, czwartek 18 kwietnia 2024
Małysz stawia na rywala!
Lider naszej kadry uważa, że jest dobrze przygotowany do sezonu. fot. Wojciech Trzcionka Dodaj do Facebook

Małysz stawia na rywala!

INTERIA.PL
Już piątek rusza Puchar Świata w skokach narciarskich. Najlepsi skoczkowie świata rozpoczną sezon konkursem w Kuusamo. — Wcale nie czuję się faworytem — mówi lider polskiej kadry Adam Małysz.
— Nie wygrałem przecież w tym roku letniej Grand Prix, stawiam na Austriaka Thomasa Morgensterna — dodaje najlepszy skoczek świata ostatnich lat.

Zdaniem „Orła z Wisły" pierwsze zawody nie mogą być traktowane jako wyznacznik formy poszczególnych zawodników. — Na początku zawsze jest wielka loteria i sporo przypadkowości. O wiele większy wpływ na wynik w pierwszych konkursach mogą mieć warunki atmosferyczne i dyspozycja dnia. Dopiero po kilku konkursach zawodnik łapie swój rytm, i wtedy nieprzewidziane przygody już się doświadczonym skoczkom generalnie nie zdarzają — mówi Małysz.

Lider naszej kadry uważa, że jest dobrze przygotowany do sezonu. — Mamy oddane po około 80 skoków na Słowacji i w Zakopanem. Nie musieliśmy w tym roku wyjeżdżać na pierwsze sprawdziany na śniegu do Skandynawii, to powinno zaprocentować. Na razie nie stawiam sobie w tym roku żadnych celów, wiem natomiast, że muszę dobrze skakać. Łatwo jest jednak przewidzieć, że zapowiada się ostra walka, rywale są głodni sukcesu. Spodziewam się silnej konkurencji ze strony Austriaków, Norwegów i Finów — zapowiada.

Pytany o swoje szanse na mistrzostwach świata w lotach narciarskich w Oberstdorfie (22-24 luty 2008), Małysz stwierdził, że będzie chciał walczyć o tytuł, gdyż takiego w swojej kolekcji jeszcze nie ma.

Kadra A skoczków w składzie Adam Małysz, Kamil Stoch, Maciej Kot i Piotr Żyła od wczoraj jest w Kuusamo w Finlandii, gdzie w piątek odbędzie się pierwszy w tym roku konkurs Grand Prix.
Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Adam na Starostę !!! i macie Platfusy po problemie !
Starosta NO PROBLEM !

Farming for wow gold (world of warcraft gold) isn't easy, but you can buy cheap wow gold, wow power leveling on sale. We have revolutionized the exchange of money to wow gold with fast delivery. Purchase wow gold online and wow power up your character to the next level. Our customer service will make sure you are more than satisfied with every purchase. Feel free to contact our 24 hour live support with any questions you may have.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama