, niedziela 23 czerwca 2024
Nasi radni za Euro 2012 na Stadionie Śląskim w Chorzowie
Radni byli wyjątkowo jednogłośni. fot. WO Dodaj do Facebook

Nasi radni za Euro 2012 na Stadionie Śląskim w Chorzowie

WO
Radni powiatowi poparli na poniedziałkowej sesji starania marszałka województwa śląskiego, który walczy o organizację Euro 2012 na Stadionie Śląskim w Chorzowie.
— Zwrócił się o to do Zarządu Powiatu osobiście marszałek województwa śląskiego — informuje wicestarosta Mieczysław Szczurek. Jaki powiat cieszyński ma interes w tym, aby w Chorzowie rozgrywano mecze mistrzostw Europy? Zdaniem władz powiatu, na organizacji Euro 2012 na Śląsku skorzysta nie tylko sama aglomeracja. Na mistrzostwach dobrze wyjdą też gminy z obrzeży województwa, gdyż, zdaniem powiatu, region zyska dodatkowe pieniądze na remonty i modernizacje dróg. Poza tym, w Beskidach mogliby nocować kibice piłkarscy, a my — mieszkańcy — mielibyśmy blisko na mecze.

Stadion Śląski wciąż ma szansę na organizację spotkań podczas Euro 2012. Mimo zgłoszenia przez Polskę czterech miast do organizacji meczów podczas mistrzostw, to UEFA będzie mogła według własnego uznania wybrać stadiony goszczące imprezę. Jeszcze do niedawna wydawało się, że Chorzów, który przez polski sztab został oceniony najgorzej spośród wszystkich miast kandydujących do przyjęcia imprezy, nie ma szans na ewentualną organizację prestiżowych spotkań. W chwili ogłoszenia państwa-gospodarza imprezy to europejska federacja staje się głównym organizatorem mistrzostw i to ona będzie decydowała, gdzie odbędą się mecze! Dlatego prośbę o wsparcie starań marszałka zaakceptował najpierw Zarząd Powiatu Cieszyńskiego, a wczoraj radni. Uchwałę intencyjną przyjęli jednogłośnie.

Organizację Euro 2012 na Stadionie Śląskim możemy wesprzeć również i my. Wystarczy oddać głos poparcia za Chorzowem na stronie www.euro2012naslaskim.pl.
Komentarze: (5)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Moze pod Wałką w Cieszynie zrobimy Euro!!?

zapomnijcie o euro 2012 w polsce !!!!!!!!!!!!!!!!

A ja wierze ze nam sie uda.

A ja nie wierzę! I to z każdym dniem mocniej nie wierzę!

Ktoś za to EURO beknie?

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama