu i buli skoczni. — Wszystko odbywało się za pomocą śmigłowca, który przyleciał ze Słowacji. Prace kosztowały aż 400 tys. zł, ale zamiast tygodnia trwały półtora dnia. Teraz kiedy mamy już za sobą roboty ziemne i betonowe, reszta to już kosmetyka. Inwestor zapewnia, że do 15 stycznia skocznia na pewno będzie gotowa. Prace będą prowadzone nawet w Wigilię — podkreślił Andrzej Wąsowicz.

Polska uniknęła kompromitacji na dużą skalę. Gdyby odebrano nam prawa do organizacji MŚJ, to konsekwencje mogłyby być bardzo poważne, z wykreśleniem zawodów Pucharu Świata w skokach w Zakopanem włącznie.

Niestety, wciąż stoi budowa skoczni w Wiśle-Malince. Oddanie obiektu do użytku przekładano już wielokrotnie. Ostatni termin ukończenia skoczni latem 2008 roku też jest zagrożony. — Wściekam się za każdym razem, gdy tamtędy przejeżdżam. Prawie wszystko jest gotowe: rozbieg, wieża sędziowska, trybuny... Brakuje tylko najważniejszego, zeskoku — nie kryje zdenerwowania, mówiąc „Dziennikowi" o przeciągającej się budowie skoczni narciarskiej w Malince, Adam Małysz.

— Wykonaliśmy wszystkie prace określone w aneksie do pierwotnej umowy. Obecnie nie mamy co robić, ale nie zeszliśmy z budowy i oczekujemy ruchu ze strony inwestora. Przy naszym udziale została załatwiona dokumentacja inżynieryjno-geologiczna, wojewódzki nadzór budowlany 28 września nadał swojej decyzji rygor natychmiastowej wykonalności. Czekamy — mówi Jerzy Hammer, kierownik budowy.

WIĘCEJ:
Malinka na biurku prokuratora
Tajner: Skocznia w Malince będzie
Komentarze: (4)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

po raz czwarty juz dzis dokonano slkasowania wpisu. A nie był ani wulgarny, ani nie obrazżał nikogo. BRAWO REDAKCJO, WYSTAWIACIE SOBIE SAMYM SWIADECTWO.

Po co kasujecie te posty!!! Nie obrażamy nikogo tylko wyrażamy opinie!!!!...

Bo to jest wolność słowa a’la PO-stępowi

Z okazji Świąt  Bożego Narodzenia i Nowego Roku 2008 zespół Gazetycodziennej.pl życzy spełnienia marzeń, o które warto walczyć. Radości, którymi warto się dzielić. Przyjaciół, z którymi warto być. Nadziei, bez której nie warto żyć. Dziękujemy za miłe i mniej miłe komentarze. Dziękujemy za życzenia i listy. Za błędy - jeżeli jakieś były (a pewnie były, bo nie ma ludzi nieomylnych) - przepraszamy. Udanych świąt.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama