, niedziela 26 maja 2024
Trzyniec: HC Oceláři Třinec walczy o tytuł mistrza Czech!
Drużyna z Trzyńca ma szansę na historyczne zwycięstwo. fot. Marcin Mońka Dodaj do Facebook

Trzyniec: HC Oceláři Třinec walczy o tytuł mistrza Czech!

BARBARA ŚLIŻ
Trzyniec: HC Oceláři Třinec walczy o tytuł mistrza Czech!

Hokej w Czechach to sport narodowy. Podczas rozgrywek trybuny są pełne kibiców. fot. Justyna Gałuszka

Piątek, 1 kwietnia. W 47. sekundzie bramkę dla Trzyńca strzela David Květoň. W poniedziałek 4 kwietnia Martin Růžička pięknym strzałem w 12. minucie udowadnia, kto w tym sezonie rozkłada karty na lodzie. Drużyna HC Stalownicy Trzyniec wielkimi krokami zbliża się do upragnionego tytułu mistrzów Czeskiej Republiki.
Piątkowy mecz w Werk Arenie stał się przepustką do finałów ekstraligi. Po trzynastu latach przerwy Trzyniec znowu ma szansę zostać najlepszą hokejową drużyną w Czechach.

Po zasadniczym sezonie HC Oceláři Třinec wygrali puchar prezydencki przyznawany drużynie od ubiegłego roku za zdobycie pierwszego miejsca w tabeli. W ćwierćfinałach pokonali drużynę z Litvínova. Potem przyszła kolej na półfinały, które rozegrali z praską drużyną Slavia Praha. Tutaj niestety Stalownicy dali się pokonać, i tak Třinec przegrywał w serii do 4 wygranych już 3:1. Udało się obrócić szalę niepowodzeń i ostatni, siódmy mecz, zagrali u siebie.

- Seria Trzyńca ze Slavią nie rozwijała się na początku w dobrym kierunku. Po piątym meczu, gdy zniszczyliśmy Slavię na swoim lodzie, a w szóstym spotkaniu udało nam się wygrać w Pradze, przed decydującym meczem panował wśród kibiców bardzo optymistyczny nastrój. Wszyscy jednak pamiętali o tym, co potrafi trener Růžička i w jaki sposób umie przygotować swoją drużynę do najważniejszego meczu w sezonie. Trzyniec zdobył jednak bramkę zaraz w 1. minucie meczu i wysunął się na prowadzenie, w drugiej tercji podczas gier w przewadze definitywnie potwierdził zwycięstwo. Od tej chwili na stadionie panowała bardzo entuzjastyczna atmosfera - najlepsza po trzynastu latach, kiedy to Trzyńcowi udało się wywalczyć finał - mówi Pavel, kibic Trzyńca.

POLECAMY: Wydarzenia sportowe na Śląsku Cieszyńskim

Każdy mecz, każde rozgrywki to ogromne emocje nie tylko dla zawodników, ale przede wszystkim dla kibiców, zwłaszcza jeśli do finału wchodzi ukochany klub, drużyna z miejscowości, z której się pochodzi. Wczoraj drużyna z Trzyńca kolejny raz pokazała, na co ich stać. Brawurowo wygrali z HC Vítkovice Steel 5:2. - Radości nie ma końca, hokejem zaraziłem się jesienią ubiegłego roku. Każdy mecz to fantastyczne show, niepowtarzalny klimat i gra na wysokim, światowym poziomie, czego dowodem są ostatnie mecze - mówi Marcin Bednarczyk, kibic HC Oceláři Třinec.

Dzisiejszy mecz z HC Vítkovice Steel rozpocznie się o godzinie 17.10. - Moim zdaniem są to w pełni zasłużone finały - komentuje Bednarczyk.
Komentarze: (16)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

zgodnie z regułą Godwina przegrałeś już dyskusję

Też nie popieram tłumaczenia nazw własnych w tym nazw klubów sportowych, to prowadzi do absurdów typu Magia z Orlando, Zjednoczeni z Menczesteru itd...

No i po dzisiejszym meczu i zwycięstwie 2:0 jest przewaga nad Vitkovicami także 2:0
O O Oceláři !!!!!

Stalówka Trzyniecka - tak będzie jeszcze bardziej "poprawnie" :-D Jeszcze Realni Madryt he he. Leksik - kiedy wracasz do Korei ? Kimirsenek juz na ciebie czeka.

A w Cieszynie hula wiatr....

24 h na dobę najlepiej

Stalownicy Trzyniec, Witkowice Stal, Górnik Ostrawa, Bawaria Monachium... ja pie...

redakacja widać pisze tylko gdy jest sensacja. trinec od lat gra w extralidze, regularnie występuje w fazie play off. szkoda ze wspominacie o tym tylko gdy "coś się dzieje"

Bądź spokojny, nie odrzuciło. Tak czy inaczej cieszę się, że możesz poprawić sobie nastrój poniżając mnie przez infantylizowanie mojego nicka. Jeśli to Cię podnosi na duchu to śmiało, zapytaj jeszcze co brałem i zasugeruj leczenie, będziesz mógł wtedy dumnie spojrzeć w lustro.

i już po tobie

a ciebie co tak od Marksa Engelsa i Dzierżyńskiego odrzuciło?

Cieszymir... HC Stalownicy Trzyniec jest faktycznie poprawnie... takiej nazwy używa np. polska gazeta "Głos Ludu".

O Trzyńcu pisze się dopiero jak są w finale. To o KS Piast jak wygrają LM.

Fajny jesteś, nie ma to jak kogoś obrazić sobie z byle powodu. Mam nadzieję, że to poprawia Twoje samopoczucie

już ostrzy łyżwy na nowy sezon

Hutnicy a nie Stalownicy

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama