, poniedziałek 20 maja 2024
Rolba droższa niż karetka
Rolba to pojazd czyszczący i wygładzający lód. fot. ARC Dodaj do Facebook

Rolba droższa niż karetka

TWO
Aż pół miliona złotych będzie kosztowała Cieszyn maszyna do odświeżania lodu. Rolba jest potrzebna do nowej hali, która powstaje w miejscu starej ślizgawki.
Hala widowiskowo-sportowa ma być gotowa jeszcze w tym roku. Jesienią planujemy uruchomić lodowisko, a w grudniu mają się na nim odbyć Mistrzostwa Polski w łyżwiarstwie figurowym, więc zakup rolby jest konieczny — mówi wiceburmistrz Cieszyna Włodzimierz Cybulski.

Rolba to maszyna do odświeżania lodu, rodzaj pojazdu czyszczącego i wygładzającego lód. Maszyna zbiera z powierzchni powstały w trakcie użytkowania śnieg i nożem ścina cienką warstwę lodu. Następnie polewa powierzchnię ciepłą wodą, która uzupełnia ściętą warstwę oraz wypełnia nierówności. Cieszyn miał taką maszynę na starym lodowisku, ale była mocno przestarzała i wstyd byłoby wjeżdżać nią do nowiuśkiej hali. — Jeżeli chcemy organizować zawody rangi mistrzostw Polski, to musimy mieć porządną rolbę — dodaje Cybulski.

Niestety, maszyna ze średniej półki kosztuje więcej niż karetka pogotowia, około 500 tys. zł. Miasto ogłosi przetarg za kilka dni. Czemu już teraz? — Takie maszyny trzeba sprowadzać z zagranicy i realizacja dostawy trwa do pół roku — słyszymy w Ratuszu.
Komentarze: (10)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

dla mieszkańców Cieszyna. Władza wie najlepiej czego oczekują poddani...

Zawody rangi mistrzostw Polski....
A gdzie zaplecze ( hotele, parkingi itd)? Samo umiejscowienie tego obiektu to totalna pomylka !!!
Dojazd ( korek od Kauflandu, przez waski mostek przez Bobrowke i dalej wio brukowana Dojazdowka lub z drugiej strony od rynku tez nie lepiej), to katastrofa, brak parkingow itd. Jezeli Olza wyleje ( nie jest to wykluczone), to zaleje caly obiekt i tyle. Ale skoro ta hala juz stoi, to i maszyna sie nalezy, a ze tyle ona kosztuje, bo kosztuje, wiedziano chyba juz dawno, a nie od wczoraj.
Milego slizgania... , jezeli kogos na to bedzie stac po splaceniu rolby...

mają kase z UE to kupują!

no to teraz juz wszystko szlag trafi!! niezle chlop ze slaska zamknol 10 kopalni na slasku a z prezesami kopaln pije wodke!!!kopalnie co teraz by mozna bylo otworzyc sa zniszczone szyby wyrobiska pozalewane!!wszystko wina buzka !!!buzek smaruj wozek

No zobaczymy te zawody. Goleszów kontra Zamarski. No w Polsce są. No to są ogólnopolskie. Panie Cebula, co pan zrobił przez 10lat, co ma walor ogólnopolski? Obciach?

coś ci się nie poukładało pod sufitem...?

prawie wybudowali lodowisko...
tera się "skapnęli" że nie ma porządnej drogi dojazdowej do lodowiska i że rolba jest strasznie droga.....
draaaaaaammmmmmaaaaattttt

szkoda że nie ma kasy na maszynę do wyrównania ulicy bielskiej panie cybulski....

Czeski i Polski Cieszyn będą jedynym Miastem na świecie które potrafi utrzymać dwa lodowiska. Zaiste, ewenement. Cybulski z Fickiem już dawno bedom "w kapciach" a cieszyniacy nadal bedą spijali Ich krwawicę.

ciekawe jakie będą ceny za wynajem tego obiektu

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama